برای پوست صورتتان ماسک زعفران درست کنيد

برای پوست صورتتان ماسک زعفران درست کنيد

همانطور که زعفران مصرف غذايي دارد و از طعم خاص و خوبي برخوردار است ولي ماسک زعفران يکي از جمله ماسک هايي است که پوست شما را صاف و شفاف مي سازد.
کد خبر: ۴۰۱۱
بازدید : ۱۸۹۱۸
۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۵
همانطور که زعفران مصرف غذايي دارد و از طعم خاص و خوبي برخوردار است ولي ماسک زعفران يکي از جمله ماسک هايي است که پوست شما را صاف و شفاف مي سازد.

زعفران گران ترين ادويه جهان است بنابراين تعجبي ندارد ارزشمند ترين ادويه نيز باشد. زعفران حتي گران تر از طلا است، ماسک صورت زعفران يک راه طبيعي و موثر براي مراقبت از پوست است. اين ماسک تنها در عرض چند دقيقه آماده مي شود و تهيه آن ساده و آسان است که آسموني روش تهيه و استفاده از اين ماسک رو براي شما بيان ميکنه. اين ماسک پوست را خنک و با تراوت ميکند.

زعفران براي آشپزخانه ايراني‌ها مثل طلا ارزشمند است. زعفران از قديم الايام و قرنهاي متوالي براي طعم و بوو رنگ غذا مشهور بوده است و الحق و انصاف هم طعمي که زعفران به غذا مي‌دهد با هيچ ادويه ديگري جايگزين نمي‌شود. اما آيا مي‌دانستيد که زعفران چه خواص فوق‌العاده‌اي براي پوست دارد؟زعفران باعث رنگ شفاف پوست مي‌شود، در مصر باستان ماسک مورد علاقه ملکه کلئو پاترا ماسک زعفران بوده است.

زعفران چروک‌هاي صورت را محو مي کند و مهمتر آنکه براي بهبود آکنه و جوش صورت از آن بسيار استفاده مي‌شود. خيلي از کرم‌هاي گران قيمت شب و روز از اين ترکيب براي رفع چين و چروک صورت و از بين بردن جاي جوش صورت استفاده مي کنند. درست است که قيمت زعفران هم بالاست اما در مقايسه با کرم‌هاي مختلف بهداشتي مبلغ بسيار کمي است.

مشکل خيلي‌ها که مي گويند ماسک‌هاي خانگي روي پوست ما اثر ندارد اين است که چون پول زيادي برايش خرج نمي کنند درمان را ادامه نمي دهند تنها با يک يا دو بار استفاده از ماسک بي‌حوصله مي‌شوند اما صرف هزينه هاي گزاف براي خريد انواع کرم‌ها آنها را مجبور مي کند که مدام استفاده کنند اگر همين پشتکار را براي داروهاي خانگي داشته باشند نتيجه‌اي صدها برابر بهتر مي‌بينند.

ماسک شير و زعفران براي جوان‌سازي پوست بسيار معروف است کافي است يک قاشق غذاخوري شير را با يک قاشق چايخوري زعفران مخلوط کنيد دو قطره روغن گل شمعداني هم اضافه کنيد و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقيقه روي صورت بگذاريد بماند براي اينکه مواد از روي پوست نريزد اسفنج را به پوست خود با ضربه هاي آهسته بزنيد تا آبش را بگيرد.

بعد اسفنج را خيس کرده و مواد را بعد از نيم ساعت از صورت پاک کنيد با آب ولرم شستشو دهيد سعي نکنيد که با مالاندن ماسک روي صورت زردي آن را بگيريد بعد از ۲ ساعت خودش پاک مي‌شود اگر عجله داريد با ترکيب ماست و جو پرک پوست را ماساژ دهيد تا پوست سفيد شود.براي از بين بردن جاي جوش صورت هم ماسک زعفران بسيار مفيد است.
 
مواد لازم براي تهيه ماسک زعفران:
يک قاشق چايخوري زعفران
يک قاشق غذاخوري ماست و يا خامه ترش
يک قاشق چايخوري عسل
۳تا ۴ قطره روغن يلانگ يلانگ(اختياري)
 
طرز تهيه ماسک زعفران:
ترکيب را خوب مخلوط کنيد و روي پوست صورت وگردن خود بماليد اگر نمي‌خواهيد دستانتان رنگ بگيرد از فرچه نرم استفاده کنيد. به مدت نيم ساعت بگذاريد بماند. بعد از نيم ساعت با يک اسفنج و يا ابر آرايشي مواد را از روي صورت پاک کنيد و با آب ولرم صورت را بشوييد. مانند ماسک قبل نگران زردي نباشيد و اگر عجله داريد با جو پرک و ماست لايه‌برداري کنيد.

منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه