فصل ۸ بازی تاج و تخت تغییر می‌کند؟

فصل ۸ بازی تاج و تخت تغییر می‌کند؟

داستان خوب را پایان آن مشخص می‌کند و اگر پایان بد باشد، داستان نیز دیگر خوب نخواهد بود.
کد خبر: ۶۹۹۷۴
بازدید : ۱۸۸۱
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
مخاطبان بازی تاج و تخت یک فصل ۸ جدید سفارش دادند
 
فرادید| زمستان بازی تاج و تخت بالاخره فرارسید و فصل آخر این سریال با استقبالی سرد مواجه شد.
 
تاکنون بیش از ۵۰۰۰۰۰ مخاطب ناراضی و عصبانی یک درخواست اینترنتی را امضا کرده، و از سازندگان این سریال پرطرفدار  خواسته اند فصل ۸ آن را دوباره بسازند.

آخرین فصل از این سریال در فضای مجازی با موج گسترده‌ای از اعتراضات مواجه شده است. بینندگان کاملا ناامید این مجموعه نسبت به ساختار روایتی داستان و سرنوشت کاراکتر‌های محبوبشان شاکی هستند.سایت Change.org petition بعد از پخش قسمت یکی مانده به آخر این سریال راه اندازی شد تا در انتقاد‌ها پا را فراتر نهاده و از سازندگان بخواهد یک فصل ۸ دیگر با استفاده از «نویسندگان توانمند» بسازند.

در این درخواست اینترنتی آمده است: نویسندگان فصل ۸، دیوید بنیاف و دی بی ویس، «ناتوانی خود را اثبات کرده اند.» نویسندگان «به منابعی برای مراجعه دسترسی نداشته اند»، که اشاره می‌کند به داستان ناتمام جورج مارتین که سریال تاج و تخت از روی آن ساخته شده است.

از آن جا که کتاب بعدی مارتین با عنوان باد‌های زمستان، هنوز کامل نشده است، این سریال تلویزیونی نیز پایانی متفاوت دارد.در بخش‌های دیگر این درخواست، آمده است: «این سریال شایستۀ یک فصل آخر منطقی‌تر است» و «HBO، کلیشه‌ها را واژگون کن و این درخواست را عملی کن.»

امضاکنندگان همچنین نظرات خود را زیر این درخواست درج کرده اند و به برخی ایرادهای این سریال شامل «با عجله تمام شدن»، «بی احترامی کردن به نویسنده» و «چشم پوشی کردن از ۸ سال زندگی کاراکترها» اشاره کرده اند.یکی از امضاکنندگان این نظر را نوشته بود: «فصل ۸ به خاطر داستان عجله‌ای، شخصیت‌پردازی ضعیف و بی دقتی‌های زیاد در همۀ بخش ها، همۀ آن چه در طول این سریال ساخته شده بود را نابود کرد.»

با در نظر گرفتن هزینۀ سنگینی که برای ساخت هر قسمت از این سریال صرف شده است و رقمی در حدود ۱۵ میلیون دلار است، بعید به نظر می‌رسد  سازندگان در مقابل این درخواست سر تسلیم فرود آورند. نکتۀ دیگر این است که هنوز تعداد زیادی از بینندگان مشتاقانه سریال را دنبال می‌کنند. اچ بی او اعلام کرد، قسمت یکی مانده به آخر از فصل ۸ این سریال ۱۸.۴ میلیون بیننده داشته است که در مقایسه با آمار‌های قبلی بی سابقه است.

نویسندگان فصل ۸، بنیاف و ویز، گفته اند، همواره احتمال می‌دادند که فصل پایانی این سریال جنجال برانگیز شود.

آن‌ها با ابراز نگرانی از این موضوع گفته‌اند، داستان خوب را پایان آن مشخص می‌کند و اگر پایان بد باشد، داستان نیز دیگر خوب نخواهد بود.

منبع: BBC
مترجم فرادید: عاطفه رضوان نیا
برچسب ها: تاج و تخت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه