(تصاویر) سفر به جادوی هری پاتر
مرگ خواران را از نزدیک ببینید!

(تصاویر) سفر به جادوی هری پاتر

هری پاتر یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های چند سال اخیر بوده است. کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که با فیلم یا کتاب‌های هری پاتر آشنا نباشد. دنیای ساختگی هری پاتر اما در واقعیت چگونه است؟
کد خبر: ۴۶۳۳
بازدید : ۱۳۴۹۱
۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۵
سفر به جادوی هری پاتر
هری پاتر و لرد ولدمورت؛ داستانی که رکوردهای فروش را جابجا کرد

فرادید| هری پاتر یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های چند سال اخیر بوده است. کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که با فیلم یا کتاب‌های هری پاتر آشنا نباشد. دنیای ساختگی هری پاتر اما در واقعیت چگونه است؟
 
به گزارش فرادید به نقل از سی ان ان، توقف در پایانه‌های اتوبوس و ایستگاه قطار قطعا برای هیچ کس لذت‌بخش نیست، اما جی. کی. رولینگ مثل همیشه با دیگران فرق دارد. توقف چهار ساعته در ایستگاه قطار موجب شد تا دنیای هری پاتر در ذهن او خلق شود.
 
همین کافی بود تا کتاب‌های هری پاتر به یکی از پرفروش‌ترین مجموعه‌های تاریخ تبدیل شوند. در حقیقت پس از کتب مذهبی مانند قرآن و انجیل، مجموعه هفت جلدی هری پاتر با بیش از 450 میلیون جلد فروش در رتبه‌های بالایی فروش قرار دارد. سری فیلم‌های هری پاتر نیز فروش بسیار خوبی داشتند. در واقع، تمامی فیلم‌های هری پاتر در بین ۵۰ فیلم پرفروش تاریخ قرار دارند.
 
شخصیت‌های خلق‌شده در مجموعه هری پاتر بسیار مورد پسند خوانندگان قرار گرفت و هر شخص بر حسب سلیقه‌ی خود با یکی از آن‌ها ارتباط برقرار کرد. پرفسور دامبلدور، هرمانی گرنجر، ران ویزلی، پروفسور مک‌گاناگول، سورس اسنِیپ، لرد ولدمورت و حتی جغدهای دستان هم دوست‌داشتنی هستند.
 
جهان مدرسه هاگوارتز، وزارت جادو، جان‌پیچ‌های خوفناک یا همان دیمنتورها و بازی کوئیدیچ هم به نوبه خود جذاب است. داستان هری پاتر در مورد کودک یتیمی است که در دنیای معمولی «ماگِلزها» یا مشنگ‌ها (غیر جادوگران) و در کنار خاله، شوهرخاله و پسرخاله‌اش  زندگی می‌کند. توانایی او ذاتی است و کودکانی مانند او برای آموزش لازم برای موفقیت در دنیای جادوگری به مدرسه‌ی هاگوارتز دعوت می‌شوند. هری به عنوان دانش‌آموز وارد آن مدرسه شده و اتفاقات داستان از آنجا شروع می‌شود.
 
اتفاقاتی تلخ و شیرین در سراسر داستان کم نیستند: از پیروزی‌ها و شکست‌ها گرفته تا داستان سال‌های گذشته بین جادوگران که هر کدام یادآور تاریخ شگرف دنیای جادوگری است.
 
استودیوی هری پاتر در لندن مراسمی ویژه را در نظر گرفته است. آن‌ها قصد دارند که در تاریخ سه دسامبر از میهمانان پذیرایی کنند. قرار است که در سالن پذیرایی مدرسه هاگوارتز با همان حال و هوای داستان از طرفداران مجموعه هری پاتر پذیرایی شود. البته هنوز یک ماه به مراسم «شام در تالار بزرگ» باقی مانده، ولی تمام بلیت‌های آن به فروش رفته است. با این حال، شما قادر خواهید بود زودتر از آن موعد از استودیو هری پاتر دیدن کنید تا فضای فیلم‌های هری پاتر را از نزدیک درک کنید.
 
سفر به جادوی هری پاتر
دوست داران هری پاتر «تالار بزرگ» را به خوبی به یاد دارند. این تالار محل برگزاری مراسم ورودی بود که واقعا هم باشکوه است
 
سفر به جادوی هری پاتر
شام کریسمس در تالار بزرگ – هزینه بلیت برای هر نفر 349 دلار است که تمامی بلیت‌های آن به فروش رفته است. گفتنی است تنها افراد بزرگسال اجازه ورود دارند
 
سفر به جادوی هری پاتر
دیوارهای تالار بزرگ با چندین مجسمه تزئین شده است. در این تالار ارواح سرگردان هم مانند همیشه حضور دارند
 
سفر به جادوی هری پاتر
نمونه‌ای کوچک از مدرسه هاگوارتز در این استودیو ساخته شده و بازدیدکنندگان می‌توانند از آن دیدن کنند
 
سفر به جادوی هری پاتر
کوچه دیاگون – این کوچه میزبان جادوگران زیادی در تاریخ دنیای هری پاتر بوده است
 
سفر به جادوی هری پاتر
اتاق پروفسور آلبوس دامبلدور، مدیر مدرسه هاگوارتز
 
سفر به جادوی هری پاتر
کلاه جدا کننده - چهار گروه در هاگوارتز حضور دارند: گریفیندور، هافل پاف، رون کلاو و اسلیترین. هریک از این گروه ها ماجرای ویژه‌ی خود را دارند. کلاه جدا کننده هر یک از دانش‌آموزان را در یکی از گروه‌ها جای می‌دهد. در پایان هر سال خانه‌ای که امتیازاتش بیشتر باشد، جام مدرسه را خواهد برد که افتخاری بس بزرگ است.
 
سفر به جادوی هری پاتر
کلاس درس معجون‌ها – پروفسور سورس اسنیت استاد این درس بود. او یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کتاب است
 
سفر به جادوی هری پاتر
مرگ خواران واقعا رعب‌آور هستند - «مرگ خواران» جادوگرانی بدسرشت هستند که از لرد ولدمورت دستور می‌گیرند. آن‌ها تمایل شدیدی به استفاده از جادوی سیاه و طلسم‌های خطرناک دارند
 
سفر به جادوی هری پاتر
پل چوبیِ بیرون مدرسه هاگوارتز در تصویر نمایان است

منبع: CNN
ترجمه: وبسایت فرادید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین