تصویری خیره‌کننده از غروب آفتاب در مریخ

مریخ‌نورد کنجکاوی این عکس را گرفته است و چندین تصویر دیگر که واضح‌ترین تصاویری را که تا به امروز از پرتو‌های خورشید در مریخ دیده‌ایم، به نمایش می‌گذارد.
کد خبر: ۱۲۵۲۷۰
بازدید : ۲۱۳
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶

ناسا تصویری جدید و بسیار زیبا از غروب آفتاب در مریخ منتشر کرده است که در آن پرتو‌های نور خورشید از لابلای ابر‌ها عبور کرده‌اند.

به نقل از روزنامه سان، در این تصویر، پرتو‌های خورشید را می‌توان دید که ابری زیبا مانند پر در آسمان مریخ ایجاد کرده‌اند. مریخ‌نورد کنجکاوی این عکس را گرفته است و چندین تصویر دیگر که واضح‌ترین تصاویری را که تا به امروز از پرتو‌های خورشید در مریخ دیده‌ایم، به نمایش می‌گذارد.

غروب آفتاب در مریخ
عکس ابر پر شکل، در ۲۷ ژانویه گرفته شد، زیرا خورشید آن قسمت از آسمان را برای ایجاد رنگین‌تابی (شکست‌های چندگانه نور در ماده شفاف یا نیمه‌شفاف) روشن کرد. مارک لمون، از موسسه علوم فضایی در بولدر، کلرادو، می‌گوید: «جایی که ما رنگین‌تابی را می‌بینیم، به این معنی است که اندازه ذرات ابر با همسایگان خود در هر قسمت از آن ابر یکسان است.»

او افزود: «با نگاه کردن به انتقال رنگ، ما شاهد تغییر اندازه ذرات در سراسر ابر هستیم. این به ما در مورد نحوه تکامل ابر و چگونگی تغییر اندازه ذرات آن در طول زمان می‌گوید.»

منبع: همشهری آنلاین

برچسب ها: غروب آفتاب مریخ
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه