زلزله در بازار موبایل؛ آیفون در یک هفته ۲۰ میلیون گران شد

قیمت آیفون ۱۳ پرو مکس نسخه یک ترابایت به ۱۲۰ میلیون رسید
کد خبر: ۱۲۳۹۵۳
بازدید : ۲۹۷
۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹

قیمت موبایل تحت‌تاثیر اتفاقات این روز‌های بازار ارز قرار گرفته و اعداد و ارقام موجود در موبایل‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی معروف نسبت به آخرین روز‌های بهمن تکان خورده است. هفته قبل از تیتر آیفون ۱۰۰ میلیونی تعجب کردیم و حالا بعد از چند روز همان مدل را با قیمت ۱۲۰ میلیون پیدا می‌کنیم.

البته درمورد آیفون ۱۳ پرو مکس نسخه یک ترابایت صحبت می‌کنیم که خریداران خاص خودش را دارد، اما معمولا برای فروشنده‌های موبایل، قیمت آیفون یکجور متر و معیار است و افزایش آن، تقریبا با همان شدت و حدت قیمت گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی را بالا می‌برد. به‌همین خاطر در آخرین روز هفته قیمت گلکسی A۷۳ سامسونگ به حدود ۲۰ میلیون تومان رسید و قیمت گلکسی A۱۳ به‌عنوان یک مدل اقتصادی، ظرف یک هفته یک میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

گوشی‌های سامسونگ؛ رشد شش میلیونی قیمت S۲۳ Ultra

گلکسی S۲۳ Ultra نوبرانه سامسونگ در بازار به‌حساب می‌آید و خرید آن روز پنجشنبه چهارم اسفند حداقل ۶۸ میلیون تومان تمام می‌شد. رقمی که فروشنده‌های موبایل بابت نسخه ۲۵۶ گیگ دریافت می‌کردند و یک هفته قبل طرفداران سری S سامسونگ می‌توانستند S۲۳ Ultra نسخه ۲۵۶ گیگ را ۶۲ میلیون تومان بخرند. قیمت گلکسی S۲۳ Ultra نسخه ۵۱۲ گیگ هم در این مدت از حدود ۷۰ به ۸۴ میلیون تومان رسیده است.

گلکسی A۱۳ را در طرف مقابل یکی از مدل‌های اقتصادی سامسونگ می‌دانیم که فروشنده‌های موبایل به فرارو می‌گو‌یند، نه‌تن‌ها بین محصولات سامسونگ بلکه یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های کل بازار است. اگر یک هفته قبل راهی بازار موبایل می‌شدید، ارزان‌ترین نسخه گلکسی A۱۳ را نهایتا پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به‌شما می‌فروختند، اما روز پنجشبه چهارم اسفند قیمت گلکسی A۱۳، حداقل در فروشگاه‌های اینترنتی معروف به حدود شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

گلکسی A۵۳ و گلکسی A۷۳ را به‌عنوان محبوب‌ترین میان‌رده‌های سامسونگ می‌شناسیم که در این هفته قیمتشان حدود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد. قیمت گلکسی A۵۳ نسخه ۲۵۶ گیگ ظرف یک هفته از ۱۳ به ۱۷ میلیون تومان رسید و حالا گلکسی A۷۳ نسخه ۲۵۶ به‌جای ۱۶ میلیون، ۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

گوشی‌های شیائومی؛ قیمت می ۱۱ اولترا به ۴۰ میلیون رسید

می ۱۱ اولترا یکی از گران‌ترین گوشی‌های شیائومی است که نسخه ۵۱۲ گیگ آن را روز پنجشنبه در فروشگاه‌های اینترنتی ۴۰ میلیون تومان می‌فروختند. یک هفته قبل یعنی در آخرین روز‌های بهمن خرید می ۱۱ اولترا نسخه ۵۱۲ گیگ، حول‌وحوش ۳۴ میلیون تومان تمام می‌شد. Black Shark ۵ Pro یکی دیگر از گوشی‌های گرانقیمت شیائومی است که البته طراحی آن مناسب گیمر‌هاست. قیمت Black Shark ۵ Pro نسخه ۲۵۶ گیگ در این مدت از ۲۷ به ۳۲ میلیون تومان رسیده است.

پوکو X۴ پرو از نظر فعالان بازار موبایل یک رقیب چغر برای امثال A۵۳ سامسونگ به حساب می‌آید که این مدل پرفروش هم این هفته از افزایش قیمت‌ها بی‌نصیب نماند. ارزان‌ترین نسخه پوکو X۴ پرو که هفته قبل ۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شد، روز پنجشنبه با قیمت ۱۱ میلیون تومان در ویترین موبایل‌فروشی‌ها دیده می‌شد و قیمت نسخه ۲۵۶ گیگ آن از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به مرز ۱۴ میلیون تومان رسید. ردمی نوت ۱۱ هم یکی دیگر از میان‌رده‌های پرفروش شیائومی است که قیمت آن با افزایش یک میلیون تومانی به هشت میلیون تومان رسیده است.

ردمی ۹A جزو ارزان‌ترین گوشی‌های بازار است و خرید آن به کسانی که دنبال یک گوشی اقتصادی می‌گردند، توصیه می‌شود. همین مدل که برای آن از لقب اقتصادی استفاده کردیم، هفته قبل با فضای ذخیره‌سازی ۳۲ گیگابایت، سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد و اگر روز پنجشنبه چهارم اسفند برای خریدش اقدام می‌کردید، باید چهار میلیون تومان می‌پرداختید.

گوشی‌های اپل؛ رشد ۲۰ میلیونی آیفون ۱۳ پرو مکس

قیمت آیفون ۱۳ پرو مکس نسخه یک ترابایت به‌عنوان گران‌ترین مدل در بازار موبایل در یک هفته ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و حالا حدود ۱۲۰ میلیون فروخته می‌شود. لازم است یادآوری کنیم که قیمت جهانی آیفون ۱۳ پرو مکس نسخه یک ترابایت هزار و ۵۹۹ دلار است که البته خریداران فعلی آن در ایران بابت این مدل نزدیک دو هزار و ۴۰۰ دلار می‌پردازند!

آیفون ۱۳ پرو مکس نسخه ۵۱۲ گیگ حدود ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود و نسخه‌های ۲۵۶ و ۱۲۸ گیگ را به‌ترتیب ۱۰۰ و ۹۰ میلیون تومان می‌فروشند. خریداران آیفون ۱۳ پرو باید دست‌کم ۷۰ میلیون تومان کنار بگذارند. چون نسخه ۱۲۸ گیگ آیفون ۱۳ پرو با این قیمت فروخته می‌شود و نسخه ۲۵۶ گیگ آن را حو‌ل‌وحوش ۸۰ میلیون تومان می‌فروشند.

آیفون ۱۳ نیز دست‌کم ۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که البته این عدد یک هفته قبل ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. به‌این ترتیب نسخه پایه آیفون ۱۳ ظرف هفت روز حدود هفت میلیون تومان گران شد. قیمت آیفون ۱۳ نسخه ۲۵۶ گیگ هم در این مدت از حدود ۴۹ میلیون تومان به ۵۳ میلیون تومان ارتقا پیدا کرده است.

تغییرات قیمت پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار ظرف یک هفته

مدل

پنجشنبه 27 بهمن

پنجشنبه چهارم اسفند

A13 64+4

پنج میلیون و 500 هزار تومان

شش میلیون هزار تومان

A53 5G 256+8

13 میلیون تومان

17 میلیون تومان

A73 5G 256+8

16 میلیون تومان

20 میلیون تومان

S23 Ultra 5G 256+12

62 میلیون تومان

68 میلیون تومان

Redmi Note 11 128+4

هفت میلیون تومان

هشت میلیون تومان

Poco X4 Pro 5G 128+6

10 میلیون تومان

11 میلیون تومان

Redmi 9A 32+2

سه میلیون و 300 هزار تومان

چهار میلیون تومان

iPhone 13 128+6

42 میلیون و 500 تومان

50 میلیون تومان

iPhone 13 Pro Max (یک ترابایت

100 میلیون تومان

120 میلیون تومان

 

 

 

برچسب ها: قیمت گوشی
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه