۲۴ ساعت پس از کشیدن دندان عقل چه اتفاقی می‌افتد؟

۲۴ ساعت پس از کشیدن دندان عقل چه اتفاقی می‌افتد؟

کد خبر: ۶۷۴۹۵
بازدید : ۲۸۷۶
۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
۲۴ ساعت پس از کشیدن دندان عقل چه اتفاقی می‌افتد؟
 
• خونریزی ممکن است چندین ساعت پس از کشیدن دندان ادامه داشته باشد. برای کنترل آن، یک تکه گاز استریل را روی قسمت مورد نظر قرار دهید. برای مدت ۴۵ دقیقه فشار ثابتی را با دندان‌ها بر گاز اعمال کنید. استفاده از چای کیسه‌ای نیز می‌تواند یک جایگزین مناسب برای این مسئله باشد. تانیک اسید موجود در چای باعث بهبودی و جلوگیری از خونریزی بیشتر می‌شود. در صورتی که میزان خونریزی هر چند به صورت کم ادامه داشت، این عمل را دوباره تکرار کنید. اما اگر خونریزی شدت بیشتری داشت، فورا با دندان پزشک خود تماس بگیرید. به مدت ۲۴ ساعت از مسواک زدن دندان‌ها بپرهیزید. به هیچ وجه ۲۴ ساعت بعد از جراحی و کشیدن دندان برای نوشیدنی‌ها از نی استفاده نکنید مکش نوشیدنی باعث شروع مجدد خونریزی می‌شود. از نوشیدن مایعات گرم و داغ مانند سوپ و قهوه اجتناب کنید.
 
۲۴ ساعت پس از کشیدن دندان عقل چه اتفاقی می‌افتد؟

• برای حداقل ۴۸ ساعت پس از کشیدن دندان، از استعمال دخانیات بپرهیزید. زیرا مواد شیمیایی موجود در سیگار می‌توانند عمل لخته شدن را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین شانس خشک شدن حفره زخم را تا ۳-۴ روز افزایش دهد.

• تورم صورت در قسمتی که دندان کشیده شده است، اتفاق می‌افتد. برای به حداقل رساندن تورم، تکه‌ای از یخ را در قسمت ملتهب قرار دهید. تورم پس از کشیدگی، احتمالا بلافاصله رخ ندهد، اما ممکن است برای چند روز ادامه یابد و در روز دوم یا سوم به حداکثر میزان خود برسد. استفاده از بسته یخ در طول روز اول کشیدگی بسیار موثر است، و بعد از ۲۴ ساعت هیچ تاثیر مثبتی ندارد، بسته‌های یخ را باید به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید و بعد بردارید، و برای دوره‌های ۱-۲ ساعته انجام شود.

• دارو‌های مسکن مانند استامینوفن‌ها و ایبو پروفن‌ها می‌توانند برای تسکین درد‌های جزئی موثر باشند. دندانپزشک شما و یا جراح دندان تان ممکن است در صورت لزوم دارو‌های ضد درد قوی تری را تجویز نمایند.

• قبل از کشیدن دندان ممکن است مصرف انتی بیوتیک‌های توسط دندان پزشک تجویز شود. طول دوره مصرف این دارو‌ها توسط دندان پزشک تعیین می‌شود.

• رعایت یک رژیم غذایی مایعات می‌تواند به روند بهبود درد ناشی از کشیدن دندان کمک کند. بهتر است مصرف غذا‌های نرم را برای چند روز در نظر داشته باشید. از مصرف سبزیجات سفت پس از کشیدن دندان اجتناب نمایید و سعی کنید گزینه‌های غذایی نرم و مایعی مانند سوپ، سیب زمینی پخت و پز، ماست، اسموتی‌ها و ... را پس از کشیدن دندان امتحان کنید.

• دندان‌های خود را به آرامی مسواک بزنید، اما در طول ۲۴ ساعت اول از مسواک زدن دندان‌های مجاور دندان کشیده شده بهتر است اجتناب کنید. در روز دوم مسواک زدن آرام و ملایم را از سر بگیرید.

منبع: webmd
وب سایت فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راز بزرگ در پشت بدن انسان
شاهراه ارتباطی بدن را بهتر بشناسید

راز بزرگ در پشت بدن انسان

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!
شاید برای شما هم پیش آمده باشد

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!