وزیر بهداشت: به تیم بررسی پرونده کیارستمی اعتماد کامل دارم

وزیر بهداشت: به تیم بررسی پرونده کیارستمی اعتماد کامل دارم

وزیر بهداشت، بابیان اینکه درباره پرونده عباس کیارستمی هیچ اظهار نظر شخصی نخواهم کرد، تاکید کرد: به اساتید و اعضایی که برای بررسی این پرونده توسط رییس کل سازمان نظام پزشکی انتخاب شده‌اند، اعتماد کامل دارم.
کد خبر: ۲۲۲۸۰
بازدید : ۷۳۹
۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
وزیر بهداشت، بابیان اینکه درباره پرونده عباس کیارستمی هیچ اظهار نظر شخصی نخواهم کرد، تاکید کرد: به اساتید و اعضایی که برای بررسی این پرونده توسط رییس کل سازمان نظام پزشکی انتخاب شده‌اند، اعتماد کامل دارم.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه جلسه مشترک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که با حضور معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت و همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسئولان سازمانهای بیمه‌گر پایه، رییس سازمان نظام پزشکی و مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  برگزار شد، در خصوص آخرین وضعیت پرونده پزشکی زنده یاد کیارستمی اظهار کرد: در این جلسه دکتر زالی رییس کل سازمان نظام پزشکی گزارشی از اقدامات انجام شده دادند اما تا زمان گزارش کمیته فنی بررسی کننده باید صبوری کرد.

وی افزود: هیچ اظهار نظر شخصی در مورد پرونده ایشان نخواهم کرد و به اساتید و اعضایی که برای بررسی این پرونده توسط رییس کل سازمان نظام پزشکی انتخاب شده اند، اعتماد کامل دارم چراکه آنها عالمانه، منصفانه و شجاعانه رأی خود را اعلام خواهند کرد و هیچ مصلحتی بالاتر از حق و حقیقتی که در این پرونده وجود دارد، نیست.

وزیر بهداشت همچنین تاکید کرد: اعضای کمیته بررسی پرونده پزشکی حق و حقوق زنده یاد کیارستمی، جامعه هنری و علاقه مندان به ایشان در سراسر جهان را در نظر می گیرند و افراد این کمیسیون به قدری از نظر علمی برجسته و از نظر اخلاقی منزه و شجاع هستند که تمام افرادی که به قانون تمکین می‌کنند، رأی آنها را می پذیرند.

سه ماه زمان برای ارائه مشکلات به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

هاشمی در ادامه سخنان خود،  اظهار داشت:  نظارت کارشناسی شده نمایندگان در ادامه اجرای طرح تحول سلامت به ویژه در رعایت حقوق مردم و عدالت در دسترسی به خدمات حوزه سلامت اعمال خواهد شد.

وزیر بهداشت با اشاره به فرصت مغتنم پیش آمده برای نزدیک کردن نظرات وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جلسات مشترک می تواند به کامل تر شدن اطلاعات نمایندگان کمیسیون و نقد آنها بر اجرای بهتر طرح تحول سلامت منجر شود.

هاشمی با بیان اینکه در این جلسه بحث و تبادل نظر کاملی در مورد طرح تحول انجام نشد، از برگزاری حداقل دو جلسه مشترک دیگر در حوزه های بهداشت، آموزش پزشکی، منابع و نیروی انسانی با این کمیسیون خبر داد و گفت: در اولین جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده حوزه دارو و درمان وزارت بهداشت ارائه شد و حداقل دو تا سه ماه زمان خواهد برد تا برنامه ها و مشکلات خودمان را با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در میان بگذاریم و از نقدها و نظرات آنها آگاهی یابیم.

وزیربهداشت درباره رأی نیاوردن اصلاحیه بودجه 95 در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز گفت: متأسفیم که این اصلاحیه رأی نیاورده اما سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید تلاش بیشتری کند تا نظرات نمایندگان و اصلاحات مورد نظر انجام شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: بعید می دانم که نمایندگان مجلس در مورد بخشی از اصلاحیه که پیشنهاد دولت برای کسری اعتبارات بیمه ها بوده است مخالفتی داشته باشند. باید کسری اعتبارات بیمه سلامت در سنوات گذشته دیده می شد که این امر در نظر گرفته نشده بود و ارائه این اصلاحیه نشان می‌دهد که هم مجلس و هم دولت این کسری اعتباری را که در بودجه سال 95 منظور نشده بود را قبول دارند. بنابراین لازم است تا برای این کسری اعتبارات منابعی را پیش بینی کنند.

فروش اوراق مشارکت؛ پیشنهاد دولت برای جبران کسری اعتبار بودجه‌ها

بر اساس گزارش سایت وبدا، هاشمی همچنین پیشنهاد دولت برای کسری اعتبارات بیمه‌ها را فروش اوراق مشارکت عنوان کرد و افزود: تصور نمی‌کنم که نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به این بخش از پیشنهاد رای نداده‌باشند.  ممکن است در دو بخش دیگر مخالفت هایی بوده و نمایندگان نظراتی داشته اند. دولت باید تلاش کند نظرات نمایندگان را به نحوی جلب کند که وقتی در صحن مجلس مطرح می‌شود با اکثریت آرا تصویب شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین