آیا قهوه برای کودکان ایمن است؟

آیا قهوه برای کودکان ایمن است؟

باور کنید یا نه، کودکان آخرین گروه از افراد برای پیوستن به طرفداران قهوه هستند.
کد خبر: ۵۸۳۵۱
بازدید : ۷۵۵
۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴

آیا قهوه برای کودکان ایمن است؟

فرادید| اجازه دهید حقیقت را بگویم، من نیز مانند پدر و مادر‌های پر مشغله دیگر عاشق قهوه هستم، اما در واقع فردی کاملا بالغ و مسئولیت شناس و همچنین قادر به تشخیص زمان درست مصرف خوراکی‌های کافئین دار هستم چیزی که کودکان قادر به انجام آن نیستند.

باور کنید یا نه، کودکان آخرین گروه از افراد برای پیوستن به طرفداران قهوه هستند.

طبق مطالعه انجام شده توسط مرکز پزشکی بوستون در سال ۲۰۱۵، ۱۵ درصد کودکان نوپا روزانه حدود چهار اونس قهوه مصرف می‌کردند. این نیم فنجان برای یک کودک تقریبا مقدار ناچیزی است. این مطالعه نشان داد که ۲.۵ درصد کودکان یک ساله قهوه می‌نوشند و میزان مصرف در دو سالگی افزایش می‌یابد. اما، آیا کودکان نوپا می‌توانند قهوه بنوشند؟


بیشتر بخوانید: 

چرا کودکان قهوه می‌نوشند؟

عوامل متعددی برای این مسئله وجود دارد.

خانواده، به خصوص مادران نقش مهمی در مصرف قهوه کودکان دارد. در مقایسه با کودکان خانواده‌های اسپانیایی و مکزیکی – آمریکایی، کودکان خانواده‌های سفید پوست روزانه مقدار بیشتری قهوه می‌نوشند. همچنین آکادمی اطفال آمریکایی (AAP) دریافته است مصرف کافئین در بین کودکان خانواده‌های پر در آمد نسبت به کودکان خانواده‌های که در آستانه فقر و یا متوسط هستند بیشتر است.

با این حال، در مطالعه بوستون، خانواده‌های اسپانیایی تمایلی بیشتری در مصرف قهوه برای کودکان خرد سال خود نشان می‌دادند.

اکثر جمعیت بوستون را خانواده‌های اسپانیایی تشکیل می‌دهند. محققان متوجه شده اند این خانواده‌ها هیچ تمایلی به حذف سنت نوشیدن قهوه برای کودکان نوپای خود ندارند. به اندازه کافی مصرف قهوه توسط کودکان نوپا و نوزادان مسئله‌ای حائز اهمیت و قابل توجه است.

قابلیت دسترسی نیز ممکن است در این مسئله نقش داشته باشد.

کودکان احتمالا والدین خود را روزانه در حال نوشیدن قهوه می‌بینند. آن‌ها می‌خواهند درست همانند "مادر" یا "پدر" برای صبحانه یک فنجان قهوه بنوشد. آن‌ها در مورد جهان اطراف از بزرگسالان کنار شان یاد می‌گیرند، بنا براین ممکن است نوشیدن قهوه برای آنان نیز به یک عادت همیشگی تبدیل شود.

تاثیر قهوه بر کودکان

در سال ۲۰۱۴، AAP یک نیروی کار ویژه برای رسیدگی به افزایش مصرف کافئین در کودکان تشکیل داد. در گزارش، آن‌ها به مصرف ۷۳ درصدی کافئین توسط کودکان آمریکایی اشاره کرده بودند. اصلی‌ترین منابع، شامل نوشابه‌های سودا بودند. نوشیدنی‌های قهوه بین سال‌های ۲۰۰۹ – ۲۰۱۰ در ردیف دوم قرار داشتند، و تقریبا یک چهارم کافئین مصرف شده توسط کودکان قهوه بود. نوشیدنی‌های انرژی زا در ردیف سوم قرار می‌گرفتند و مصرف آن‌ها نیز رو به افزایش بود. مصرف چای نیز به ویژه بین کودکان ۲ ساله مسئله‌ای رایج به نظر می‌رسید.

تا کنون سازمان AAP دستور العملی برای مصرف کافئین کودکان مشخص نکرده است. هر چند توصیه می‌کند کودکان زیر ۱۲ سال کافئین مصرف نکنند.

سایر مطالعات درباره مصرف قهوه و کافئین با سایر عادات و شیوه زندگی مرتبط است و ممکن است منجر به دریافت نتایج منفی شوند مانند:
• افسردگی
• دیابت نوع ۱
• اختلالات خواب
• سو مصرف مواد
• چاقی
• اضطراب
• افزایش ضربان قلب
• تغییر فشار خون
• مشکلات عصبی
• مشکلات معده
• اسهال
• از دست دادن قدرت تمرکز
• استفراغ
• خستگی
• تکرر ادرار
• کم آبی

در کودکان نوپا، به خصوص دو ساله‌ها مصرف چای یا قهوه به عنوان یک میان وعده غذایی رواج دارد، در واقع مصرف آن‌ها به عنوان میان وعده می‌تواند چاق کننده باشد. دوز‌های بالایی از کافه می‌تواند باعث تشنج و توقف ناگهانی قلب شود که می‌تواند در نهایت منجر به مرگ شوند.

بدیهی است، کودکان به ویژه نوپا‌ها بیشتر در معرض خطر نتایج منفی مصرف قهوه قرار دارند، زیرا آن‌ها حجم کمتری از کافئین را می‌توانند در بدن پردازش کنند.

بزرگ‌ترین و ناشناخته‌ترین خطر در نظر گرفتن این است که دانشمندان به سادگی نمی‌دانند که اثرات دراز مدت کافئین بر مغز در حال رشد، به خصوص در کودکان کوچک چه می‌تواند باشد. در حالی که مصرف یک فنجان قهوه برای کودک یک یا دو ساله انرژی زیادی به آن‌ها منتقل می‌کند، اما در مورد اثرات بلند مدت آن بر روی مغز می‌تواند متفاوت باشد.

راه حل
 
به طور کلی، روند رو به رشد مصرف کافئین در میان کودکان نشان می‌دهد که چه تعداد آمریکایی در معرض خطر قرار دارند. حقیقت این است که کافئین یک داروی قوی و محرک است و با وجود دسترسی و استفاده وسیع آن، باید راه حلی برای محدود کردن آن پیدا کرد. اعتیاد به کافئین، همچنان به عنوان اعتیاد شناخته می‌شود.

آیا حتی مصرف یک قاشق غذا خوری کافئین می‌تواند پیامد‌های جدی بر سلامت کودکان داشته باشد؟ نه، احتمالا چنین نیست. اما مصرف روزانه قهوه یا چای به طور ممتد می‌تواند برای سلامت آن‌ها مضر و آسیب زننده باشد. اگر کودک شما عادت کرده است روزانه یک فنجان قهوه یا چای بنوشد بهتر با پزشک او درباره تاثیرات بالقوه آن‌ها بر سلامت فرزندانتان صحبت کنید.

همچنین بهتر است با فرزند خود درباره تاثیرات کافئین بر سلامت شان صحبت کنید، به خصوص اگر مصرف کافئین در خانه شما بسیار مرسوم است.


بیشتر بخوانید: 
 
نکته آخر
اگر چه هنوز به طور کامل شناخته شده نیست، اما اگر نمی‌دانید چه "سنی" برای مصرف کافئین مناسب است، باید بدانید مطالعات سازمان AAP نشان می‌دهد که ۱۲ سالگی به بعد مصرف کافئین به مقدار ۱۰۰ میلی گرم در یک روز توصیه می‌شود. تنها کافی است بر چسب‌های روی محصولات برای تعیین دوز مشخص بخوانید.

منبع: verywellfamily
ترجمه: وب سایت فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین