از تونل برفی تا امامزاده‌های ازنا
کجا بریم سفر؟

از تونل برفی تا امامزاده‌های ازنا

ازنا یکی از شهرستان‌های لرستان است که در 20 کیلومتری شهرستان الیگودرز واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. ازنا را به واسطه اشترانکوه، دریاچه گهر و طبیعت و دشت‌های دیدنی‌اش نباید از دست داد که ترکیبی بی‌نظیر در پیش چشمان هر ببینده‌ای بر جا می‌گذارد.
کد خبر: ۱۳۹۰۷
بازدید : ۴۰۸۴
۱۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۸
از تونل برفی تا امامزاده‌های ازنافرادید| ازنا یکی از شهرستان‌های لرستان است که در 20 کیلومتری شهرستان الیگودرز واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. ازنا را به واسطه اشترانکوه، دریاچه گهر و طبیعت و دشت‌های دیدنی‌اش نباید از دست داد که ترکیبی بی‌نظیر در پیش چشمان هر ببینده‌ای بر جا می‌گذارد.

هرچند برای رسیدن به هر یک از این جاذبه‌ها می‌توان از الیگودرز و درود هم رفت، اما ازنا را برای تونل برفی‌اش حتما باید دید. مهم‌ترین اثر طبیعی در شهرستان ازنا، تونل برفی اشترانکوه است که در دامنه قله کول جنون واقع شده و بیشتر در نیمه دوم سال قابل بازدید است.

این تونل از جاذبه‌های منحصربه‌فرد استان لرستان به شمار می‌رود. تونل برفی به‌صورت طبیعی در برف و یخ‌های دامنه زیبا و سربه فلک کشیده اشترانکوه در منطقه کمندان شهرستان ازنا به‌وجود آمده که طول آن بیش از ۸۰۰ متر و ارتفاع آن از کف تونل تا سقف بین ۲ و نیم تا ۳ متر است. رودخانه خروشاني كه از زير اين لكه برفي بزرگ سرازير است، از آب‌هاي اين يخچال سرچشمه گرفته و از دهانه تونل برفي بيرون مي‌آيد و بسیار دیدنی است.

علاوه‌بر این، منطقه تفریحی کمندان با قلعه‌ای مربوط به دوران قاجار از جمله تفرجگاه‌های شهرستان ازنا به شمار می‌رود. در این شهرستان علاوه‌بر جاذبه‌های طبیعی، آثار تاریخی بسیاری نیز وجود دارد که منطقه گردشگری و زیارتی آقا پیرعباد ازجمله آنها است.

این امامزاده در مجاورت جاده ازنا، اراک قرار گرفته است. در فاصله 40کیلومتری شمال غربی شهرستان الیگودرز، بر سر راه ازنا شازند در روستای امامزاده قاسم نیز بقعه‌ای مشهور به امامزاده قاسم واقع که بنای آن از نوع مقابر با نقشه خارجی مربع شکل است.

از تونل برفی تا امامزاده‌های ازنا

از تونل برفی تا امامزاده‌های ازنا

از تونل برفی تا امامزاده‌های ازنا

از تونل برفی تا امامزاده‌های ازنا 
برچسب ها: ازنا ایران گردی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه