(تصاویر) سفر ساختگی زنانه به فضا
مقدمات نخستین سفر کاملا زنانه به ماه

(تصاویر) سفر ساختگی زنانه به فضا

شش دختر فضانورد روسی به منظور بررسی چگونگی سازگاری بدن و ذهن زنان در سفر رفت و برگشت به ماه یک تجربه هشت روزه را در یک شاتل فضایی ساختگی آغاز کرده‌اند.
کد خبر: ۵۵۸۰
بازدید : ۱۰۶۹۳
۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳
فرادید| شش زن فضانورد روسی به منظور بررسی چگونگی سازگاری بدن و ذهن زنان در سفر رفت و برگشت به ماه یک تجربه هشت روزه را در یک شاتل فضایی ساختگی آغاز کرده‌اند.

به گزارش فرادید، سفر به ماه، گردش به دور آن و بازگشت به زمین هشت روز طول خواهد کشید، به همین دلیل این فضانوردان این مدت را در ماموریت شبیه‌سازی شده Luna-2015 خواهند گذراند. این تجربه روز چهارشنبه (ششم آبان) در موسسه مشکلات زیستی پزشکی در نزدیکی مسکو آغاز شد.

براساس برنامه پروژه انستیتوی مشکلات پزشکی بیولوژیکی آکادمی علوم روسیه، پیشتر دوره های آموزشی 10 زن با هدف نهایی اعزام به ماه آغاز شده است که در پایان دوره شش تن از آنان برای این سفر نادر انتخاب شدند.

این گروه باید هشت روز در فضای ایزوله و مشابه پرواز فضایی در سفینه قرار گیرند تا بتوانند شرایط حضور در برنامه عملیاتی را از نظر مربیان کسب کنند. یکی از اهداف اصلی این پروژه، تحقیق روی شرایط روانی ارگانیسم زن در مقابل ایزوله شدن در محیط فضا و بی وزنی اعلام شده است. روسیه پیش از این با گروهی از فضانوردان مرد یک آزمایش مشابه را در سفری ساختگی به مریخ و بازگشت از آن برای 519 روز انجام داده بود.

این تجربه در زمان خود با این انتقاد روبرو شده بود که چرا زنان برای تحقیق انتخاب نمی‌شوند، از این رو آزمایش جدید برای ایجاد تعادل طراحی شده است. این شش نفر در زمان قرار گرفتن در کپسول تحت آزمایشات مختلف روانشناسی قرار خواهند گرفت و سطوح استرس آن‌ها بررسی خواهد شد. 

روسیه در سال 1963 نخستین زن یعنی والنتینا ترشکووا را به فضا فرستاده بود. سال گذشته نیز یلنا سرووا به عنوان چهارمین زن روس به فضا و ایستگاه بین‌المللی پرواز کرد. 

(تصاویر) سفر ساختگی 6 دختر به فضا

(تصاویر) سفر ساختگی زنانه به فضا

(تصاویر) سفر ساختگی 6 دختر به فضا

(تصاویر) سفر ساختگی 6 دختر به فضا

(تصاویر) سفر ساختگی 6 دختر به فضا

(تصاویر) سفر ساختگی 6 دختر به فضا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه