آیا G5 شاخ اپل را می‌شکند؟

آیا G5 شاخ اپل را می‌شکند؟

یکی دیگر از دلایل تعلل اپل در عرضه گوشی هوشمند مجهز به فناوری ۵ G، عدم حصول اطمینان از توسعه خود این فناوری و پلت‌فرم‌های آن است.
کد خبر: ۷۱۴۰۱
بازدید : ۱۳۳۱۷
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
آیا ۵G شاخ اپل را می‌شکند؟
 
به عقیده کارشناسان، پشتیبانی از شبکه ۵ G. یکی از عواملی است که موجب شکست آی‌فون در برابر رقبایش می‌شود. با توجه به آنکه بسیاری از غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های سازنده موبایل در سراسر جهان نظیر سامسونگ، ال‌جی، هوآوی، لنوو، نوکیا و... در طول یک سال اخیر بار‌ها از برنامه‌های خود برای ارائه و عرضه گوشی‌های هوشمند و سایر محصولات مجهز به فناوری نسل پنجم اینترنت همراه سخن گفته‌اند، به نظر می‌رسد شرکت آمریکایی اپل هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است.

حالا کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی با انتشار گزارشی جدید برآورد و اعلام کرده‌اند که عدم ارائه و انتشار گوشی‌های هوشمند آی‌فون مجهز به قابلیت پشتیبانی از شبکه نسل پنجم اینترنت ۵ G. موجب خواهد شد اپل از سایر رقبای خود همچون سامسونگ و هوآوی عقب بیفتد به گونه‌ای که دیگر نتواند به جایگاه و سهم بازاری که آن‌ها به خود اختصاص داده‌اند، برسد
 
چندی پیش بود که منابع آگاه اعلام کردند اپل قصد دارد بعد از آنکه سایر تولیدکنندگان موبایل به تولید و توسعه محصولات مجهز به قابلیت پشتیبانی از شبکه۵ G. اقدام کردند، خود به تولید یک یا دو مدل آی‌فون با چنین قابلیتی بپردازد که احتمالا در سال ۲۰۲۰ میلادی آن را معرفی و عرضه خواهد کرد این در حالی است که برخی دیگر از کارشناسان معتقدند آی‌فون۵ G. تا پایان سال جاری میلادی معرفی و عرضه خواهد شد.

برخی از کارشناسان بر این باورند که اپل با تعلل و تاخیر در عرضه این محصول احتمالا قصد دارد درصد موفقیت سایر تولیدکنندگان موبایل در فروش دستگاه‌های مجهز به ۵ G. و همچنین استقبال کاربران جهانی از آن را تخمین زده و در صورتی که برایش صرفه اقتصادی داشته باشد، خود نیز یک گوشی هوشمند مجهز به این فناوری را روانه بازار‌های جهانی موبایل کند.
 
این در حالی است که گروهی دیگر از تحلیلگران معتقد بودند که اپل با این تاخیر و تعلل در حقیقت خود را از عرصه رقابت با سایر غول‌های تکنولوژی نظیر سامسونگ عقب خواهد انداخت و ممکن است در صورت موفقیت این شرکت کره‌ای، اپل برای همیشه از بزرگ‌ترین رقیب آسیایی خود عقب بماند.
 
یکی دیگر از دلایل تعلل اپل در عرضه گوشی هوشمند مجهز به فناوری ۵ G، عدم حصول اطمینان از توسعه خود این فناوری و پلت‌فرم‌های آن است، چراکه به‌رغم تلاش‌های بسیاری از اپراتور‌های مخابراتی و شرکت‌های تلکام در جهان هنوز توسعه و برقراری نسل پنجم اینترنت همراه در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین