تصاویر / قبیله کارو
عکس‌هایی شگفت‌انگیز از اقوام مختلف جهان (۱۱)

تصاویر / قبیله کارو

"یک دوست نزدیک می‌تواند به یک دشمن نزدیک تبدیل شود"
کد خبر: ۴۳۳۱۵
بازدید : ۲۶۶۴
۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۲
تصاویر / قبیله کاروفرادیدجیمی نلسون، عکاس انگلیسی و متولد ۱۹۶۷ است. در سال ۲۰۱۰، او یک پروژه مستند هنری نمادین را با عنوان "پیش از آنکه آن‌ها از دنیا بروند" آغاز نمود. او با سفر به نقاط مختلف دنیا، از ۳۵ قببله بومی عکس‌های شگفت انگیزی گرفت و در ابتدای سال ۲۰۱۴ آن‌ها را منتشر کرد. عکس هایی که تحسین جامعه جهانی عکاسان را در پی داشت و جوایز فراوانی را برای او به ارمغان آوردند.

به گزارش فرادید، از ابتدای سال ۲۰۱۶، او بار دیگر سفرهای خود به اقصی نقاط جهان را آغاز کرده است. این پروژه که او از آن با عنوان "پیش از آنکه آن‌ها از دنیا بروند، قسمت دوم" یاد می‌کند، باعث شده است که از آغاز پروژه تا به حال، او به ۷ نقطه مختلف در جهان سفر کند. برنامه او برای این پروژه، عکسبرداری از ۳۵ قبیله بومی است. او بنا دارد که عکس‌های حاصل از این پروژه را در کتاب جدیدش در پاییز سال ۲۰۱۸ منتشر نماید. در ادامه با یکی از سفر‌های او همراه می‌شوید.
 

دنبال کنید:
 
اتیوپی، قبیله کارو: دره اُمو واقع در دره کافتی بزرگ آفریقا، محل زندگی تقریبا ۲۰۰ هزار نفر است که از هزار سال پیش در این مکان می‌زیسته اند. در میان آنها، ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر از مردم قبیله کارو وجود دارند که در کرانه‌های شرقی رودخانه اُمو ساکن هستند. آن‌ها در طی سال ها، دیگر به سیلاب‌های این رودخانه عادت کرده اند و به خوبی می‌دانند که چه زمانی احتمال وقوع سیل نزدیک است. کشاورزی پیشه اصلی آنهاست و ذرت خوشه ای، ذرت، و لوبیا محصولاتی هستند که به کشت آن می‌پردازند.

قبیله کارو در گذشته به خاطر داشتن خانه‌های باشکوه معروف بوده اند، اما از زمانیکه ثروت و دارایی‌های خود را از دست دادند، در کلبه‌های مخروطی شکل سکنی گزیده اند (اگر چه هنوز گاو‌های زیادی دارند). هر خانواده کارویی دارای دو خانه است: اُنو؛ به عنوان اتاق نشیمن خانواده، و گاپا؛ به عنوان مرکز فعالیت‌های مختلف مربوط به خانه.

شعار آن‌ها بدین گونه است:
"یک دوست نزدیک می‌تواند به یک دشمن نزدیک تبدیل شود"
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین