(طنز) جلیل سعیدی و برجام‌دان‌ها!

(طنز) جلیل سعیدی و برجام‌دان‌ها!

مذاکره کننده سابق کشورمان با 1+5 به تازگی در جلسه بررسی برجام اعلام کرده که با این سند 100 حق هسته ای از ما سلب شده است!
کد خبر: ۳۸۰۳
بازدید : ۹۹۵
۲۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲
خبرآنلاین در مطلب طنزی نوشت؛
 
مذاکره کننده سابق کشورمان با 1+5 به تازگی در جلسه بررسی برجام اعلام کرده که با این سند 100 حق هسته ای از ما سلب شده است!

یک منبع آگاه در گفتگو با کلنگ نیوز، ضمن توضیح این جمله به برخی از حقوق 100 تایی مدنظر اشاره کرد و گفت: البته چون ایشان استاد دانشگاه هستن، عدد 100 را بر اساس واحد درسی حساب کردن وگرنه کل حقوق هسته ای تمام کشورهای دنیا 50 هم نمی شود چه ئبرسد به 100.
 
وی در ادامه برخی از حقوق از دست رفته با ضریب مد نظر استاد سعیدی را به شرح زیر اعلام کرد:
 
- حق غنی سازی در زیرزمین  
 
- حق تولید انرژی هسته ای توسط دختران
 
- حق تولید سانتریفیوژ توسط دبیرستانی ها
 
- حق التدریس آموزش معارف اسلامی، انقلاب و دفاع مقدس برای سران 1+5
 
- حق مترجم برای مذاکرات
 
- حق التدریس فلسفه به زبان ساده همراه با کارگاه عملی
 
- حق التدریس تاریخ ایران و اسلام با حق مترجم
 
- حق الجلسه حضور در جلسات  
 
- حق پخش تصاویر جلسات مذاکره برای مبارزات انتخاباتی
 
- حق گشت ارشاد بین المللی بویژه برای خانم های طرف مذاکره
 
- حق گرفتن رای به هر دلیلی
 
- حق ماموریت خارج کشور
 
این منبع آگاه با طفره رفتن از اعلام باقی 100 حق سلب شده از ایران، اعلام کرد: بعد از انتشار خبر مذکور، کنگره امریکا، طرح بررسی 100 حق سلب شده از ایران را در دستور کار خود قرار داده و گفته است اگر این خبر درست باشد، اوباما برای 10 سال دیگر رئیس جمهور خواهد ماند.
 
برخی منابع خبری از شوک عجیب به مذاکره کنندگان 1+5 خبر داده اند. شنیده ها حاکی است لاوروف، با شنیدن این خبر، دچار عارضه مغزی شده و تا اطلاع ثانوی از ملاقات عمومی منع شده است.
 
همچنین از نقاط مختلف اروپا خبر می رسد که برجام دان اغلب اعضای مذاکره کننده و تیم همراه پاره شده است و علت پاره گی در دست بررسی است. اگرچه برخی منابع محلی شادی بعد از انتشار خبر مذکور را علت اصلی پارگی اعلام کرده اند.
 
یک روزنامه چاپ لندن فاش کرد که جلیل سعیدی با خبر جدید خود، دنیا را 100 تایی و 1+5 را کیش و مات کرد.
 
همچنین تحلیل گر خاورمیانه یک روزنامه انگلیسی زبان چاپ بریتانیا اعلام کرد: دو روز است افکارم را جمع کرده ام اما به نتیجه ای نرسیده ام که سعیدی عدد 100 را از کجا آورده است.
 
شنیده ها حاکی است محمد البرادعی نیز بعد از انتشار این خبر، ضمن دستور برای جمع آوری کتاب خاطراتش، سر به بیابان گذاشته و در پاسخ به نزدیکانش گفته: 100 تا؟؟!
برچسب ها: جلیلی طنز برجام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه