گلکسی اس ۲۳ سامسونگ قابلیت تماس ماهواره ای ندارد؟!

آیا سری گلکسی اس ۲۳ – Galaxy S۲۳ سامسونگ از قابلیت تماس ماهواره ای پشتیبانی می‌کند یا هنوز برای استفاده از این ویژگی زود است؟
کد خبر: ۱۲۰۹۹۷
بازدید : ۶۹۴۷
۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۹

از زمان رونمایی کوالکام از فناوری Snapdragon Satelite، سازندگان گوشی‌های اندرویدی می‌توانند قابلیت تماس ماهواره ای که پیش‌تر توسط اپل معرفی شده بود را به دستگاه‌های جدید خود اضافه کنند. در این راستا، شایعات مختلفی مبنی بر تصمیم سامسونگ برای استفاده از این ویژگی در گوشی‌ های سری گلکسی اس ۲۳ منتشر شده بود.

از آنجاکه به‌گفته کوالکام، ویژگی تماس ماهواره‌ ای برای گوشی‌های مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ قابل استفاده است، اغلب تحلیل‌گران اعتقاد داشتند که سامسونگ اولین پرچم‌دار بزرگ اندرویدی ۲۰۲۳ را به‌همراه این قابلیت عرضه خواهد کرد.

آیا سری گلکسی اس ۲۳ از قابلیت تماس ماهواره ای پشتیبانی می‌کند؟

تماس ماهواره ای گلکسی اس 23

بااین‌حال، پس از برگزاری رویداد Unpacked سامسونگ و رونمایی از پرچم‌داران جدید این شرکت، هیچ اشاره‌ای به قابلیت تماس ماهواره ای نشد. رئیس کسب‌وکار بخش موبایل سامسونگ در این خصوص گفت: بدون شک پس از آماده‌سازی زیرساخت و فناوری مناسب و در زمان مقتضی، فعال‌سازی ویژگی تماس ماهواره ای را برای گوشی‌های هوشمند خود در نظر خواهیم داشت.

با توجه به اظهارنظر فوق، به‌نظر می‌رسد که سامسونگ هم‌چنان در حال توسعه این ویژگی بوده و در حال حاضر از آمادگی کامل برای پشتیبانی از تماس ماهواره ای برخوردار نیست. از آنجاکه گوشی‌های اندرویدی دیگری نیز در نیمه دوم سال جاری با فناوری جدید کوالکام پا به میدان می‌گذارند، باید دید که واکنش سامسونگ چه خواهد بود.

گلکسی اس 23

با اینکه تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ کوالکام که در سری گلکسی اس ۲۳ استفاده شده، از قابلیت تماس ماهواره ای پشتیبانی می‌کند؛ اما سامسونگ هنوز در ارتباط با ارائه نرم‌افزار مربوطه اطلاعاتی را ارائه نکرده است. حتی با فرض آنکه قابلیت تماس ماهواره ای هیچگاه در سری S۲۳ سامسونگ در دسترس قرار نگیرد، این احتمال وجود دارد که اغلب گوشی‌ها در آینده بتوانند با ماهواره ارتباط بگیرند.

شرکت‌هایی نظیر اسپیس‌ایکس، تی‌موبایل، AST و لینک امیدوارند از طریق اتصال ۵G به‌جای سخت‌افزارهای اختصاصی مانند نمونه‌های فعلی اپل و کوالکام خدمات مربوطه را ارائه دهند.

اگرچه این روش احتمالا به این زودی‌ها به‌صورت عمومی در دسترس نخواهند بود، اما احتمالا در آینده افراد بیش‌تری فارغ از مشخصات و سخت‌افزار گوشی‌های خود می‌توانند از تماس ماهواره ای بهره بگیرند. بدون شک سامسونگ با عدم ارائه این ویژگی، برگ برنده بزرگی را به رقبای اندرویدی خود واگذار کرده است که باید دید در آینده چگونه از این فرصت استفاده خواهند کرد.

منبع: خبرآنلاین

برچسب ها: سامسونگ
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه