سمیرم؛ شهر آبشارها

سمیرم؛ شهر آبشارها

کد خبر: ۱۳۸۰۱
بازدید : ۱۸۰۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۹
فرادید| سفر کردن در نوروز اغلب به خاطر تراکم جمعیت در شهرها و مسیرهای پرتردد پرمخاطره است. از همین رو اگر خواهان گذران یک تعطیلات همراه با آرامش و سازنده هستید، مسیرها و مقاصد سنتی را فراموش کرده و از این فرصت برای دیدن مناطق کمتر شناخته شده که شاید در دیگر ایام سال زمان مناسب برای بازدید از آنها دست ندهد، سری بزنید.

البته این مناطق همواره در نقاط دور افتاده و ناشناخته واقع نشده‌اند و شما می‌توانید بهترین مناظر و آب و هوا را در حوالی شهرستان‌های بزرگ و در روستاها و شهرهای اطراف آنها تجربه کنید. یکی از این مناطق زیبا و خوش آب و هوا، سمیرم است؛ شهری در جنوب استان اصفهان و از قطب‌های توریستی استان که از نظر منابع آبی و طبیعی بهترین شهرستان اصفهان به شمار می‌رود. سمیرم که بیشتر آن را به خاطر آبشارهایش می‌شناسند، در مسیر زمینی اصفهان به فارس قرار گرفته است.
 
اگر به طبیعت گردی علاقه‌مندید ضمن بازدید از آبشار سمیرم، آبشارهای آب ملخ، بی بی سیدان و خفر را نیز ببینید و برای اقامت شبانه به سی‌سخت استان کهکیلویه و بویر احمد بروید.

سی‌سخت نیز همان شهری است که پیش از این نیز آن را معرفی کردیم. در این سیاحت یکی دو روزه، مسیر زیبای کوهستانی و همچنین زندگی روستایی و روستا گردی از دیگر جاذبه‌هایی است که می‌توانید از تماشای آنها بهره ببرید. دیدن باغ‌های سیب که سمیرم به آن معروف است نیز می‌تواند یکی دیگر از برنامه‌های سفر شما باشد و البته سیب‌های خوشمزه آن می‌تواند سوغات خوبی از این سفر باشد.
برچسب ها: سمیرم ایران گردی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه