عاقبت سرقت از یک حسینیه

عاقبت سرقت از یک حسینیه

سارق وارد مهدکودک شده و پس از سرقت وسایل با گره زدن پرده‌های مهد آن را به شکل طناب در آورده و یک سر آن را به میله‌ای روی پشت بام وصل کرده بود. بعد از آن نیز از طریق نورگیر وارد حسینیه شده و وسایل داخل آن را به سرقت برده بود.
کد خبر: ۶۸۳۲۲
بازدید : ۵۵۳
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
دزد حرفه‌ای وقتی می‌خواست با استفاده از یک نردبان طنابی وارد حسینیه شود بر اثر گره خوردن طناب دور گردنش جان باخت.
 
حدود یک ماه قبل متولی یک حسینیه در جنوب پایتخت به محض ورود به ساختمان با پرده‌های بهم گره خورده‌ای مواجه شد که از نورگیر حسینیه به سمت پایین آویزان شده بود. پرده‌های گره خورده حکایت از ورود شخصی ناشناس به داخل حسینیه داشت و متولی میانسال بلافاصله خود را به صندوقی که پول‌ها را در آنجا نگهداری می‌کردند رساند.

همان‌طور که حدس زده بود از پول‌ها و وسایل داخل حسینیه خبری نبود و او بلافاصله موضوع را به پلیس خبر داد. در حالی که تحقیقات در این رابطه آغاز شده بود، گزارش سرقت از یک مهدکودک نیز به مأموران کلانتری ۱۵۱ یافت آباد اعلام شد.

مهدکودک در طبقه پنجم ساختمان همان حسینیه قرار داشت و مأموران در بازرسی از آنجا متوجه شدند که رایانه، وسایل با ارزش و پول‌های مهدکودک به سرقت رفته است. در بازبینی دوربین مداربسته مهدکودک، مشخص شد که سارق وارد مهدکودک شده و پس از سرقت وسایل با گره زدن پرده‌های مهد آن را به شکل طناب در آورده و یک سر آن را به میله‌ای روی پشت بام وصل کرده بود. بعد از آن نیز از طریق نورگیر وارد حسینیه شده و وسایل داخل آن را به سرقت برده بود.

نردبان مرگ
درحالی که بررسی‌ها برای شناسایی و دستگیری سارق ادامه داشت اواخر هفته گذشته بار دیگر متولی حسینیه با پلیس تماس گرفت و خبر عجیبی را اعلام کرد. وی گفت: حدود ساعت ۵ عصر وارد حسینیه شدم تا آنجا را برای نماز مغرب و عشا آماده کنم، اما ناگهان با صحنه دلخراشی مواجه شدم. یک نردبان طنابی از سقف حسینیه آویزان شده و دور گردن مردی ناشناس گره خورده بود.

با اعلام این خبر بلافاصله امدادگران اورژانس و مأموران پلیس راهی محل حادثه شدند. مرد جوان را از نرده بان جدا کردند. اما معاینات امدادگران اورژانس حکایت از مرگ مرد جوان داشت.

در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که وی همان سارق قبلی حسینیه است که این‌بار با نقشه قبلی و با استفاده از نردبان طنابی که پلیس‌ها یا امدادگران اورژانس و آتش نشانی برای پایین آمدن از هلی کوپتر از آن‌ها استفاده می‌کردند، از نورگیر حسینیه وارد آنجا شده است. اما بر اثر شکستن دو پله چوبی نردبان تعادلش را از دست داده و طناب دور گردنش پیچیده و مرگ او را رقم زده است.

جسد مرد جوان برای شناسایی هویت به پزشکی قانونی فرستاده شد. تحقیقات بیشتر در این باره ادامه دارد.
 
منبع: ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه