(عکس) زئوس؛ سگ غول‌پیکری که رکورددار گینس شد!

یک گریت دین در رکوردهای جهانی گینس تاج بلندترین سگ زنده جهان را از آن خود کرد.
کد خبر: ۱۲۰۴۱۵
بازدید : ۲۰۳۱۹
۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸

زئوس دو ساله اهل بدفورد، تگزاس با ارتفاع ۱.۰۴۶ متری (۳ فوت، ۵.۱۸ اینچ) بلندترین سگ جهان است. او رسماً در ۲۲ مارس پس از اندازه‌گیری قد و تأیید قدش توسط دامپزشکش، به طور رسمی تقدیرنامه‌ای را دریافت کرد.

مالک زئوس گفت که او همیشه آرزوی داشتن یک گریت دین دانمارکی به نام زئوس را داشته است تا اینکه برادرش زئوس را به او کادو می‌دهد. اگرچه در ابتدا از اندازه بزرگ او عصبی بود، اما خیلی زود عاشق او شد.

مالک زئوس به اعضای گینس گفت: « از زمانی که او را گرفتیم، سگ بزرگی بود، حتی برای یک توله سگ. او پنجه های بزرگی داشت.»

رژیم غذایی زئوس شامل ۱۲ فنجان غذای سگ و همچنین گهگاه تخم مرغ سرخ شده است و غذای مورد علاقه او تکه‌های یخ است!

غول قهوه ای و خاکستری اکنون یک سلبریتی محلی است.

عکس | زئوس؛ سگ غول‌پیکری که رکورددار گینس شد!

مالک زئوس گفت: "نظری که اغلب می شنویم این است: "وای، این یک اسب است!"، "می توانم سوارش شوم؟" یا "آیا او زین دارد؟" "پاسخ به همه این سوالات "نه" است."

بر اساس گزارش American Kennel Club، گریت دین ها از سگ های شکار در قرون وسطی نشات می گیرند. در حالی که آنها به دلیل قدرت بالا شناخته شده اند، آنها مستعد ابتلا به بیماری های کمی هستند و نسبت به سگ های دیگر عمر کوتاه تری دارند.

در سال ۲۰۲۱، فردی، یک گریت دین که زمانی در رکوردهای جهانی گینس به عنوان بلندترین سگ جهان شناخته می شد، در سن ۸ سالگی درگذشت.

این سگ که در اسکس انگلستان زندگی می کرد، ۱۰۳.۵ سانتی متر قد داشت. هنگامی که روی پاهای عقب خود می ایستاد، در ارتفاع ۷ فوتی و ۵.۵ اینچی (۲۲۶ سانتی متری) قرار می‌گرفت.

منبع: سی‌ان‌ان - خبرآنلاین

برچسب ها: سگ گینس
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه