با این کار‌ها تا عید شکمتان را آب کنید

رسیدن به یک شکم صاف با کمی تغییر در عادات روزانه و رژیم غذایی مناسب امکان‌پذیر است.
کد خبر: ۱۲۵۸۶۰
بازدید : ۲۲۹
۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۷

شاید یکی از سخت‌ترین کار‌ها در بحث لاغری و تناسب اندام آب کردن چربی‌های شکمی باشد. در واقع بسیاری به دنبال کاهش وزن به صورت کلی هستند، اما عده‌ای هم به خاطر داشتن چربی شکمی بیشتر می‌خواهد این ناحیه را متناسب کنند.

داشتن شکمی سفت و صاف هدفی است که خیلی از ما به دنبال آن هستیم، اما دراز و نشست‌های بی‌شمار و کنار گذاشتن غذا‌های مورد علاقه، راه صحیح رسیدن به آن نیست. رسیدن به یک شکم صاف با کمی تغییر در عادات روزانه و رژیم غذایی مناسب امکان‌پذیر است.

جارو کردن: شاید فکر کنید جارو کردن چه ربطی به کوچک شدن شکم دارد. اما واقعیت این است که جارو کردن یک ورزش خیلی خوب برای لاغری شکم است؛ چرا که هنگام جارو کردن ماهیچه‌های شکمی خود را منقبض کنید تا شکم سفت‌تری داشته باشید.

نمک نخورید: نمک زیاد باعث می‌شود نیاز به مایعات بیشتری داشت باشید، که نتیجه آن ظاهری پف کرده‌تر و اضافه وزن ناشی از آب است.

آواکادو را دست کم نگیرید: فقط نصف آووکادو حاوی ۱۰ گرم اسید‌های چرب غیر اشباع است؛ که قند خون را که به بدن می‌گوید چربی را در شکم ذخیره کند، مهار می‌کند. از این میوه به اندازه یک چهارم فنجان در هر وعده استفاده کنید تا چربی شکم را بدون افراط کردن از بین ببرید.

‎استفاده از فیبر‌ها: به ازای هر ۱۰ گرم فیبری که به صورت روزانه می‌خورید، شکم شما تقریباً ۴ درصد کمتر چربی می‌گیرد. راه‌های جالب‌تر از خوردن یک جعبه خوراک سبوس هم برای دریافت فیبر بیشتر وجود دارد: دو سیب، نصف فنجان لوبیا چیتی، یک کنگر فرنگی، یا دو فنجان بروکلی، هر کدام می‌توانند ۱۰ گرم فیبر تخت‌کننده شکم را برایتان فراهم کنند؛ بنابراین از غذا‌های فیبردار غافل نشوید.

در رستوران نخستین نفر باشید: گفتن «من آخر از همه انتخاب می‌کنم» در زمان سفارش غذا می‌تواند حجم شکم شما را بیشتر کند. چرا که نگاه به سفارش دیگران می‌تواند حجم غذایتان را اضافه کند. پس اول از همه انتخاب کنید و حواستان به انتخاب و کالری غذا باشد.

قرار‌های پیاده‌روی: به جای اینکه برای خوردن و آشامیدن با دوستانتان دور هم جمع شوید، پیشنهاد یک دور همیِ در حال حرکت را بدهید. یعنی در یک جای مناسب با آب‌وهوای خوب مثلا در یک پارک قرار ملاقات بگذارید و در حال حرکت با هم اختلاط کنید.

انجام تمرینات ورزشی مناسب: یک بند محکم را در دستانتان بگیرید روی زمین به پشت دراز بکشید، پا‌ها باز و دست‌ها بالای سر باشد. شکم را به داخل بفشارید، به سینه‌ها فشار بیاورید، بازو‌ها را به سمت سقف بالا ببرید و سر و شانه خود را چرخانده و تا جایی که می‌توانید به پا‌ها نزدیک کنید. پاشنه‌ها را روی زمین نگه‌دارید و دست‌ها را به پا برسانید. کمی مکث کنید و سپس به آرامی به حالت اولیه بازگردید. ۵ تا ۸ بار این را به همراه ۳۰ دقیقه تمرین هوازی، ۵ یا ۶ بار در هفته انجام دهید.

در عین حال حرکت صعود مرد عنکبوتی را امتحان کنید. پا‌ها و بازو‌ها را کاملاً باز کنید. در حالی که شکم خود را سفت نگه می‌دارید، پای چپ خود را خم کنید و از کنار به آرنج چپ نزدیک کنید. کمی مکث کنید و به حالت اولیه برگردید. ۲۰ بار این کار را برای هر پا انجام دهید و به همراه ۳۰ دقیقه تمرین هوازی، ۵ تا ۶ بار در هفته انجام دهید.

اهمیت انجام حرکت برف‌پاک‌کنی: به پشت بخوابید و دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید و پا‌ها را با زاویه ۹۰ درجه نسبت به بدن قرار دهید، به صورتی که پا‌ها از زمین جدا شوند. شکم را سفت نگه دارید و به آرامی پا‌ها را به سمت چپ بچرخانید، درحالی که شانه‌ها کاملاً چسبیده به زمین باقی بمانند. کمی مکث کنید و به حالت اولیه برگردید. همین کار را با چرخش به سمت راست تکرار کتید. ۲۰ بار این کار را تکرار کنید.

چربی‌سوزی با انجام حرکت قایق: عمیق‌ترین ماهیچه‌های شکمی را با حرکت قایق نشانه بگیرید. روی یک زیرانداز به پشت دراز بکشید و بازو‌ها را صاف روی سینه قرار دهید. بخش بالایی بدن را با خم کردن ستون فقرات از زمین جدا کنید. هم‌زمان پا‌های خود را هم بالا بکشید، به طوری که تعادل خود را به کمک باسن حفظ کنید. به آرامی به روی زیرانداز برگردید و پا‌ها را پایین بیاورید. ۵ بار این کار را در هر ست انجام دهید و بین هر ست ۳۰ تا ۶۰ ثانیه استراحت کنید.

کمک گرفتن از توپ: به پشت دراز بکشید، زانو‌ها را خم کنید و کف پا‌ها را صاف روی زمین قرار دهید و شکم خود را منقبض نگاه دارید. سپس از کسی بخواهید که یک توپ تمرین یا توپ بسکتبال را به سمت شما پرت کند، اول به سمت چپ شما تا مجبور باشید برای گرفتنش خم شوید و سپس به سمت راست. این کار را تا زمانی که به راحتی قادر به انجام آن هستید ادامه دهید و تلاش کنید که هر هفته تعداد آن را افزایش دهید.

برچسب ها: راز لاغری
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه