یک کوهنورد از آبشار مارگون سقوط کرد

یک کوهنورد از آبشار مارگون سقوط کرد

رئیس کمیته جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی گفت: برای اینکه از حوادث کوهستان پیشگیری کنیم به ایمنی و شرایط بدنی بیشتر توجه شود.
کد خبر: ۳۵۷۵
بازدید : ۱۵۹۰
۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۵
رئیس کمیته جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی گفت: برای اینکه از حوادث کوهستان پیشگیری کنیم به ایمنی و شرایط بدنی بیشتر توجه شود.
 
حمید مساعدیان، رئیس کمیته جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان،  گفت: کوهنوردی رشته پرهیجانی است، در صورتی که مسائل مربوط به آن رعایت شود، فرد از آن لذت می‌برد و برای اینکه دچار حوادث کوهستان و  مصدومیت نشود و یا جان خود را از دست ندهد باید به مسائل ایمنی و شرایط بدنی توجه ویژه داشته باشد.
 
وی تصریح کرد: فردی که قصد صعود به کوهی را دارد باید تمام امکانات و ابزار آن را داشته باشد و شرایط جوی بسنجد و اطلاع ‌کافی از منطقه داشته باشد و مهمتر از همه GPS باید همراه داشته باشد تا در صورت بروز حوادث اطلاع‌رسانی کند.
 
حتی‌الامکان تک نفره صعود نکنید
مساعدیان گفت: کوهنوردان حتی‌الامکانی تک نفره به کار صعود نپردازند و سعی کنند به  صورت گروهی به این رشته بپردازند تا در مواقع بروز حوادث، کمک رسانی به مصدوم زودتر و بهتر صورت گیرد.
 
هوا به سردی می‌گراید مواظب سرمازدگی باشید
وی افزود: با توجه به اینکه هوا کم کم خنک می‌شود شرایط جوی رو به سوی خنکی می‌رود افراد مواظب سرمازدگی و شرایط نامناسب آب و هوایی باشند مساعدیان تاکید کرد: فصل اوج کوهنوردی به پایان خود نزدیک می‌شود و ستادهای پیشگیری از حوادث به پایان خود نزدیک می‌شود و تا پایان تابستان فعالیت خواهند کرد.
 
دماوند این هفته بدون حادثه بود
وی یادآور شد: خوشبختانه این هفته گزارشی از آسیب و یا جان باختن فردی در دماوند به ما گزارش نشد و جای خوشحالی دارد و این موضوع نشان می‌دهد که کوهنوردان به هشدارها توجه کردند و مانع بروز حوادث و آسیب‌های برای خود شدند.
 
کوهنوردی که از آبشاری 80 متری سقوط کرد
وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه روز گذشته فردی از ارتفاعات آبشار مارگون در سپیدان شیراز به دلیل عدم تعادل از ارتفاع 80 متری به پایین سقوط می‌کند و جان خود را از دست می‌دهد.
 
گفتنی است در فصل سرما (پاییز و زمستان) علاوه بر سرمازدگی که کوهنورد را تهدید می‌کند، گم کردن مسیر و گرفتار شدن در طوفان می‌تواند به فرد آسیب بزند پس زمانی که اطمینان دارید شرایط برای کوهنوردی میسر است اقدام کنید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین