احتمال نفوذ داعش به چین

احتمال نفوذ داعش به چین

وزارت دفاع روسیه با اعلام اینکه عراق تاکنون درخواستی مبنی بر کمک نظامی در مبارزه با تروریسم از روسیه نداشته است، از احتمال نفوذ داعش به چین، روسیه و کشورهای مشترک المنافع شوروی سابق از داخل خاک افغانستان خبر داد.
کد خبر: ۵۱۶۲
بازدید : ۱۳۸۲
۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
نویسنده:داعش از مرز افغانستان عبور می‌کند
وزارت دفاع روسیه با اعلام اینکه عراق تاکنون درخواستی مبنی بر کمک نظامی در مبارزه با تروریسم از روسیه نداشته است، از احتمال نفوذ داعش به چین، روسیه و کشورهای مشترک المنافع شوروی سابق از داخل خاک افغانستان خبر داد.
 
به گزارش اسپوتنیک، «آناتولی آنتونوف»، معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که تا کنون عراق هیچ درخواست کمک نظامی از کشور متبوعش برای مبارزه با تروریسم مطرح نکرده است اما مسکو آماده است تا در صورت ارائه چنین تقاضایی آن را بررسی کند.
 
این مقام روسی اعلام کرد: «همه آن چیزی که می‌توانم بگویم، این است که ما تقاضایی مشابه با آن چیزی که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، از مسکو داشت، را از مقامات عراقی دریافت نکرده‌ایم؛ اگر چنین درخواستی ارائه شود، مسکو آماده است که به طور مناسب و مقتضی آن را مورد بررسی قرار دهد.»
 
وی با اعلام اینکه در مورد سوریه، مسکو یادداشتی رسمی از بشار اسد، دریافت کرده که طی آن وی از پوتین درخواست کمک‌های نظامی و فنی در مبارزه با تروریسم و گروه‌های تندرو اسلامگرا کرده بود، گفت: «این بدان معناست که ما در سوریه، به صورت قانونی، و همراستا با قوانین بین‌المللی وارد عمل شدیم.»
 
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، پیشتر اعلام کرده بود که تا کنون مسکو هیچ درخواستی را از سوی بغداد برای ارائه کمک نظامی و نیز انجام عملیات علیه داعش، دریافت نکرده است.
 
از 30 سپتامبر، روسیه عملیات نظامی خودش را علیه نیروهای داعش و دیگر گروه‌های تروریستی، در سوریه آغاز کرده است. این اقدامات زمانی صورت پذیرفت که بشار اسد از روسیه درخواست کمک نظامی کرده بود. علاوه بر ادامه عملیات هوایی در سوریه، روز هفتم اکتبر نیز ناوهای جنگی روسیه 26 موشک کروز به سمت مواضع داعش شلیک کردند.
 
بنا به گفته معاون وزیر دفاع روسیه، تروریست‌ها که از حملات هوایی و شلیک موشک‌های کروز، آسیب سختی دیده‌اند، در حال عقب نشینی از مواضعشان هستند.
 
معاون وزیر دفاع روسیه در بخش دیگری از سخنانش این احتمال را مطرح کرد که داعش ممکن است از مرزهای افغانستان برای ورود به خاک روسیه، چین و کشورهای مشترک المنافع شوروی سابق استفاده کند.
 
وی در این رابطه تأکید کرد: داعش در حال گسترش است و اعلام کرده که در نظر دارد فعالیت های خود را به داخل اروپا، روسیه و آسیای میانه و جنوب شرقی آسیا گسترش دهد.
 
این مقام ارشد نظامی روسیه همچنین هشدار داد، «داعش از منابع مالی باثبات بهره می گیرد و ارتشی کاملا مجهز دارد.
 
آنتونوف همچنین با اشاره به طرح جامع اقدام پیشنهاد شده توسط «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص مقابله با داعش و سازمان ها و گروه های تروریستی گفت: این طرح شامل ایجاد یک ائتلاف بین المللی برای مقابله با تروریسم می شود که نیازمند مشارکت نیروهای مختلف با ارزش های مشترک و بر اساس قوانین بین المللی هماهنگ با اصول منشور سازمان ملل است.
برچسب ها: نفوذ داعش چین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین