قتل فقط برای یک نگاه

قتل فقط برای یک نگاه

در بررسی‌های اولیه مشخص شد که بهمن ۱۹‌ساله که در دوران مرخصی سربازی بسر می‌برد در جریان درگیری با دو موتورسوار بر اثر ضربات چاقو به قتل رسیده است.
کد خبر: ۷۳۰۶۳
بازدید : ۱۱۰۵۳
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
پسر جوان که به بهانه چشم در چشم شدن یک سرباز را در منطقه چهاردانگه به قتل رسانده بود به قصاص محکوم شد. رسیدگی به این پرونده از ۲۶ خرداد سال گذشته به‌دنبال درگیری خونین در خیابان گلشهر چهاردانگه در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.
 
در بررسی‌های اولیه مشخص شد که بهمن ۱۹‌ساله که در دوران مرخصی سربازی بسر می‌برد در جریان درگیری با دو موتورسوار بر اثر ضربات چاقو به قتل رسیده است. یکی از شاهدان حادثه به مأموران گفت: بهمن سرکوچه ایستاده بود که ناگهان با دو پسرموتورسوار چشم در چشم شد و همین مسأله باعث درگیری و در نهایت قتل بهمن شد.
 
در ادامه رسیدگی به این پرونده مأموران با رصد دوربین‌های مداربسته توانستند یکی از متهمان به‌نام جواد را شناسایی و دستگیر کنند. اما او منکر قتل شد.

پس از آن همدستش مصطفی نیز دستگیر شد، اما او نیز منکر قتل شد و اظهار داشت: «آن روز برای خرید سیگار داخل مغازه رفته بودم که جواد با مقتول درگیر شد و با چاقو او را کشت.» با انکار متهمان و براساس شواهد و قرائن به دست آمده، پرونده بعد از صدور کیفرخواست صبح روز گذشته به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی مهدی رحمانی فرستاده شد. در ابتدای جلسه دادگاه مادر مقتول گفت: «پسرم بی‌گناه کشته شد. داغش جگرم را سوزاند و برای قاتل پسرم درخواست قصاص دارم.»

در ادامه جواد به‌عنوان متهم به قتل در جایگاه ایستاد و بار دیگر جرمش را انکار کرد. پس از آن به دستور ریاست دادگاه فیلم صحنه جرم که توسط دوربین‌های مداربسته ضبط شده بود به متهم نشان داده شد که متهم باز هم جرمش را نپذیرفت و عنوان کرد: من قاتل نیستم و کیفیت پایین فیلم چیزی را نشان نمی‌دهد.

پس از بررسی پرونده قاضی متهم را به خاطر قتل عمد به قصاص نفس و به خاطر اصابت چاقو به یک درصد دیه کامل و به‌دلیل شرب خمر هم به تحمل ۸۰ ضربه شلاق محکوم کرد.
 
منبع: روزنامه ایران
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین