چگونه فرزندانمان را میلیاردر بار بیاوریم؟
ادگار اینجاپ سیا ایل

چگونه فرزندانمان را میلیاردر بار بیاوریم؟

روزی شکسپیر، شاعر و نمایشنامه‌نویس مشهور انگلیسی، گفت: «برخی "بزرگ" به دنیا می‌آیند؛ برخی به دنبال بزرگی می‌روند و برخی بزرگی در مسیرشان قرار داده می‌شود.»
کد خبر: ۳۷۹۹۰
بازدید : ۶۶۶۵
۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۵
چگونه فرزندانمان را
 
فرادید|
روزی شکسپیر، شاعر و نمایشنامه‌نویس مشهور انگلیسی، گفت: «برخی "بزرگ" به دنیا می‌آیند؛ برخی به دنبال بزرگی می‌روند و برخی بزرگی در مسیرشان قرار داده می‌شود.»
 
به گزارش فرادید به نقل از ایندیپندنت،
حال سوال اینجا است که آیا شما می‌توانید اقداماتی را در ارتباط با رشد و تربیت کودک انجام دهید تا بعدها در زندگی‌شان موفق شوند؟
 
پاسخ یک میلیاردر به سوالمان این است: بله.
 
”ادگار اینجاپ سیا ایل" یکی از ثروتمندترین شخصیت‌های فیلیپین است که در سال 2016 به عنوان جوانترین ثروتمند آسیا از نگاه مجله فوربز معرفی شد.  
 
اینجاپ در سن 26 سالی رستوران زنجیره‌ای "مانگ ایناسال" را به راه انداخت و به تازگی آن را به ارزش چند میلیارد دلار فروخت. اینجاپ در کتاب اصول زندگی خود به اصلی‌ترین نکات موفقیت خودش اشاره می‌کند و از پدر و مادرها می‌خواهد تا این مسائل را به کودکانشان آموزش دهند تا در آینده موفق شوند.
 
1. الگوی زندگی کودکتان باشید
اینجاپ می‌گوید: «پدر و مادرم در واقع نسل دوم مهاجران محسوب می‌شدند. آنها سختی‌های فراوانی را متحمل شدند اما ارزش "سخت کوشی و پایبندی به اصول اخلاقی" را در من و خواهران و برادرانم نهادینه کردند. ما مشاهده کردیم که آن‌ها چگونه آجر به آجر کسب و کارشان را پیش بردند و من شخصا دیدم که چگونه تلاش روزانه در موفقیتشان نقش داشت... روحیه کارآفرینی من با دیدن یک مسئله قوت پیدا کرد: اینکه می‌دیدم پدر و مادرم تمام کارها را خودشان انجام می‌دادند.»
 
2. به کودکتان مسئولیت بسپارید
اینجاپ از سن هشت سالگی در سوپرمارکت پدر و مادرش کار می‌کرد. خانواده او از همان سن و سال تشخیص دادند که اینجاپ در امر کسب و کار استعداد دارد. یکی از شغل‌هایی که او باید انجام می‌داد، بستن کیسه‌های شیرینی و شکر بود. او می‌گوید: «با شمع در کیسه‌ها را می‌بستیم؛ آن هم دانه به دانه. اما من پیشنهاد دادم که بهتر است از یک دستگاه پرس برقی برای بستن کیسه‌های پلاستیکی استفاده کنیم. تغییر کوچکی بود و مانند شمع هم سرگرم کننده نبود. اما همین تغییر کوچک توانست کسب و کارمان را رونق دهد.
 
3. نخستین گام‌ها برای رسیدن به ثروت، سخت کوشی و تلاش است و نه پول
اینجاپ می‌گوید: «پدر و مادرم دست و بالشان از همان اول باز نبودند. از وقتی که تشکیل خانواده دادند، تا چند سال بعد بسیار سخت تلاش کردند تا به هر چه می‌خواهند برسند.»
 
اینجاپ نیز با احترام به همین ارزش‌ها تربیت یافت و با الهام از تلاش‌های آن‌ها کسب و کار خودش را از صفر شروع کرد. او می‌‎گوید: «مشاهده روند موفقیت پدر و مادرم برای من مانند چندین سال کلاس آموزشی بود. به نظرم آن‌ها به صورت ناخودآگاه درس‌های فراوانی را به من یاد دادند.» اینجاپ نیز همان اخلاق و منش کاری را در زندگی خودش به کار گرفت و به شکل باورنکردنی برای تاسیس و پیشرفت مانگ ایناسال تلاش کرد. او می‌گوید: «در سال‌های اول خیلی کمی می‌خوابیدیم و در این چند سال اصلا به مسافرت نرفتیم.»
 
4. به فرزندانتان ارزش‌هایی را یاد دهید که به ثباتشان در زندگی کمک می‌کند
فکر میلیارد شدن در سن 33 سالگی بیش از هر چیز به نحوه رشد و تربیت اینجاپ مرتبط است. او می‌گوید: «داشتن این مقدار پول در سن 33 سالگی می‌تواند شما را بسازد و یا بشکند؛ درست مثل تست اسید برای سنجش شخصیت و درکتان است. من مدیون ارزش‌هایی هستم که پدر و مادرم به من آموختند زیرا در چنین شرایطی به کمکشان می‌توانم روی پای خودم بایستم.»
 
منبع: Independent
ترجمه: وبسایت فرادید
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین