(عکس) رونمایی مرسدس بنز از جدیدترین‌ محصول‌اش

سرانجام مرسدس بنز از GLE جدید خود با مدل ۲۰۲۴ رونمایی کرد. اینجا مهمترین رویداد به تغییرات پیشرانه و تلاش برای ارائه یک خودروی پاک مربوط می شود.
کد خبر: ۱۲۰۹۳۱
بازدید : ۹۲۵۱
۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱

جی ال ئی پلاگین هیبرید قطعا یکی از جذاب ترین انتخاب های بازار جهانی برای تجربه ای خاص از یک شاسی بلند خواهد بود.

مرسدس بنز برای اعضای جدید کلاس جی ال ئی از فرمان جدید با طراحی متفاوت استفاده کرده که مجهز به سنسورهای لمسی است تا راننده بتواند هر دو نمایشگر خودرو یعنی تنظیمات سیستم سرگرمی و اطلاعات کیلومتر را با استفاده از این دسترسی، روی فرمان کنترل کند.

امکان سفارش تریم کروم، مخصوصا برای دریچه های سیستم تهویه در نظر گرفته شده است.

یک بسته آفرود نیز در بخش فنی پیش روی مشتریان به عنوان آپشن قرار می گیرد که ویژه مدل جی ال ئی ۵۸۰ است و شامل گارد محافظ و افزایش ارتفاع بیشتر (۳۰.۵ میلیمتری اضافه در مقایسه با نسخه استاندارد) از سطح زمین است. سیستم تعلیق نیز بخش دیگری از بسته آفرود محسوب می شود که در راستای افزایش قابلیت های بیراهه نوردی بروزرسانی شده است.

اما همانطور که ابتدای مطلب اشاره شد، مهمترین بروزرسانی کلاس GLE به پیشرانه و تریم پلاگین هیبرید آن مربوط می شود. جی ال ئی ۴۰۰ئی ۴ماتیک از تک موتور الکتریکی ۱۳۴ اسب بخاری در هماهنگی با پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری، مجموعا ۳۸۱ اسب بخار خروجی و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

بخش الکتریکی پیشرانه مجهز به یک باتری ۲۳.۳ کیلووات ساعت است که می تواند شرایط پیمایش در حالت الکتریکی خالص را فراهم کند اما مرسدس بنز هنوز به برد حرکتی این قسمت اشاره ای نکرده است.

رونمایی مرسدس بنز از جدیدترین‌ محصول خود+عکس

این تریم پلاگین هیبرید، طی ۵.۸ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد.

در قسمت پیشرانه سایر محصولات کلاس جی ال ئی از سیستم هیبرید ملایم ۴۸ ولتی استفاده می شود تا بدین ترتیب تمامی اعضا جدید خانواده GLE به نوعی ساختار الکتریکی نیز داشته باشند.

مرسدس بنز GLE

خوب سراغ دنیای  AMG هم برویم که اینجا باید به GLE ۵۳ و GLE ۶۳ S اشاره کنیم. علاوه بر جزئیات اسپرت بدنه، در قسمت پیشرانه جی ال ئی ۵۳ از پیشرانه ۳ لیتری ۶ سیلندر با ۴۲۹ اسب بخار خروجی استفاده شده است. شاخص صفر تا ۹۶ کیلومتر نیز به ۴.۹ ثانیه بهبود داشته است.

در آ ام گ جی ال ئی ۶۳ اس از تپنده پرقدرت ۴ لیتری ۸ سیلندر توربودوقلو استفاده شده که ۶۰۳ اسب بخار خروجی دارد.

از امکانات ویژه در نسخه های آ ام گ باید به سیستم تعلیق اسپرت، نمایشگر هداپ و ... اشاره کنیم.

قیمت تازه های کلاس جی ال ئی به زودی در وب سایت مرسدس بنز قرار می گیرد.

منبع: عصر ایران

برچسب ها: مرسدس بنز gle
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه