قتل عام‌ خانوادگی

قتل عام‌ خانوادگی

مأموران در گام نخست تحقیقات متوجه شدند مرد میان‌سال پس از قتل همسر و حمله خونین به دخترش، با پارچه خود را از چارچوب در آویزان کرده و به زندگی‌اش پایان داده است.
کد خبر: ۷۱۷۷۸
بازدید : ۱۲۰۹۴
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
آخر هفته خونین با قتل عام‌خانوادگی
 
وقوع چند جنایت خانوادگی آخرین روز‌های هفته گذشته را به روز‌های خونین تبدیل کرد. در یکی از این جنایات مردی همسر و دخترش را با تبر کشت و بعد به زندگی خودش پایان داد. ساعت ۱۴:۱۵ روز جمعه مأموران کلانتری ۱۷۱ شهید مصطفی خمینی در جریان وقوع قتلی در محله مرتضی‌گرد قرار گرفتند و به‌سرعت خود را به صحنه جرم رساندند.
 
مأموران با حضور در صحنه با دو جسد مواجه شدند؛ یکی از اجساد متعلق به زنی ۴۲ساله بود که با ضربه تبر به گردنش در حمام خانه به قتل رسیده و جسد دیگر نیز متعلق به مردی ۵۷ساله بود که در طبقه اول منزل قرار داشت.

مأموران در گام نخست تحقیقات متوجه شدند مرد میان‌سال پس از قتل همسر و حمله خونین به دخترش، با پارچه خود را از چارچوب در آویزان کرده و به زندگی‌اش پایان داده است. بررسی‌های بیشتر نشان داد دختر ۲۰ساله قاتل، پس از مجروح‌شدن به دست پدرش، به بیمارستان انتقال یافته است.

مأموران در گام بعدی تحقیقات سراغ پسر ۱۷ساله قاتل رفتند. این نوجوان در اظهاراتش به مأموران گفت: من و خانواده‌ام از اتباع افغانستان هستیم و در طبقه زیرزمین خانه ما کارگاه مبل‌سازی وجود دارد و من در آنجا مشغول کار بودم که برادر پنج‌ساله‌ام سراسیمه نزد من آمد و گفت: پدر و مادرم با هم دعوا می‌کنند. 
 
به‌سرعت به طبقه اول رفتم و با جسد بی‌جان و حلق‌آویز‌شده پدرم مواجه شدم. پدرم سال‌ها مشکل اعصاب و روان داشت و همیشه با مادرم درگیر بود. این پسر نوجوان افزود: پدرم هر زمان که با مادرم درگیر می‌شد، می‌گفت: او را می‌کشد. مأموران در گام بعدی تحقیقات سراغ دیگر فرزند این خانواده که پسری ۱۰ساله است، رفتند. او در اظهاراتش به مأموران گفت: داخل خانه بودم که متوجه درگیری مادر و پدر شدم. مادرم حین درگیری به‌سمت حمام فرار کرد.
 
خواهر ۲۰ساله‌ام آن زمان در حمام بود، پدرم با تبر به سمت حمام رفت و پس از قتل مادرم به خواهرم حمله‌ور شد.
بررسی‌ها درباره این پرونده ادامه داشت که از بیمارستان خبر رسید دختر جوان نیز به دلیل ضربات واردشده به کمر، کتف و شانه به کام مرگ فرورفته است. تحقیقات از اعضای این خانواده نشان داد قرار بود مراسم عروسی دختر جوان در چند روز آینده برگزار شود و حتی کارت عروسی آن‌ها نیز پخش شده بود.
 
سرگرد رضا اسلام‌نژاد، رئیس کلانتری ۱۷۱ شهید مصطفی خمینی، با تأیید این خبر گفت: قاتل و همسرش حدود ۲۲ سال با هم زندگی کرده و پنج فرزند داشتند.

جنایت خانوادگی دیگر شامگاه پنجشنبه گذشته در آران و بیدگل به وقوع پیوست و مردی در آران و بیدگل، همسر و دو فرزند خود را به قتل رساند.

در آخرین ساعات شامگاه پنجشنبه، یک مورد قتل در محدوده خیابان امام آران و بیدگل به پلیس گزارش داده و در بررسی‌های اولیه مشخص شد در این حادثه متهم که اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده بود، خود را نیز مجروح کرده است. مرد صدمه‌دیده از سوی پلیس تحت نظر به بیمارستان منتقل شد تا پس از بهبودی برای تکمیل پرونده بازجویی شود. طبق بررسی‌های اولیه، اختلافات خانوادگی علت بروز این قتل اعلام شده است.

در جنایت خانوادگی دیگری مردی در بندر انزلی همسر ۳۲ ساله‌اش را به قتل رساند. در پی تماس با پلیس ۱۱۰ و اعلام گزارشی مبنی بر مرگ زنی ۳۲ ساله در یک درگیری خانوادگی، شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلان در دستور کار پلیس قرار گرفت. مأموران پلیس آگاهی بندر انزلی بلافاصله برای بررسی موضوع در محل جرم حضور یافتند و با استفاده از شگرد‌های پلیسی موفق به شناسایی یک متهم در این پرونده شدند.
 
متهم که پس از ارتکاب قتل با خودروی شخصی به یکی از استان‌های هم‌جوار گریخته بود، با تلاش مأموران انتظامی مجاب به بازگشت به شهرستان بندر انزلی شد که پس از مراجعت در کمتر از ۱۴ ساعت از وقوع قتل دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی شد.

متهم انگیزه قتل را اختلاف خانوادگی شدید با همسرش عنوان کرد و توضیح داد در شب حادثه بعد از درگیری لفظی و فیزیکی بین وی و همسرش مقتول تصمیم به ترک منزل گرفت و هنگامی که تلاش‌های مرد برای ممانعت از خروج او از منزل بی‌ثمر ماند، از شدت عصبانیت با بند کفش همسرش را خفه کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه