سن سکته مغزی درایران 10سال زودتر
دبیر علمی کنگره بین المللی سکته مغزی اعلام کرد:

سن سکته مغزی درایران 10سال زودتر

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی و هشتمین کنگره کشوری سکته مغزی در ایران گفت: براساس پژوهشهایی که در کشورمان انجام شده سن سکته مغزی در ایران 10 سال زودتر از سایر جوامع و کشورها است.
کد خبر: ۴۱۲۶
بازدید : ۸۸۸
۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۲
دبیر علمی دومین کنگره بین المللی و هشتمین کنگره کشوری سکته مغزی در ایران گفت: براساس پژوهشهایی که در کشورمان انجام شده سن سکته مغزی در ایران 10 سال زودتر از سایر جوامع و کشورها است.
 
به گزارش ایرنا، دکتر عبدالمجید شریعت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این پژوهش توسط دکتر آذر پژوه در مشهد انجام شده و هنوز دلیل خاصی برای این تفاوت سنی ارائه نشده است.

این متخصص مغز و اعصاب ادامه داد: مصرف دخانیات، پرفشاری خون، دیابت و قند خون، چاقی و چربی خون از جمله مهمترین دلایلی است که منجر به سکته مغزی می شود.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی و هشتمین کنگره کشوری سکته مغزی در ایران با بیان اینکه این کنگره اول تا سوم مهر ماه در شیراز برگزار می شود افزود: تا کنون 60 مقاله به دبیر خانه این کنگره رسیده که 35 مقاله به صورت سخنرانی ارائه می شود که هشت سخنرانی آن جنبه پژوهشی دارد و مابقی مقالات نیز به صورت پوستر الکترونیک ارائه می شود.

دکتر شریعت افزود: در حاشیه این کنگره اعمال جراحی کم تهاجمی به روی 10 بیمار مبتلا به سکته مغزی توسط حاذق ترین استادان و پزشکان انجام خواهد گرفت.

وی بابیان اینکه سالانه 1500بیمار سکته مغزی به بیمارستان نمازی شیراز مراجعه می کنند گفت: قطعا با لحاظ کردن آمار واقعی سکته مغزی که به سایر بیمارستانها مراجعه می کنند، می توان نتیجه گرفت که شمار افراد مبتلا بیشتر از این تعداد است.

این متخصص مغز و اعصاب توجه به علایم صورت، دست و پا و تکلم را بسیار حیاتی و مهم دانست و گفت: شهروندان با مشاهده تغییراتی در صورت، دست و پا و تکلم و اختلال در این موارد باید به سکته مغزی شک کنند و به مراکز تخصصی مراجعه نمایند.

وی با بیان اینکه امسال سال سکته مغزی زنان نامگذاری شده گفت: البته سکته مغزی زن و مرد نمی شناسد و در هر رده سنی ولو دوران کودکی و نوجوانی ممکن است بروز کند، اما دلایل سکته در زنان می تواند موارد هورمونی باشد.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی و هشتمین کنگره کشوری سکته مغزی همچنین نسبت به مصرف داروهای انرژی زا در بین ورزشکاران هشدار داد و گفت: شیوع این بیماری در بین ورزشکارانی که این قبیل داروها را مصرف می کنند نیز بسیار است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه