آبادان؛ سفر به شهر خورشید

آبادان؛ سفر به شهر خورشید

آبادان در جنوب غربی ایران و در استان خوزستان قرار دارد و بعد از اهواز مهم‌ترین شهر خوزستان به حساب می‌آید که از زمان جنگ جهانی دوم یکی از مهم‌ترین شهرهای خاورمیانه و ایران بوده.
کد خبر: ۱۳۹۰۴
بازدید : ۱۸۶۷
۰۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
فرادید| آبادان در جنوب غربی ایران و در استان خوزستان قرار دارد و بعد از اهواز مهم‌ترین شهر خوزستان به حساب می‌آید که از زمان جنگ جهانی دوم یکی از مهم‌ترین شهرهای خاورمیانه و ایران بوده.

در سفر به آبادان جاذبه‌های بسیاری هست که باید دید. مسجد رنگونی‌ها اثری به جامانده از نخستین گروه‌هایی است که به آبادان آمدند؛ یعنی کارکنان پالایشگاه رنگون پایتخت کشور برمه. با توجه به روایات مختلف، این مکان در ابتدا عبادتگاه سیک‌ها بوده و بعد از آن به کلی تخریب و روی آن مسجد رنگونی‌ها ساخته شده ‌است.

سینما در آبادان و اکران فیلم‌های روز در آنها قدمت زیادی دارد و حتی گفته شده عمر یکی از آنها یعنی سینما شیرین به عمر نخستین پالایشگاه نفت می‌رسد.

همچنین سینما نفت نیز طراحی کلی‌اش تداعی‌کننده هیبت یک شیر نشسته و از قدیم این بنا را به نگهبان شهر آبادان معروف کرده ‌است. در نهایت سینما رکس آبادان که شب 28مرداد 1357 و هنگام نمایش فیلم گوزن‌ها دچار آتش‌سوزی شد و امروز جز تندیس چیزی از این مکان باقی نمانده نیز از دیگر سینماهای مهم این شهر است.

از دیگر جاذبه‌هایی که می‌توانید در این شهر ببینید پل کابلی آبادان، موزه آبادان که متاثر از گنبد دانیال نبی در شوش ساخته شده و کلیسای سورت گاراپت آبادان است.

همچنین بازارهای کویتی‌ها، امیری، احمدآباد، ته‌لنجی‌ها، مرکزی و... به‌دلیل همجواری آبادان با کشورهای خلیج‌فارس دارای اجناس متنوع با قیمت‌های مناسب است که می‌توانید برای خرید به آنها هم سری بزنید.

آبادان؛ سفر به شهر خورشید

آبادان؛ سفر به شهر خورشید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین