برای دوام بیشتر «بوتاکس مو» این ۸ نکته را رعایت کنید!

بوتاکس مو، ترکیبی از مواد مغذی ضروری مثل پروتئینها، آمینو اسیدها، کلاژن، روغن خاویار، ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌هایی است که برای ترمیم مو‌های آسیب دیده، بی جان و وز وزی استفاده می‌شود.
کد خبر: ۱۲۵۷۰۳
بازدید : ۱۷۳
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱

مراقبت از مو‌های بوتاکس شده و تاثیر بادوام‌تر این درمان به موارد مختلفی شامل روش شستشو، شامپوی مناسب و ... بستگی دارد. این چند نکته را بخوانید و از بوتاکس موهایتان بهتر مراقبت کنید.

بوتاکس مو، ترکیبی از مواد مغذی ضروری مثل پروتئینها، آمینو اسیدها، کلاژن، روغن خاویار، ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌هایی است که برای ترمیم مو‌های آسیب دیده، بی جان و وز وزی استفاده می‌شود. این محصول با نفوذ به کوتیکول کراتین از دست رفته مو را باز می‌گرداند و تمام مواد مغذی را که در شرایطی مثل حرارت دیدن مو، رسیدگی به مو‌ها با مواد شیمیایی و پیر شدن طبیعی مو‌ها از بین رفته تامین می‌کند. بوتاکس مو، مو‌های آسیب دیده را درمان می‌کند، آن‌ها را در برابر رطوبت مقاوم تر، جوان‌تر و درخشان‌تر می‌کند.

مدت دوام بوتاکس روی مو

به طور متوسط، دوام اثر بوتاکس مو بین ۱ تا ۳ ماه بعد از انجام آن است. دوام بوتاکس مو ارتباط نزدیکی با محصولی که استفاده می‌شود و رسیدگی شما به بوتاکس موهایتان دارد. احتمال دارد استایلیست شما یک راهکار خانگی مراقبت از مو برای طولانی ترکردن دوام درمان شما توصیه کند. برای حفظ تاثیر هر چه طولانی تر، باید رژیم خوراکی موهایتان را دوباره بررسی کنید و از محصولات پر از مواد شیمیایی برای مراقبت از مو پرهیز کنید.

شستشوی مو بعد از بوتاکس مو

بر خلاف درمان‌های معمول کراتینه، لازم نیست تا زمان مشخصی برای شستن موهایتان بعد از استفاده منتظر بمانید. دستور‌های استفاده بسته به محصول مورد نظر متفاوت است. اگرچه دستور‌های استفاده می‌گویند می‌توانید همان روز موهایتان را بشویید، ما توصیه می‌کنیم حداقل دو روز بعد از انجام بوتاکس مو این کار را نکنید تا جذب محصول به حداکثر برسد.

هر چه بیشتر منتظر بمانید جذب بهتر می‌شود. اگر موهایتان را بیش از حد بشویید تاثیرات بوتاکس مو سریع‌تر از بین می‌رود. برای حفظ نتیجه، موهایتان را مرتب نشویید و اگر پوست سرتان بعد از شستن با شامپو زود چرب می‌شود از شامپو خشک استفاده کنید.

شامپو مناسب برای موی بوتاکس شده

شامپو‌های معمولی برای استفاده بعد از بوتاکس مو توصیه نمی‌شوند. شامپو مناسب مو‌های بوتاکس شده باید ملایم، دارای پی اچ متعادل و بدون سولفات شدید باشد. دقت داشته باشید شامپوی شما نباید سدیم لورت سولفات و سدیم کلرید داشته باشد؛ حتما قبل از استفاده برچسب شامپو را بررسی کنید. شامپویی با پی اچی متعادل (pH of ۵.۵) انتخاب کنید تا کوتیکول مو بسته و نرم نگه داشته شود. نرم کننده مرطوب را انتخاب کنید که فرمول آن دارای روغن دانه‌های طبیعی، پروتئین‌های هیدرولیزه شده و عصاره‌های گیاهی باشد.

محافظت بوتاکس مو با ماسک

هفته‌ای یک بار ماسکی را برای بالا بردن سرعت رطوبت رسانی به موهایتان و برگرداندن قوت و لطافت موهایتان استفاده کنید. فرمولی را برای جوان سازی انتخاب کنید که حاوی کراتین هیدرولیزه شده، روغن آرگان، اسید هیالورونیک و سرامید برای بهبود مو‌های آسیب دیده و تقویت بوتاکس مو‌ها باشد.

حالت دادن به مو‌های بوتاکس شده

از سشوار و وسایل حرارتی برای مدل دادن به مو‌های بوتاکس شده زیاد استفاده نکنید چرا که حرارت بیش از حد می‌تواند باعث آسیب رسانی به کوتیکول و تاثیر منفی در درمان شود. اگر برای حالت دادن مو‌های بوتاکس شده تصمیم به استفاده از وسایل حرارتی دارید حتما از یک محافظ حرارتی استفاده کنید. برای تعادل بهینه رطوبت و لایه مناسب و محکم کوتیکول از محصولات فاقد مواد شیمیایی غنی شده با کراتین و روغن آرگان برای مدل دادن به موهایتان استفاده کنید.

رنگ کردن مو‌های بوتاکس شده

گفته می‌شود اول باید مو‌هایی رنگ شده داشته باشید بعد آن‌ها را بوتاکس کنید. اگر تصمیم دارید فوری بعد از رنگ کردن، بوتاکس کنید از یک شامپوی خالص مناسب برای مو‌های رنگ شده برای از بین بردن هر باقیمانده یا ناخالصی قبل از بوتاکس استفاده کنید. رنگ مو با بوتاکس بدون هیچ گونه اثر مضری غیرقابل نفوذ می‌شود. در واقع، رنگ شما طبیعی و جذاب‌تر به نظر می‌رسد و روند کم رنگ و محو شدن رنگ هم آهسته‌تر می‌شود. باید حداقل دو هفته برای رنگ کردن موهایتان بعد از بوتاکس صبر کنید تا هیچ اثر جانبی ناخوشایندی برای مو‌های بوتاکس شده تان پیش نیاید.

اگر برای رنگ کردن موهایتان از رنگ‌های پردوام استفاده می‌کنید مواد شیمیایی موجود در رنگ موها، کوتیکول را به دردسر می‌اندازد و از تاثیر بوتاکس روی موهایتان کم می‌کند. رنگ مو‌های فاقد مواد شیمیایی برای مو‌ها ملایم‌تر هستند به همین دلیل این رنگ مو‌ها رنگ موی مناسب برای مو‌های بوتاکس شده است.

شنا با مو‌های بوتاکس شده

قرار دادن مو‌های بوتاکس شده در معرض کلر و نمک می‌تواند دوام بوتاکس و هر نوع روش صاف کردن مو را کاهش دهد. همیشه برای به حداقل رساندن جذب نمک و کلر قبل از شنا موهایتان را با آب تازه و محصولی محافظ قبل از شنا بشویید و آبکش کنید. بعد از شنا، موهایتان را با آب تمیز بشویید تا باقیمانده کلر یا نمک پاک شود. یک کلاه حمام هم که محکم به سرتان بچسبد می‌تواند موهایتان را از مواد شیمیایی استخر حفظ کند.

ترمیم بوتاکس مو

وقتی بوتاکس مو‌ها شروع به از بین رفتن کرد می‌توانید دوباره از این محصول استفاده کنید. بعضی از متخصصان مو اعتقاد دارند درمان مو با بوتاکس تاثیر فزاینده دارد به همین دلیل در طول زمان به استفاده کمتری احتیاج دارید. اگر این کار را در خانه انجام می‌دهید یادتان باشد هر محصولی متفاوت است و باید دستور استفاده مخصوص هر محصول را دنبال کنید.

برچسب ها: بوتاکس مو
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه