قبل از ورزش چه بخوریم؟

قبل از ورزش چه بخوریم؟

به میزان غذایی هم که می‌خورید توجه کنید. باید به اندازه باشد،اگر کم باشد ممکن است در طول ورزش خسته شوید. عکس آن هم باید گفته شود که اگر میزان غذا زیاد باشد معده سنگین می شود و نمی‌توانید آنطور که باید ومی‌خواهید ورزش کنید.
کد خبر: ۷۱۸۱۲
بازدید : ۱۴۱۵۹
۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۹
قبل از ورزش چه بخوریم؟
 
خوردن قبل از ورزش فواید زیادی دارد که از نظر علمی هم اثبات شده است. مصرف به اندازه کالری انرژی لازم را برای بدن شما به گونه‌ای فراهم می‌کند که در طول فعالیت بدنی در بالاترین حد خود باشد.

در گزارش امروز به شما خواهیم گفت که قبل از ورزش چه غذا‌هایی مصرف کنید.

بیشتر افرادی که ورزش می‌کنند بر این باورند که قبل از شروع تمرینات نباید هیچ گونه مواد خوراکی مصرف کنند، اما دانشمندان در تحقیقات جدید به این نتیجه رسیده اند که باید قبل از شروع هر نوع فعالیت ورزشی غذا بخورید.

بدن شما به انرژی نیاز دارد تا بتواند فعالیت‌های فیزیکی را به طور کامل و بدون هیچ نقصی انجام دهد. اگر شما به صورت رویتین و همیشگی در ساعاتی از روز ورزش می‌کند، پس غذا خوردن و اینکه چه می‌خورید بسیار اهمیت پیدا می‌کند.
 
البته این همه تأکید برای خوردن قبل از ورزش به این معنا نیست که شما می‌توانید قبل از کار با تردمیل، مثلا پیتزا بخورید...نه! شما باید در انتخاب مواد غذایی دقت کنید.
 

بیشتر بخوانید: این خوراکی‌ها معجزه می‌کنند

در این مقاله ما با شما باید‌ها و نباید‌های خوردن قبل از ورزش را در میان می‌گذاریم.
غذا‌هایی که شما قبل از ورزش کردن می‌خورید ارتباط مستقیمی با نوع ورزش و هدف شما از انجام آن دارد، مثلا اگر می‌خواهید وزن کم کنید باید خوراکی‌های کم کالری بخورید تا به کبد وعضلات شما گلوکز اضافی نرسد.

در عوض اگر هدف شما از ورزش کردن افزایش توده عضلانی باشد، قبل از شروع تمرینات باید انرژی ذخیره کنید، پس پروتئین، چربی و کربوهیدارت بهترین گزینه‌های شما برای خوردن قبل از ورزش است.
 
قبل از ورزش چه بخوریم؟
خوردن غذای خوب و مقوی برای تأمین انرژی در طول تمرینات لازم است

چه زمانی و چه مقدار غذا قبل از ورزش کردن باید بخوریم؟
به طور معمول حداقل نیم ساعت قبل از ورزش کردن، غذا بخورید، البته این زمان با توجه به غذایی که می‌خواهید بخورید تغییر می‌کند، چون قبل از ورزش باید غذا هضم شود در غیر این صورت تمام انرژیتان برای بالا بردن سوخت و ساز بدنتان، صرف هضم غذا در معده می‌شود.

به میزان غذایی هم که می‌خورید توجه کنید. باید به اندازه باشد،اگر کم باشد ممکن است در طول ورزش خسته شوید. عکس آن هم باید گفته شود که اگر میزان غذا زیاد باشد معده سنگین می شود و نمی‌توانید آنطور که باید ومی‌خواهید ورزش کنید.

در حالت ایده آل شما باید غذا‌های مغذی و با کیفیت بخورید و قبل از تمرینات ورزشی غذا را به عنوان یک تأمین کننده انرژی مصرف کنید.
 

بیشتر بخوانید: نوشیدن آب در حین ورزش سبب کاهش وزن می‌شود

اهمیت مصرف کربوهیدرات، پروتئین، مایعات قبل از تمرینات ورزشی
کربوهیدرات‌ها به دلیل اینکه به آسانی هضم می‌شوند بهترین مواد غذایی برای قبل از ورزش هستند. غلات، نان سبوس دار، ماکارونی، برنج، میوه‌ها و سبزیجات، گزینه‌هایی هستند که کربوهیدرات دارند و می‌توانید بخورید. البته بهتر است مخلوطی از کربوهیدرات‌های ساده و ترکیبی را استفاده کنید.

اگر قصد دارید روی عضلات خود کار و آن‌ها را تقویت و برجسته کنید باید پروتئین بخورید. انواع ژامبون، تخم مرغ، محصولات لبنی و... حاوی پروتئین هستند. در مصرف این گروه از مواد غذایی به یاد داشته باشید که حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از تمرین بخورید تا بتوانید به راحتی آن را هضم کنید.

نکته مهم دیگری که نباید فراموش کنید این است که قبل ازانجام هر نوع ورزشی، به میزان کافی آب بنوشید. نیم ساعت قبل از انجام تمرینات حداقل نیم لیتر آب بخورید. البته می‌توانید آب میوه و یا چای و قهوه تلخ را جایگزین کنید. مصرف مایعات به خصوص در فعالیت‌های ورزشی که صبح انجام می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
قبل از ورزش چه بخوریم؟
 خوردن میوه‌ها، غلات، اسموتی و از همه مهمتر مایعات( آب و آب‌میوه) در طول تمرینات بسیار ضروری است

مواد غذایی مناسب قبل و بعد از ورزش
موز یکی از بهترین میوه‌ها برای قبل و بعد از ورزش است که مقادیر زیادی پتاسیم دارد و می‌تواند جای مواد معدنی‌ای که در طول ورزش از بدن دفع می‌شود را پر کند. علاوه بر این موز کربوهیدرات هم دارد و انرژی لازم را برای انجام فعالیت‌ها تأمین می‌کند.

به طور کلی میوه ها، به دلیل در دسترس بودن بهترین انتخاب قبل از ورزش کردن هستند.‌ می‌توانید برای ایجاد تنوع میوه‌ها را به صورت اسموتی، آب میوه، و یا مخلوط در ماست و با غلات مصرف کنید.

در برخی موارد هم اگر زمان کافی برای تهیه غذای مناسب نداشتید یک تکه نان با مقداری مربا می‌تواند راهگشا باشد. مهم این است با رعایت انتخاب غذا‌های کم کالری انرژی لازم تأمین شود.
 
منبع: steptohealth
مترجم: فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه