"مظلومی" مات شد
متن و حاشیه شهرآورد

"مظلومی" مات شد

کد خبر: ۱۵۳۳۱
بازدید : ۱۲۱۰
۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۷
فرادید| نمایش دلپذیر شاگردان برانکو ایوانکوویچ و زور بیشتر پرسپولیس نسبت به استقلال، حق را به حقدار رساند و در روزی که هواداران یک بازی جذاب را تماشا کردند، تیم سرخ‌پوش پایتخت موفق شد ٤ بار دروازه حریف را باز کند و برد باشکوهی را جشن بگیرد.

وقتی شهباززاده و برهانی با سوت محسن ترکی توپ را برای شروع شهرآورد در حضور نزدیک به ١٠٠ هزار هوادار به گردش در آوردند، خوش‌بین‌ترین هوادار پرسپولیس هم فکر نمی‌کرد این تیم از ابتدای بازی عنان کار را در دست بگیرد و در دقیقه ٥ دروازه استقلال را بگشاید.

اگرچه گل مهدی طارمی مشکوک به آفساید بود اما نوید یک بازی جذاب را می‌داد. انتظارها برای اینکه استقلالی‌ها به خودشان بیایند، کمی درست از آب درآمد و آبی پوشان توپ و میدان را در دست گرفتند اما روی یکی از ضدحملات (که عموما از جناح چپ استقلال طراحی می‌شد) پرسپولیس در دقیقه ٣٥ به کامیابی رسید؛ باز هم گل و باز هم طارمی.

اینبار با نفوذ و ارسال رامین رضاییان و ضربه سر تماشایی آقای گل کنونی لیگ برتر. استقلالی که تقریبا از هم پاشیده به نظر می‌رسید،‌٥ دقیقه بعد یک پنالتی توسط عمران‌زاده(با خطا روی بنگر) به سرخپوشان داد تا هواداران پرسپولیس امیدوار به بردی پرگل و حتی تکرار برد ٦ تایی شوند. اینبار مهدی رحمتی اما برخلاف اشتباهی که روی گل اول در ریباند مرتکب شده بود، توانست ضربه طارمی در اندیشه هت‌تریک را مهار کند و تیمش را به بازی برگرداند.

استقلالی‌ها به قدری عصبی شده بودند که فقط آرزو می‌کردند سوت پایان نیمه نخست به صدا در آید. برد دو بر صفر برای پرسپولیس در نیمه نخست حاشیه امنیت خوبی برای تیم تحت هدایت برانکو ایوانکوویچ ایجاد کرده بود. مصدومیت عادل شیحی و به بازی آمدن جابر انصاری که پیش‌بینی می‌شد یار فیکس آبی‌ها باشد، یکی از اتفاقات مهم بازی بود.

اشتباهات عجیب مظلومی
پرسپولیسی که در تمام بازی‌های این فصل خود گل زده، برخلاف انتظار نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد. هنوز یخ بازی آب نشده بود که رحمتی بازهم با ریباند، توپ را روی سر رامین رضاییان انداخت تا او در دقیقه ٥٤ گل سوم را وارد دروازه حریف سنتی کند و شادی مضاعفی را به اردوی تیمش بیاورد. یک دقیقه بعد اما سوشا مکانی اشتباه رحمتی را تکرار کرد و با لیزخوردن توپ از دستش به جابر انصاری فرصت داد تا یکی از گل‌ها را جبران کند و «جابر رفت وبرگشت» لقب بگیرد.

هر چقدر از زمان بازی می‌گذشت، اشتباهات پرویز مظلومی در ارنج تیمش بیشتر به چشم می‌آمد؛ او در عین ناباوری خسرو حیدری، محرک اصلی حملات اندک تیم خود را بیرون کشید و با به زمین فرستادن یعقوب کریمی نشان داد می‌خواهد سمت چپ تیمش را ترمیم کند ولی برای این کار دیر شده بود. استقلالی که دو گل از حریف عقب بود، هرگز قدرتی از خود برای رسیدن به گل نشان نداد و در سوی مقابل برانکو با تعویض‌های خود نفس تیمش را تازه‌تر کرد.

بازی منطقی سرخپوشان این تیم را توسط محسن مسلمان دردقیقه ٨٦ به گل چهارم رساند تا این بازیکن با انگشتانش نماد ساخته شده توسط استقلالی‌ها را زیر سوال ببرد. تیر خلاص استقلال شلیک شده بود اما استقلال با همان بی‌برنامگی خاص خود و البته تکنیک فردی بازیکنان خود و میلاد فخرالدینی به پنالتی رسید و امید ابراهیمی این پنالتی را تبدیل به گل کرد. ٤ بر ٢ به سود پرسپولیس؛ نتیجه پایانی مسابقه‌ای بود که حتی استقلالی‌ها نیز از تماشای آن لذت بردند. اگرچه نمی‌شود ناراحتی‌شان بابت باخت پرگل و اشتباهات عجیب پرویز مظلومی را نادیده گرفت.

کاور به جای پرچم کرنر
بازی دو تیم پربود از درگیری‌های لفظی؛ شادی گل خاص پرسپولیسی‌ها با محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده، اعتراض رحمتی را در پی داشت که مسلمان با عذرخواهی خشم کاپیتان استقلال را فرو برد. حاشیه عجیب بازی اما در نیمه دوم و وقتی که رگبار شدید و وزش باد سنگین در ورزشگاه شروع شده بود، رخ داد. وقتی پرچم کرنر را باد برد و مسئولان برگزاری یک کاور نارنجی رنگ را روی میله پرچم چسباندند. ترک ورزشگاه توسط رضا عنایتی بعد از دوگل پرسپولیس، آسیب‌دیدگی ١٠ هوادار به دلیل ازدحام جمعیت و شعارهای تند هواداران استقلال علیه پرویز مظلومی سایر اتفاقات مهم این مسابقه بود.

روز جشن فوتبال
اگرچه نماد ٤ استقلالی‌ها با این نتیجه از بین رفت، اگرچه پرسپولیس تا حد زیادی به قهرمانی نزدیک شد و اگرچه پرویز مظلومی در آزمون مهم زندگی‌اش مردود شد ولی یک اتفاق مهم در دربی ٨٢ همه‌چیز را تحت تاثیر قرار داد. بازی زیبایی که حتی آن‌هایی که نام بازیکنان دو تیم را هم نمی‌دانستند از تماشای آن لذت بردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین