(تصاویر) سگ‌جان‌ترین وسایل نقلیۀ جهان!
خودروهایی که از جهنم هم سالم بیرون می‌آیند

(تصاویر) سگ‌جان‌ترین وسایل نقلیۀ جهان!

خودروهای زیادی هستند که به خاطر مصرف پایین سوخت، یا لوکس بودن، یا ایمنی مشهورند. اما خودروهای دیگری هستند که اصولاً طبق استاندارد دیگری ساخته شده‌اند. خودروهایی که بناست حتی از جهنم هم سالم بیرون بیایند.
کد خبر: ۴۹۶۴
بازدید : ۵۰۷۹۱
۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
فرادید| خودروهای زیادی هستند که به خاطر مصرف پایین سوخت، یا لوکس بودن، یا ایمنی مشهورند. اما خودروهای دیگری هستند که اصولاً طبق استاندارد دیگری ساخته شده‌اند. خودروهایی که بناست حتی از جهنم هم سالم بیرون بیایند.
 
به گزارش فرادید به نقل از بی‌بی‌سی‌ انگلیسی، این وسایل نقلیه ساخته شده‌اند تا با بدترین شرایطی که بین نقطۀ A تا نقطۀ B ممکن است روی دهد، دست و پنجه نرم کنند و همچنان مسافرانشان را به سلامت به مقصد برسانند. در زیر با بهترین‌های این دسته آشنا می‌شوید:
 
وانتهای سگ جان 
اگر می‌خواهید هامردارها به شما حسودی کنند، "پارامونت مارادر" را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این خودروی زرهیِ ساخت آفریقای جنوبی نزدیک به 13000 کیلو وزن دارد و در دو مدل 4 چرخ و 6 چرخ عرضه می‌شود. این خودرو تحمل انفجار هشت کیلو تی‌ان‌تی را که دقیقاً زیرش منفجر شود را دارست.

سگ‌جان‌ترین وسایل نقلیۀ جهان
 
برای رانندگانی که به دنبال خودرویی به تقریباً به سرسختی مارادر هستند، ولی با 8 کیلو تی‌ان‌تی سر و کار ندارند، تویوتا هایلوکس مناسب است. در آزمایشی در برنامۀ تخته گاز روی این ماشین صورت گرفت، ابتدا آن را به درخت کوبیدند، سپس چندین ساعت آن را در اقیانوس غرق کردند، و دست آخر آن را آتش زدند، اما موتور هایلوکس هر بار روشن شد و ماشین به کارش ادامه می‌داد.

سگ‌جان‌ترین وسایل نقلیۀ جهان
 
لیموزینی که شوخی ندارد 
خودروهای لوکس معمولاً خیلی سرسخت و غیرقابل نفوذ به نظر نمی‌رسند. مگر اینکه منظورتان "کادیلاک وان"، خودروی رییس جمهور آمریکا باشد. این لیموزین به "هیولا" مشهور است.

سگ‌جان‌ترین وسایل نقلیۀ جهان
 
سرویس مخفی جزییات ساخت لیموزین رییس جمهور آمریکا را منتشر نکرده، اما نکات زیر را دربارۀ آن می‌دانیم. هیولا به خاطر دارا بودن درهای زرهی 8 اینچی و شیشه‌های 6 اینچی ضد گلوله می‌تواند در برابر گلوله و بمب مقاومت کند. این خودرو همچنین دارای سیستم اطفای حریق بوده و اتاقک آن بدون هیچ روزنه‌ای است تا بتواند سرنشینانش را در مقابل حملات شیمیایی حفظ کند. کادیلاک همچنین دارای لاستیکهای ران فلت (ضدپنچری) تقویت شده است و در زیر جلوپنجرۀ آن دوربینهای دید درشب تعبیه شده است.
 
سرویس مخفی آمریکا این لیموزین‌ها را با همکاری تیم تحقیق و توسعۀ جنرال موتورز می‌سازد و هر یک از 12 عدد کادیلاکی که از این نمونه ساخته شده، حدود 1.5 میلیون دلار قیمت دارد.

سگ‌جان‌ترین وسایل نقلیۀ جهان
 
هواپیمای جان سخت 
هواپیمای فِیرچایلد ریپابلیک اِی 10، به گراز مشهور است. در اِی 10 چندین عضو اضافی تعبیه شده است تا این هواپیما حتی پس از اصابتهای شدید نیز بتواند به پروازش ادامه دهد. اِی 10 دارای یک سیستم هیدرولیک اضافی و یک سیستم پشیتبانی مکانیکی است که می‌توانند پس مورد حمله قرار گرفتن هواپیما، آن را همچنان روی هوا نگاه دارند. تانکر سوخت این هواپیما از خودترمیم شونده است و یک زره تیتانیومی از خلبانان و کنترلهای پرواز محافظت می‌کند.

سگ‌جان‌ترین وسایل نقلیۀ جهان

منبع: BBC
ترجمه: وبسایت فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین