حداقل سن متقاضیان جراحی بینی

حداقل سن متقاضیان جراحی بینی

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، حداقل سن دختران و پسران متقاضی جراحی زیبایی بینی را، به ترتیب ۱۷ و ۱۸ سال عنوان کرد و گفت: این سن، بر اساس میانگین جهانی است.
کد خبر: ۴۱۱۶
بازدید : ۹۵۶۳
۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، حداقل سن دختران و پسران متقاضی جراحی زیبایی بینی را، به ترتیب ۱۷ و ۱۸ سال عنوان کرد و گفت: این سن، بر اساس میانگین جهانی است.
 
به گزارش مهر، دکتر حسین ابدالی در نشست خبری که روز یکشنبه برگزار شد، به اهمیت ابعاد جراحی زیبایی بینی در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: ۸۰ درصد اکسیژن بدن از طریق بینی وارد ریه ها می شود، از همین رو لازم است در جراحی بینی به فیزیولوژی بینی توجه شود.
 
وی با تاکید بر اینکه اگر فیزیولوژی بینی از بین برود، زیبایی بینی به درد نمی خورد، گفت: مسئله بعدی در جراحی زیبایی بینی، حس بویایی است که بعضا در جراحی بینی مختل می شود.
 
این فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و فک و صورت، در ادامه به سن افراد متقاضی جراحی بینی اشاره کرد و افزود: حداقل سن برای جراحی زیبایی بینی در دختران ۱۷ و در پسران ۱۸ سال است. زیرا، می بایست رشد غضروف و استخوان های بینی کامل شده باشد.
 
ابدالی با عنوان این مطلب که محدودیت سنی برای متقاضیان جراحی بینی بعد از ۱۷ سالگلی وجود ندارد، گفت: البته بعد از ۳۵ سالگی، به دلیل اینکه افتادگی پوست صورت اتفاق می افتد، بنابراین، افراد میان سال را کاندیداهای خوبی برای جراحی زیبایی بینی نمی دانیم.
 
وی با تاکید بر اینکه هیچ کس نمی تواند با جراحی بینی مثل فردی شود که در ذهنش تصور می کند، افزود: تبلیغ جراحی بینی با لیزر، اساسا خیلی ارزش علمی ندارد. زیرا، در جراحی زیبایی بینی، از لیزر فقط برای برش استفاده می شود و کاربرد دیگری ندارد.
 
دانشیار دنشگاه علوم پزشکی اصفهان در ادامه به عوارض جراحی بینی اشاره کرد و گفت: خونریزی، عفونت، از بین رفتن حس بویایی، باقی ماندن انحراف بینی و...، از جمله عوارض جراحی بینی است.
 
ابدالی با بیان این مطلب که ۱۰ تا ۱۲ افراد نیاز به جراحی مجدد پیدا می کنند، افزود: میزان مرگ و میر در جراحی بینی، یک مورد در ۱۰ تا ۱۵ هزار جراحی است.
 
وی در ارتباط با هزینه های جراحی زیبایی بینی که متفاوت است، گفت: بر اساس کتاب تعرفه های سلامت، هزینه جراحی بینی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان متغییر است. اما نکته ای که وجود دارد، این است که نظارتی بر افرادی که این نوع جراحی را انجام می دهند، وجود ندارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین