ایمن‌ترین خودرو‌های شاسی‌بلند کدامند؟

ایمن‌ترین خودرو‌های شاسی‌بلند کدامند؟

ولوو۴۰ XC دارای موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری T. ۵ مجهز به توربو شارژ است که نیروی تولیدی توسط گیربکس ۸ سرعته به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. این خودرو در دو تیپ Momentum و R-Design عرضه می‌شود که توانست در آزمایش تصادف از جلو رتبه عالی را به خود اختصاص دهد.
کد خبر: ۷۰۳۴۴
بازدید : ۲۶۷۱۱
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
ایمن‌ترین خودرو‌های شاسی‌بلند کدامند؟
 
به نظر می‌رسد که خودرو‌های شاسی بلند ساخت شرکت‌های ولوو، مرسدس بنز و بی‌ام‌و از سایر رقبای خود از ایمنی بالاتری برخوردارند. به گزارش ایسنا، از آنجایی که تازه‌ترین آمار‌های منتشرشده حاکی از آن است که شهروندان و مشتریان آمریکایی بیشتر به سمت‌وسوی خریداری و استفاده از خودرو‌های شاسی‌بلند تمایل بیشتری دارند، سازمان ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS) و اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه دولت فدرال ایالات متحده (NHTSA)، براساس آزمون‌های تصادف و سایر ارزیابی‌های ایمنی ۹ خودروی شاسی بلند و کراس اوور ایمن را در قالب فهرست جدیدی منتشر کرده که نشان‌دهنده برند‌های برتر خودروسازان تولید‌کننده خودرو‌های شاسی بلند ایمن است.
 
با نگاه مختصری به این فهرست می‌توان دریافت که تمامی این خودرو‌های شاسی‌بلند ایمن از میان برند‌های برتر خودروسازان لوکس اروپایی انتخاب و ارایه شده است و خبری از خودروسازان آمریکایی همچون فورد و جنرال‌موتورز نیست و نامی از آن‌ها در این فهرست به چشم نمی‌خورد.
 
این تست و آزمایش‌های ایمنی از دو سازمان مذکور شامل آزمایش‌های برخورد از جلو، برخورد از پهلو، برخورد از جانب، استحکام سقف، حفاظت از سر و بدن سرنشینان و راننده و همچنین امتیاز قابل قبول در آزمایش برخورد از جلو برای سمت کمک راننده می‌شود که خودرو‌های مورد نظر برای کسب نشان ایمنی باید رتبه خوبی را در تمامی این تست‌ها به دست بیاورند. این فهرست که ایمن‌ترین خودرو‌های شاسی‌بلند لوکس در بازار ایالات متحده آمریکا را نشان می‌دهد، به ترتیب از رتبه نخست تا نهم به شرح زیر است:

١-ولوو ایکس سی۶۰ (۶۰ Volvo XC)
از بارزترین قابلیت‌های این خودرو می‌توان به سیستم ترمز اضطراری خودکار شهری به همراه قابلیت تشخیص عابرپیاده و دوچرخه‌سوار در حالت استاندارد اشاره کرد. این خودرو در قیمت ۴۶‌هزار و ۹۵ دلار در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه می‌شود.

٢- ولوو ایکس سی۴۰ (۴۰ Volvo XC)
ولوو۴۰ XC دارای موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری T. ۵ مجهز به توربو شارژ است که نیروی تولیدی توسط گیربکس ۸ سرعته به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. این خودرو در دو تیپ Momentum و R-Design عرضه می‌شود که توانست در آزمایش تصادف از جلو رتبه عالی را به خود اختصاص دهد.

٣-مرسدس بنز جی‌ال‌ای (mercedes Benz GLE)
این خودرو نیز به لطف نمرات بالا در آزمایش تصادف، رتبه عالی سیستم ترمز اضطراری خودکار و رتبه خوب چراغ‌های جلو، نمره کلی ایمن را به دست آورده است.

٤- مرسدس بنز جی‌ال‌سی (mercedes Benz GLC)
کارشناسان فعال در موسسه ایمنی IIHS به لطف وجود سیستم ترمز اضطراری خودکار استاندارد و آپشن‌های بالا در زمینه ایمنی و محافظت از جان سرنشینان و راننده و همچنین نمره بالای چراغ‌های جلوی ال‌ای‌دی هوشمند، رتبه ایمن را به این خودرو اعطا کردند. همچنین چراغ‌های جلوی استاندارد در این خودرو موجب شد مرسدس بنز جی‌ال‌سی بتواند پنج ستاره کامل را از NHTSA به دست آورد.

٥- بی‌ام‌و ایکس۵ (۵ BMW X)
این شاسی‌بلند سایز متوسط که برای سال ۲۰۱۹ میلادی باز طراحی شده و جلوی پنجره نسبتا بزرگی دارد، یکی از آن دسته از خودرو‌های ایمن و اسپرت بی‌ام‌و است که توانسته تمامی آزمون‌های تصادف موسسات ایمنی آمریکا را با موفقیت پشت سر بگذراند و در پیشگیری از تصادف نیز رتبه عالی را کسب کند.

٦-بی‌ام‌و ایکس۳ (۳ BMW X)
این خودرو‌ها که به‌عنوان برادر بزرگتر نسخه بی‌ام‌و ایکس ۲ ساخته و عرضه می‌شود، تحت‌تأثیر وجود آپشن چراغ‌های جلوی ال‌ای‌دی وضع بهتری را به خود اختصاص داده و در سیستم ترمز اضطراری خودکار امتیاز عالی را از IIHS دریافت کرد.

٧- بی‌ام‌و ایکس۲ (۲ BMW X)
این کراس اوور کوچک و اسپرت از آنجایی که توانست نمرات خوبی را از تمامی جنبه‌ها و آزمون‌های اداره ایمنی IIHS کسب کند، رتبه ایمنی بالایی را نیز از آن خود کرد، همچنین این شاسی‌بلند بی‌ام‌و در سیستم ترمز اضطراری خودکار رتبه پیشرفته را به دست آورد، البته این محصول هنوز آزمایش و تست‌های ایمنی را نگذرانده و قرار است در ماه‌های آینده نتیجه آن مشخص شود.

٨- آئودی کیو۸ (۸ Audi Q)
این خودرو که به‌عنوان یک خودروی شاسی‌بلند پنج سرنشین توسط برند آلمانی آئودی در سال‌جاری میلادی عرضه شده است، تحت‌تأثیر بهره‌مندی از چراغ‌های جلوی ال‌ای‌دی توانست نشان ایمنی را کسب کند. این خودرو همچنین توانست برای محافظت از جان سرنشینان رتبه خوب و برای سیستم ترمز اضطراری خودکار رتبه عالی را به خود اختصاص دهد.

٩- آکورا آردی ایکس (Accora RDX)
این خودرو که یک کراس اوور کامپکت است، توانست نشان بسیار ایمن را از موسسه بیمه ایمنی بزرگراه در سال ۲۰۱۹ دریافت کند. این خودرو همچنین نمرات خوبی در آزمون‌های تصادف مختلف NHTSA کسب کرده و سیستم ترمز اضطراری خودکار آن نیز امتیاز عالی را به دست آورده است. همچنین آکورا آردی ایکس موفق به کسب رتبه ۵ ستاره در زمینه محافظت از راننده و سرنشینان شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه