اخاذی از رانندگان با تصادف ساختگی

اخاذی از رانندگان با تصادف ساختگی

اگر خودروی مد نظر متوقف می‌شد، نقشه اخاذی را اجرا می‌کردیم و در‌صورتی‌که سوژه فرار می‌کرد، با خودرو‌هایی که داشتیم دنبال او می‌رفتیم و راننده را در محلی مناسب گیر می‌انداختیم و از او به‌زور پول می‌گرفتیم.
کد خبر: ۷۳۷۸۳
بازدید : ۱۲۴۹۸
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
اخاذی از رانندگان با تصادف ساختگی
 
اعضای باند چهارنفره‌ای که بعد از تصادف ساختگی از شهروندان دزدی می‌کردند، دستگیر شدند. چند نفر از شهروندان در روز‌های گذشته با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفتند و اعلام کردند افرادی ناشناس در بزرگراه‌ها و خیابان‌های تهران با ایجاد تصادف ساختگی از آن‌ها مبالغی را سرقت کرده‌اند.
 
این شکایت‌ها با موضوع اتهامی سرقت به عنف به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای تحقیقات تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت. کارآگاهان در محل‌های تصادف ساختگی حاضر شدند و به تحقیقات میدانی پرداختند. آن‌ها در تحقیقات پلیسی موفق شدند اعضای این باند چهارنفری را شناسایی و مخفیگاه آنان را در محدوده بلوار خلیج فارس پیدا کنند.
 
سرانجام اعضای این باند که همگی از عضو یک خانواده بودند، در عملیات مشترک از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی در مخفیگاه‌شان دستگیر و برای ادامه تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شدند. متهم اصلی پرونده که مردی ۴۵ ساله است، در اظهارات خود به کارآگاهان، گفت: مدت یک سال است به‌شیوه تصادف ساختگی از رانندگان خودرو‌های عبوری در مناطق سعادت‌آباد، پونک، جنت‌آباد، تهرانسر، اتوبان آزادگان و... زورگیری و اخاذی می‌کنیم.
 
اغلب سوژه‌های خود را از میان خودرو‌های لوکس و گران‌قیمت و با رانندگان جوان و کم‌تجربه انتخاب و با تمارض طوری رفتار می‌کردیم که افراد متوجه ساختگی‌بودن تصادف نشوند. متهم در ادامه اظهاراتش گفت: با تشکیل گروه‌های دو و سه نفری در خیابان‌ها با کوبیدن عمدی دست خود به آینه بغل خودرو و با داد و فریاد‌های دروغین وانمود می‌کردیم مصدوم شده‌ایم.
 
اگر خودروی مد نظر متوقف می‌شد، نقشه اخاذی را اجرا می‌کردیم و در‌صورتی‌که سوژه فرار می‌کرد، با خودرو‌هایی که داشتیم دنبال او می‌رفتیم و راننده را در محلی مناسب گیر می‌انداختیم و از او به‌زور پول می‌گرفتیم. سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر گفت: با توجه به دستگیری همه اعضای این باند و اعتراف صریح آنان، هر چهار متهم با صدور قرار قانونی و دستور قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
 
نجفی با بیان اینکه مجوز انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان برای شناسایی و تکمیل پرونده قضائی، از سوی بازپرس شعبه ۶ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران صادر شده است، افزود: شهروندانی که با این شیوه و شگرد از آنان سرقت شده است و موفق به شناسایی تصاویر متهمان شده‌اند، برای پیگیری و تشکیل پرونده مقدماتی به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین