بحرین، اولین کشور در جهان که این جنگنده را تحویل گرفت

نیروی هوایی بحرین در حال حاضر مجهز به ۲۲ فروند جنگنده «F-۱۶ Block ۴۰» است و امروز به اولین نیروی هوایی در سراسر جهان تبدیل شد که جنگنده F-۱۶ Block ۷۰ را تحویل گرفته است.
کد خبر: ۱۲۵۷۰۱
بازدید : ۲۰۷
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴

منابع رسانه‌ای از تحویل اولین جنگنده آمریکایی «F-۱۶ Block ۷۰» به بحرین خبر دادند. الخلیج آنلاین اعلام کرد که این کشور اولین جنگنده اف ۱۶ بلوک ۷۰ را از شرکت آمریکایی "لاکهید مارتین" تحویل گرفت و به اولین کشور در منطقه و جهان تبدیل شد که این جنگنده را در اختیار دارد.

مراسم تحویل این جنگنده در گرینویل کارولینای جنوبی و با حضور مقامات بلندپایه بحرین و آمریکا برگزار شد. حمد بن عبدالله آل خلیفه، فرمانده نیروی هوایی بحرین در مراسم تحویل این جنگنده گفت: نیروی هوایی بحرین در حال حاضر مجهز به ۲۲ فروند جنگنده «F-۱۶ Block ۴۰» است و امروز به اولین نیروی هوایی در سراسر جهان تبدیل شد که جنگنده F-۱۶ Block ۷۰ را تحویل گرفته است.

وی با بیان اینکه سابقه روابط بحرین و آمریکا به سال ۱۹۰۳ برمی‌گردد و همچنین مقر ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در این کشور قرار دارد، گفت: روابط دوجانبه میان واشنگتن و منامه بر اساس احترام متقابل، منافع مشترک و همکاری است.

حمد بن عبدالله آل خلیفه ادامه داد: بحرین در پایان دهه هشتاد به لاکهید مارتین پیشنهاد خرید جنگنده‌های اف-۱۶ را ارائه کرد که تصمیم درستی بود و از همان دوره روابط میان نیروی هوایی بحرین و لاکهید مارتین آغاز شد و این روابط در طول ۳۵ سال گذشته قوی‌تر شده است. طبق این گزارش، قرار است که شرکت مذکور در مجموع ۱۶ فروند از جنگنده «F-۱۶ Block ۷۰» را تحویل بحرین دهد.

 

برچسب ها: بحرین جنگنده
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه