مدل گوشی درباره شخصیت ما چه می‌گوید؟

مدل گوشی درباره شخصیت ما چه می‌گوید؟

بیشتر زنان عاشق آیفون هستند. این تحقیق نشان داد که زنان دو برابر مردان دوست دارند تا آیفون داشته باشند، اما دلیل این موضوع در تحقیق روشن نشده است.
کد خبر: ۶۷۳۶۴
بازدید : ۹۴۱
۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
 
گوشی اندروید دارید یا آیفون؟ تلفن شما در باره شخصیت شما چه می‌گوید
این اولین تحقیقی است که به ارتباط میان شخصیت افراد و نوع تلفن همراه‌شان می‌پردازد.
 
تلفن‌های هوشمند به بخشی از هویت ما تبدیل شده‌اند. خیلی از ما بیش از پنج ساعت در روز را با آن‌ها می‌گذرانیم. اما تلفن‌های هوشمند دربارهٔ اینکه ما چطور آدمی هستیم، چه می‌گویند؟

گروهی از محققان دانشگاه لینکلن و دانشگاه لنکستر، ۵۰۰ نفر از کاربران اندروید و آیفون و چگونگی رفتار آن‌ها را نسبت به تلفن‌های‌شان بررسی کردند. آن‌ها دریافتند که تلفن هوشمندی که انتخاب می‌کنیم، جنبه‌های مشخصی از شخصیت ما را آشکار می‌کند.

دستگاه‌های آیفون و اندروید بیش از ۹۰ درصد تلفن‌های هوشمندی است که در جهان به فروش می‌رسند. گوگل اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل تلفن هوشمند سال ۲۰۱۸ در جهان بوده است و بیش از ۸۸ درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده است.

سیستم عامل اپل با فاصلهٔ زیاد و ۱۲ درصد از سهم بازار جهانی، جایگاه دوم را دارد. برای مثال، محققان دریافتند که کاربران اندروید صادق‌تر از کاربران آیفون هستند. اما کاربران دستگاه‌های آیفون جوان‌ترند و در مقایسه با کاربران اندروید آزاد‌اندیش‌ترند.

بیشتر زنان عاشق آیفون هستند. این تحقیق نشان داد که زنان دو برابر مردان دوست دارند تا آیفون داشته باشند، اما دلیل این موضوع در تحقیق روشن نشده است. از طرف دیگر، کاربران اندروید، بیشتر مردان مسن‌تر هستند.

گوشی اندروید دارید یا آیفون؟ تلفن شما در باره شخصیت شما چه می‌گوید
زنان به احتمال قوی بیشتر از آیفون استفاده می‌کنند

اما چطور امکان دارد که انتخاب تلفن همراه جنبه‌هایی از شخصیت شما را آشکار کند؟ محققان این را انتخابی می‌دانند که هر فردی با آن می‌تواند ویژگی‌های شخصی خود را بیان کند. هدر شاو، سرپرست تیم تحقیق می‌گوید:"بیش از پیش برای ما روشن شده است که تلفن‌های هوشمند نمونهٔ دیجیتالی کوچک کاربران خود هستند"

"بسیاری ما از این که دیگران بخواهند از تلفن همراه ما استفاده کنند ناراحت می‌شویم، چون می‌تواند مطالب بسیاری را در مورد ما آشکار کند". این تحقیق دریافت که کسانی که به آیفون‌شان چسبیده‌اند پولدار‌تر از کاربران اندروید هستند و مشاهده شد که کاربران آیفون بسیار تلاش می‌کنند که تلفن آن‌ها تشخص و موقعیت اجتماعی آن‌ها را نشان دهد.

آن‌ها همچنین به ابراز سطوح بالاتر احساسات عاطفی تمایل دارند. محققان در تحقیقات خود گامی به پیش برداشتند و برنامه‌ٔ کامپیوتری طرح کردند که می‌توانست نوع تلفن هوشمند فرد را بر مبنای یافته‌ها و اطلاعات دریافتی حدس بزند.

دیوید الیس، یکی از محققان، در مصاحبه با سی‌نت CNET، گفت:"ما می‌توانیم یک مدل آماری بسازیم و بعد از پرسیدن چند پرسش از افراد دربارهٔ خودشان، حدس بزنیم چه نوع تلفن همراهی در جیب‌شان است و بیش از ۷۰ درصد مواقع این حدس درست است".

گوشی اندروید دارید یا آیفون؟ تلفن شما در باره شخصیت شما چه می‌گوید
این تحقیق نشان داد که کاربران اندروید صادق‌تر از کاربران آیفون هستند

با اینکه موضوع حریم خصوصی و جمع‌آوری اطلاعات امروزه مطرح است، اما الیس و گروهش نتیجه گرفته‌اند که اطلاعات اساسی دربارهٔ افراد هنوز " از همین موضوع سادهٔ انتخاب افراد در نوع سیستم تلفن همراه‌شان" به دست می‌آید.
 
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه