تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

همچنین الجزیره نیز در خبری مدعی شد که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز از جمله کسانی است که در لیست جدید تحریم آمریکا قرار گرفته، اما قرار است این تحریم طی چند روز آینده اعمال شود.
کد خبر: ۷۰۹۸۲
بازدید : ۷۳۳۴
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
آمریکا بار دیگر به بهانه‌های واهی تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد؛ تحریم‌هایی که بنابر گزارش برخی رسانه‌ها، در آن نام دفاتر برخی نهاد‌ها و همچنین برخی شخصیت‌ها وجود دارد. براساس آنچه خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز گزارش داده است، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا درباره این تحریم‌ها گفت: فرمان اجرایی را امضا کرده است که به موجب آن تحریم‌هایی علیه ایران اعمال خواهد شد که نهاد رهبری ایران را نیز شامل می‌شود.

ترامپ مدعی شده است که این تحریم‌ها را در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی اعمال کرده است. همچنین الجزیره نیز در خبری مدعی شد که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز از جمله کسانی است که در لیست جدید تحریم آمریکا قرار گرفته، اما قرار است این تحریم طی چند روز آینده اعمال شود.
 
از سوی دیگر برخی رسانه‌ها به نقل از استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شدند که نام سه فرمانده ارشد نظامی ایران نیز در فهرست تحریم‌های جدید گنجانده شده است. بنابر ادعای این رسانه‌ها محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و امیر علی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه از جمله این فرماندهان هستند.
 
منوچین دلیل تحریم سردار حاجی‌زاده را فرماندهی عملیات سرنگونی پهپاد آمریکایی عنوان کرده است. همچنین تسنیم گزارش داد که لیست تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، ۵ فرمانده منطقه دریایی ایران را نیز شامل می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین