انجام جراحی با ربات در ایران

انجام جراحی با ربات در ایران

رئیس دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران، از امکان فراهم شدن انجام جراحی با ربات در کشور خبر داد.
کد خبر: ۳۷۶۲
بازدید : ۱۳۲۰
۲۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶
رئیس دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران، از امکان فراهم شدن انجام جراحی با ربات در کشور خبر داد.
 
به گزارش مهر، دکتر عبدالرسول اکبریان به استفاده از ربات در اعمال جراحی زنان اشاره و عنوان کرد: دو پزشک معروف پیشکسوت از خارج کشور به ما وعده داده اند به ایران بیایند و جراحی با ربات را نمایش دهند. امیدواریم امکانی فراهم شود تا با مدیریت و کنترل از راه دور بتوانیم جراحی با ربات را در ایران نیز انجام دهیم.
 
وی درباره روش های جدید جراحی در رشته زنان و زایمان در دنیا اظهار کرد: روش‌های نسبتا جدید و مختلفی در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله آنها می‌توان به لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، استفده از ربات و لیزر درمانی اشاره کرد. بسیاری از روش‌های جدید در رشته‌های زنان دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و بخش های خصوصی اجرا می شود.
 
اکبریان افزود: با مکاتب علمی دنیا در ارتباط هستیم و از اساتید فن دعوت کردیم تا در دوازدهمین کنگره زنان و مامایی شرکت کنند و اداره کارگاه‌های آموزشی عملی پیرامون روش‌هایی چون لاپاراسکوپی را برعهده بگیرند. در این کارگاه‌ها جراحی‌های زنده خواهیم داشت و مزیت آن این است که پزشکان ما می‌توانند نحوه انجام اعمال را در ایران با کشورهای دیگر مقایسه کنند.
 
رئیس دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران در ادامه به استفاده از ربات در اعمال جراحی زنان اشاره و عنوان کرد: دو پزشک معروف پیشکسوت از خارج کشور به ما وعده داده اند به ایران بیایند و جراحی با ربات را نمایش دهند.
 
اکبریان افزود: امیدواریم امکانی فراهم شود تا با مدیریت و کنترل از راه دور بتوانیم جراحی با ربات را در ایران نیز انجام دهیم. البته این امر مستلزم صرف هزینه‌های فوق العاده بالاست.
 
وی با بیان اینکه انجام عمل جراحی به طریق ربات مانند لاپاراسکوپی است گفت: تفاوت در این است که دستگاه رباتیک خودش ربات خودش می چرخد و عمل را انجام می‌دهد و پزشک او را هدایت و راهبری می‌کند. تنها باید توجه کرد که باید یک استاد متخصص به ربات دستور بدهد که چه کارهایی را انجام دهد.
 
رئیس دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران  افزود: از ربات می‌توان برای اعمال جراحی زنان، مانند خارج کردن غده های سرطانی استفاده کرد.
 
دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی از ۱۶ تا ۱۹ مهر ۹۴ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین