گفت‌وگو با پدر خواهرهایی که در ارمنستان کتک خوردند

گفت‌وگو با پدر خواهرهایی که در ارمنستان کتک خوردند

کد خبر: ۱۸۰۷۴
بازدید : ۸۷۲۳
۰۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
چند روز بعد از انتشار فیلم کتک خوردن یک دختر نوجوان ایرانی در قفس، همچنان مسئولان و مردم اخبار مربوط به این اتفاق را پیگیری می‌کنند. هر روز بر تعداد افرادی که در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند، افزوده می‌شود و یک نفر هم مورد اتهام قرار گرفته که او هم مسئولیت قبول نمی‌کند. این درحالی است که پدر دو خواهری که در مسابقات کتک خورده بودند، مسئولیت موضوع را برعهده گرفته و عنوان می‌کند از اعزام دو دختر خود به این مسابقات کاملا راضی است.

متهم ردیف اول
در عکس‌هایی که از رقابت‌های MMA‌ در ارمنستان منتشر شده، تصاویری از مجید باغدارنیا، رئیس مدرسین فدراسیون کاراته نیز دیده می‌شود. به همین دلیل تمام اتهامات به سوی این شخص نشانه رفت که شاید او عامل اصلی اعزام ورزشکاران بوده است. حتی شنیده می‌شود ١٦ ورزشکار از ایران در این مسابقات حاضر بودند اما این مسئول نقش خود را در این اعزام انکار می‌کند: «به دلیل سبکی که دارم به این مسابقات دعوت می‌شوم و برای این‌که با آنها قرارداد ببندم راهی مسابقات می‌شوم. من به وزارت ورزش هم نامه نوشته‌ام. این‌که من در چنین مسابقاتی بوده‌ام را قبول دارم اما اصلا در اعزام‌ها هیچ نقشی نداشته‌ام؛ در ضمن این رقابت‌هایی که طی چند روز گذشته فیلم آن منتشر شده مربوط به آبان‌ماه ‌سال گذشته است که من اصلا در آنجا نبودم.»

مافی: خوشحالم دخترانم مشهور شدند!
مهدی مافی پدر ٢ دختر نوجوانی که در رقابت‌های MMA‌ ارمنستان حاضر شده بودند، خودش از قهرمانان سابق رشته‌های رزمی و همچنین کشتی است. او خودش در این رقابت‌ها دخترانش را همراهی کرده و اصلا هم از کاری که کرده، پشیمان نیست. مافی در این‌باره به «شهروند» می‌گوید: «نمی‌دانم عامل انتشار این فیلم چه کسی بوده اما حتما با خانواده من خصومت شخصی داشته است. حتی اگر بگوییم که این ورزش در ایران جانیفتاده و به همین دلیل این فیلم این‌قدر دست‌به‌دست شده اما باز هم شیطنت‌هایی صورت گرفته است. من با هزینه شخصی خودم دخترانم را برای یک مبارزه ورزشی به یک کشور دیگر بردم و هیچ کار خلافی نکرده‌ام.»

وی همچنین درباره انتقادات صورت گرفته، می‌افزاید: «من از همین‌جا می‌گویم که باز هم دخترانم را به این مسابقات اعزام می‌کنم. هیچ واسطه‌ای هم در میان نبوده و با اراده شخصی خودمان در سایت ثبت‌نام کردیم و به یک کشور دیگر رفتیم. من یک سوال دارم؛‌ مگر یک ورزشکار رزمی کشورمان وقتی در یک مسابقه شکست می‌خورد، همه می‌گویند کتک خورده است؟‌ حتی بزرگان کشتی ما مثل رسول خادم شاید چند جای بدنشان در دوران قهرمانی شکسته باشد اما همیشه به‌عنوان یک نماد افتخار برای ما محسوب می‌شوند. هر مسابقه‌ای یک برد و یک باخت دارد.»

مافی در پایان می‌گوید: «نه‌تنها دختران من از این اتفاق ناراحت نیستند، بلکه خوشحال هم هستند. آنها انگیزه‌شان بیشتر شده چون تا قبل از این هیچ‌کس آنها را نمی‌شناخت اما حالا همه درباره‌شان حرف می‌زنند. خیلی خوشحالم که آنها راه صدساله را یک‌شبه طی کردند و مشهور شدند. من هیچ وقت فرزندانم را به خاطر پول به چنین رقابتی نمی‌فرستم چون اصلا این رقابت‌ها جایزه نقدی نداشت. حتی در این رقابت‌ها ایرانی‌های زیادی حضور داشتند که برای حفظ حجاب دختران من خیلی کمک کردند.»

با چه کسی برخورد می‌شود؟
هنوز عامل اعزام ورزشکاران ایرانی به رقابت‌های MMA مشخص نشده اما چیزی که مشخص است، حضور در چنین مسابقاتی برای ورزشکاران کشورمان ممنوع بوده و باید از این پس تا اخذ مجوزهای لازم از آن جلوگیری شود. پروین کرملو، مدیرکل دفتر امور بانوان وزارت ورزش درباره پیگیری این اتفاق می‌گوید: «از نظر وزارت ورزش هر ورزشی که به بانوان آسیب برساند، ممنوع است و وزارتخانه رقابت‌هایی را که به صورت آزاد در یک محوطه شیشه‌ای یا رینگی همانند قفس برگزار می‌شود، از نظر فنی و از لحاظ ملاحظات فرهنگی، شایسته حضور بانوان نمی‌داند. قطعا این موضوع تا آخر پیگیری می‌شود تا عاملان اصلی آن مشخص شوند.» باید دید وزارت ورزش تا کجا پیش می‌رود و درنهایت چه کسی با جریمه روبه‌رو می‌شود؟ آیا این دختران بعد از کتک‌خوردن در قفس این‌بار با برخورد مسئولان مواجه می‌شوند یا مقصر نفر دیگری است؟

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین