دلایل ارتباط زنان متأهل با پسران مجرد چیست؟

دلایل ارتباط زنان متأهل با پسران مجرد چیست؟

متاسفانه امروزه به دلایل مختلف و برخی ناهنجاری فرهنگی شنیده می‌شود که در مواردی جزئی شاهد روابط بین زنان متاهل با پسران و یا مردان متاهل هستیم که این روابط بسیار آسیب زا و مخرب است. خیانت‌های زنانه عوامل مختلفی دارد که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد:
کد خبر: ۳۶۲۹
بازدید : ۴۹۶۳۲
۱۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
فرادید| متاسفانه امروزه به دلایل مختلف و برخی ناهنجاری فرهنگی شنیده می‌شود که در مواردی جزئی شاهد روابط بین زنان متاهل با پسران و یا مردان متاهل هستیم که این روابط بسیار آسیب زا و مخرب است. خیانت‌های زنانه عوامل مختلفی دارد که "سایت برنا" به برخی از آنها اشاره کرده است.
 
۱- عدم یک رابطه گرم و صمیمانه با همسر
یکی از عوامل اصلی خیانت زنانه روابط زن و شوهر است؛ زمانی‌که بین زوجین، روابط زناشویی خوبی حاکم نباشد، این احتمال وجود دارد که زن به همسر خود خیانت کند. اختلالات جنسی که به مرور زمان برای برخی مردان به وجود می‌آید و مشکلات شخصیتی باعث می‌شود که مرد نتواند به همسر خود محبت کند و فقدان محبت، عاطفه و روابط گرم و صمیمی باعث این خیانت‌ها می‌شود.
 
زنانی که محبت خوب و لازم را از همسرخود دریافت کرده و یا روابط زناشویی خوبی بین آن‌ها برقرار باشد، احتمال خیانت در آن‌ها بسیار کم است.
 
۲- گذشته بی‌بندوبار زن
یکی دیگر از عوامل خیانت زن، گذشته اوست که در یک خانواده بی‌بندوبار و خیلی آزاد پرورش یافته و تربیت شده‌ است و تربیت غلط گذشته باعث می‌شود همچنان حتی بعد از ازدواج هم این روابط را حفظ کند. برخی از زنان که روابط زیادی داشته‌اند، به دلیل اینکه روابط صمیمانه و یا دوستی‌های دوران مجردی خود را نمی‌توانند به اتمام برسانند و برایشان بسیار سخت است تا خود را در زمان تاهل کنترل کنند در‌‌ همان چارچوب به روابط خود ادامه می‌دهند.
 
۳- احساس تنهایی کردن
مسایل شخصیتی وجود دارد که امکان دارد یک زن تحمل تنهایی و بیکاری را نداشته و به سختی می‌تواند دقایق و یا ساعتی را تنها و بیکار بگذراند. این زنان زمانی‌که می‌خواهند تنهایی خود را پر کنند وقتی می‌بینند همسرشان به دلیل مشغله کاری نمی‌تواند برای آن‌ها وقت بگذارد گرایش پیدا می‌کنند که وقت خود را با دیگران و یا جنس مخالف خود پر کنند.
 
۴- عوامل فردی و اختلالات شخصیتی زنان
عوامل فردی و اختلالات شخصیت و یا ویژگی‌های طرفین می‌تواند بستری برای خیانت باشد. وقتی در جامعه این روابط ناشایست، رواج پیدا کند امکان دارد وسوسه در زن ایجاد شود که این رابطه‌ها را تجربه کند. مسایلی مانند ماهواره، تهاجم فرهنگی، الگوهای فرهنگی ناهنجار و غلط در خانه، همه این عوامل می‌توانند در خیانتهای زنانه دخیل باشد؛ در نتیجه حرمت و حریم‌های خانواده شکسته می‌شود و افراد پایبند چارچوب‌های اخلاقی نیستند.
 
۵- دوران مجردی محدود
برخی از زنان به دلیل اینکه گذشته خوبی نداشته‌اند و یا زمان مجردی خیلی محدود بودند وقتی شرایطی را می‌بینند که زنان و مردان، رابطه آزادانه‌ای با هم دارند. این افراد چون می‌خواهند گذشته خود را جبران کنند، به خیانت رو می‌اورند. شرکت درپارتی، ارتباط با دوست ناباب و مسائلی دیگر می‌توانند انگیزه خیانت را زیاد کند.
 
۶- مشکلات اقتصادی
مسئله دیگر مشکلات اقتصادی که در جامعه است، البته مسئله اقتصادی به تنهایی عامل خیانت زنانه نیست. فرد ممکن است نیازهای مالی بیشتری را در خود احساس کند؛ ولی اگر پایبند چارچوب‌های اخلاقی باشد؛ امکان ندارد با هر تحریک، وضعیت معیشتی کنار بیایند؛ اما فردی که به خاطر پول با جنس مخالف خود ارتباط برقرار می‌کند، بیشتر به دلیل میل به تجمل گرایی، مصرف بیشتر، مدگرایی و خرید کردن، به جنس مخالفی فرا‌تر از چارچوب خانواده رو می‌آورد تا مورد حمایت او قرار گیرد.
 
در این زمینه تعداد زنانی که به دلیل فقر مادی به ارتباط با جنس مخالف رو می‌آورند بسیار کم است. اما وقتی زن به دلیل اینکه همسرش معتاد بوده و یا بیکار و مریض است خیانت می‌کند در واقع «فحشا» است؛ یعنی زن خودفروشی می‌کند تا نیازهای مالی خود را تامین کند.
 
۷- تنوع طلبی
علت دیگر خیانت زنانه، تنوع طلبی است. در برخی اوقات مشخص شده است فرد نتوانسته است با همسرخود زندگی کند و شاید بار‌ها و بار‌ها ازدواج کرده است.
 
بهترین راهکار این است که باید علت این رابطه‌ها را در سطح فردی مشخص شود و باید فرد به روان‌شناس مراجعه کند. باید مشخص شود که فرد اختلالات شخصیتی داردو یا خیر. ممکن است درگیر روابط چندگانه شوند و زیاد وفادار نباشد، برخی از افراد شخصیت ناهنجار و ضد اجتماعی داشته و در سطح خانوادگی باید مداخلات اجتماعی و فرهنگی صورت بگیرد.
 
برای اینکه در جامعه زنان آسیب نبینند و برای حفظ حریم خانواده بیشتر خانواده‌ها باید آموزش ببینند. آموزش‌هایی از طریق رسانه‌های گروهی، تلویزیون، رادیو و… باید صورت گیرد و این افراد باید متوجه شوند که چنین مسائلی چقدر می‌تواند هم در آینده خود و هم آینده فرزندان، آسیب جدی وارد کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۲۳
غیر قابل انتشار: ۱
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
0
0
چرا قانون صادر می کنید. می شود تجربیات محدود خود را تعمیم ندهید؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
0
0
چشم بسته زیرابی رفتی دکی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
0
0
موارد جزئی رو خوب اومدی خخخخ
بهرامی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
0
0
با تشکر از دغدغه شما
برای جلوگیری از هنجار شکنی وعادی شدن ناهنجاری هایی که به نظام خانواده بر می گردداز انتخاب تیترهای مانند تیتر بالا پرهیز کنیم در قالب عناوین روان شناسانه به طور غیر مستقیم طرح موضوع شود وراهای درمان پررنگ تر مطرح شود ازطرح برخی تیترهای موضوع بالا نه تنها دردی دوا نمی شود بلکه این رفتار هاعادی سازی میشود گویا هنجار شکن حق به جانب انگاشته شده خواهشمند است جهت خدمت به خانواده ایرانی موضوع را حذف کنید
توی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
0
0
واقعا تاسف باره
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
0
0
این اتفاق تو مردها که خیلی بیشتره
احسان
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
0
0
جزئی؟ فت و فراوون!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
0
0
همچین جزئی هم نیست این روابط
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
1
0
خیلی جالبه که یکی از مهمترین عوامل اسمش برده نشده و آن هم تلافی کردن خیانت شوهر به خودشه.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
1
0
قبلا مردها تنوع طلب بودن ولی الان خانمها بیشتر تنوع طلب شدن ،حتی اونهایی که نمیکنن هم تو دلشون خیلی دوست دارن با یکی و یا کسای دیگه باشن ،
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
0
1
بیاین همه با هم سریال های کلمبیایی و ترکیه ای نبینیم ، از نشر جوک ، عکس ، کلیپ و مطالب مستهجن توی گروههای تلگرام ، واتس آپ و ... امتناع کنیم امید است که به رشد و تعالی مردم با افتخار ایران (که خانواده و ناموس خودمون هم جزیی از اونها هستند)کمکی کرده باشیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۰
0
0
اگه احکام سنگسار اجرا بشه غلط میکنند فکر خیانت به سرشون بزنه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
0
0
تشكيل اين گروهها در واتساپ و تلگرام و وايبر و امثال اينها هم باعث شده كه زنها و مردها راحت حرفشون رو مطرح كنند من خودم زني را ميشناسم كه واقعا از همه چي برخوردار است ولي دوست شدن با ديگران را به يك علت خيلي جزئي مطرح ميكند و ميگويد چون شوهرم به من نميگويد دوستت دارم من تمايل دارم با كسي ديگه دوست شوم.
آذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
1
0
رابطه دوطرفه ست
چرا تیترهاتون همه ضد زنه؟ آیا می زدید روابط پسران و مردان با زنان متاهل چطوربود؟؟همیشه عامل زشت بودن یک کار خانومها باید باشن؟؟
حقوقدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
0
0
فقط باید حق طلاق به طرفین داده شود تا واقعا زن و شوهر با محبت و عشق در کنار هم باشد بنده وکیل هستم و علت خیانت خیلیها این بوده که انتخاب اشتباه داشته اند اما هنگامی که خواسته اند از شوهرشان (با وجود بخشش مهریه) طلاق بگیرند مرد قبول نکرده چون حق طلاق با او بوده لذا باید قانونی تصویب شود که زن در صورت بخشش مهریه بتواند طلاق بگیرد البته مهریه را هم باید به حداقل رساند تا مرد هم در صورت تمایل به طلاق از دست مهریه زیاد مجبور به تحمل نباشد در صورتهای فوق خیانت به صفر یا حداقل میرسد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۲
0
1
انتخاب این تیترها خیانت به سلامت جامعه!
کریم
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
1
0
درجوامعی که دروغ و دزدی در تمامی سطوح رخنه کنه جزاین چه انتظاری میشه داشت.فقط بظاهر میگیم مسلمانیم ولی کو ؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
0
0
اثرات مخرب ماهواره است که زندگی هارا ازهم گسیخته
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
0
0
ناشناس 12:14 به هیچ عنوان نظر شما را قبول ندارم . یعنی اگر کسی دنبال این تنوع طلبی های جنسی نیست دلیلی ندارد که حتماً دوست دارد ولی به دلایل مختلف انجام نمیدهد.
هستند کسانی که واقعاً این رفتارها برایشان اشمئزاز انگیز است
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
0
0
انحطاط اخلاق در جامعه ای که فقط به ظواهر مذهب چسبیده من دلیل دیگه ای نمیبینم..... حتی امروزه در غرب هم کسی جرات شکستن تقدس خانواده رو نداره ببینید چه بر سر این جامعه اومده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
0
0
الان دیگه مرد ها یه جورایی به زن چراغ سبز نشون میدن که رابطه برقرار کنن
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین