نقاشی‌ که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

نقاشی‌ که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

آنچه در نگاه اول مخاطب را جذب این تصاویر می‌کند، جزئیاتی است که در آن‌ها قابل مشاهده است. یک نقاشی در اندازه کاغذ A۴ تقریبا پانزده ساعت وقت جان را می‌گیرد، اما صد‌ها پوند از آن درآمد کسب می‌کند.
کد خبر: ۷۰۳۲۸
بازدید : ۲۶۳۵۸
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
 
نقاشی‌هایی شبیه عکس
 
فرادید| شما می‌توانید تقریبا تمام تار‌های موی ریش کلینت ایستوود؛ موج آب زیر پای سگ لابرادور و مو‌های روی کمرش را که سیخ شده‌اند، ببینید. درست مثل این است که به عکس‌های با کیفیت نگاه می‌کنید.

هرچند بسیار باورنکردنی به‌نظر می‌رسد، این عکس‌ها نقاشی‌های یک هنرمند اسکاتلندی به نام «جان فیشر» هستند که او با مداد کشیده است. او در خلق پرتره انسان‌ها، حیوانات، یا نما‌ها و ساختمان‌ها به ظریف‌ترین جزئیات توجه می‌کند و سبکش فوق‌العاده واقع‌گرایانه است.
 
 
نقاشی‌هایی شبیه عکس

در حقیقت، نقاشی‌های فیشر آنقدر شبیه نمونه‌های زنده هستند که دو بازرس از اداره محلی استاندارد با او ملاقات کردند تا صحت نقاشی‌های او را تعیین کنند. فردی که نامش فاش نشده است، از فیشر بابت غیرواقعی بودن آثارش شکایت کرده بود. او گفته بود، این نقاشی‌ها احتمالا با اپلیکیشن تولید شده است.

فیشر هم از دو بازرس اداره استاندارد که در زمینه تجارت آثار هنری فعالیت می‌کنند، دعوت کرد تا فرایند نقاشی کشیدن او را از نزدیک مشاهده کنند.
 
نقاشی‌هایی شبیه عکس

جان که ۳۶ ساله است از وقتی فقط یک پسربچه بود، نقاشی می‌کرد.

«بیشتر دایناسور می‌کشیدم و بعد در دفتر یادداشت مدرسه خط خطی‌هایی می‌کردم.»
 
نقاشی‌هایی شبیه عکس

بعد از اتمام مدرسه او در رشته طراحی گرافیک ادامه تحصیل داد، اما هرگز به عنوان شغل آن را ادامه نداد. او علت بی‌علاقگی خود به طراحی گرفیک را «استفاده بیش از حد از کامپیوتر و کم شدن دخالت انسانی» می‌داند.
 
نقاشی‌هایی شبیه عکس

او به عنوان سرآشپز در اغذیه فروشی پدرش در شمال اسکاتلند مشغول به کار شد و آخر هفته‌ها را به نقاشی اختصاص داد. از دو سال پیش که جان نقاشی را به عنوان حرفه اصلی‌اش دنبال می‌کند، موفقیت‌هایش صدچندان شده است.
 
 
نقاشی‌هایی شبیه عکس

یک نقاشی در اندازه کاغذ  A۴ تقریبا پانزده ساعت وقت جان را می‌گیرد، اما صد‌ها پوند از آن درآمد کسب می‌کند.

او درباره «فوت و فن» کارش می‌گوید: «من به ظریف‌ترین جزئیاتی که با چشم قابل مشاهده است و در یک عکس می‌توان آن‌ها را دید، توجه می‌کنم. من تار به تار مو‌های سوژه‌ام را در کارم بازتاب می‌دهم و لایه لایه واقعیت را به آن می‌افزایم.»

منبع: دیلی میل
ترجمه: سایت فرادید
برچسب ها: نقاشی پرتره عکس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین