اصابت موشک به منطقه سبز بغداد

اصابت موشک به منطقه سبز بغداد

در این بیانیه آمده است، این حادثه هیچ خسارتی برجا نگذاشت. منطقه الجادریه در نزدیکی منطقه الخضراء قرار دارد که دربرگیرنده تعدادی سفارتخانه خارجی از جمله سفارت آمریکا است.
کد خبر: ۷۰۷۰۲
بازدید : ۵۵۵۹
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
منابع امنیتی عراق از اصابت موشکی به ساختمانی در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز (الخضراء) در مرکز بغداد خبر دادند. در بیانیه گروه رسانه امنیتی که از شبکه سومریه نیوز عراق منتشر شده، آمده است، اواسط شب گذشته موشکی از نوع کاتیوشا به منزلی در منطقه الجادریه در مرکز بغداد اصابت کرد. الجادریه در مقابل سفارت آمریکا در بغداد قرار دارد.

در این بیانیه آمده است، این حادثه هیچ خسارتی برجا نگذاشت. منطقه الجادریه در نزدیکی منطقه الخضراء قرار دارد که دربرگیرنده تعدادی سفارتخانه خارجی از جمله سفارت آمریکا است. این درحالی است که کمیته امنیتی شورای بغداد بیانیه گروه رسانه امنیتی درباره اصابت موشک به الجادریه را تکذیب کرد.
 
محمد الربیعی، نایب رئیس کمیته مذکور به سومریه‌نیوز گفت: آنچه رسانه امنیتی منتشر کرده را تکذیب می‌کنیم. هیچ موشکی به منزل مسکونی در منطقه الجادریه اصابت نکرده و وضعیت امنیتی بغداد بسیار خوب است. در همین حال، شبکه اسکای نیوز به نقل از ارتش عراق اعلام کرد که سه خمپاره به یک پایگاه در شمال بغداد که در آن مربیان آمریکایی نیز حضور داشتند، اصابت کرده است.
 
پیش‌تر اخباری از شلیک سه خمپاره به پایگاه هوایی بلد در ۶۴ کیلومتری شمال بغداد منتشر شده بود. بر اساس بیانیه گروه رسانه امنیتی، این خمپاره‌ها منجر به آتش‌سوزی در علفزار‌های اطراف شد و بدون اینکه تلفاتی داشته باشد، مهار شد.
 
پایگاه هوایی بلد که در آن نیرو‌های آمریکایی و مشاوران ائتلاف مدعی مبارزه با داعش مستقر هستند در استان صلاح‌الدین قرار داشته و یکی از پایگاه‌های استراتژیک مهم بوده که گفته می‌شود نقش مهمی در عملیات آزادسازی شهر‌های عراق از سیطره داعش داشته است. پایتخت بغداد روز گذشته نیز شاهد دو انفجار بمب بود که میدان الوثبه و منطقه الشعله را هدف قرار دادند البته آمار و جزئیاتی از این دو انفجار منتشر نشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین