نظر عجیب بهروز افخمی درباره داریوش ارجمند

نظر عجیب بهروز افخمی درباره داریوش ارجمند

داریوش ارجمند به محض این‌که در موقعیت غیرقابل جانشین ‏کردن قرار بگیرد و بفهمد نمی‌شود عوضش کرد، کار‌هایی می‌کند که من تحملش را ندارم، اما شنیده‌ام در فیلم‌های دیگران این کار را کرده ‏است. بازیگران دیگر را تحقیر و اذیت می‌کند و اخلاق خوشی ندارد.
کد خبر: ۷۳۹۱۸
بازدید : ۸۴۳۸
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
واکنش‌ عجیب و غریب افخمی درباره داریوش ارجمند
 
تا به حال چهره‌های زیادی ازجمله صادق هدایت، حمید فرخ‌نژاد، مهناز افشار یا تهمینه میلانی زیر تیغ حرف‌های تند ‏بهروز افخمی قرار گرفتند و این بار هم گویا نوبت به داریوش ارجمند رسیده است.

افخمی دیروز در برنامه «سلام صبح بخیر» ‏درباره بازیگر نقش مالک اشتر گفته که او ضعیف‌کش است: «داریوش ارجمند به محض این‌که در موقعیت غیرقابل جانشین ‏کردن قرار بگیرد و بفهمد نمی‌شود عوضش کرد، کار‌هایی می‌کند که من تحملش را ندارم، اما شنیده‌ام در فیلم‌های دیگران این کار را کرده ‏است. بازیگران دیگر را تحقیر و اذیت می‌کند و اخلاق خوشی ندارد.»

جرقه این حرف‌های عجیب و تند بهروز افخمی را ‏باید در صحبت‌های پیشین داریوش ارجمند پیدا کرد که او را دلیل جابه‌جایی‌اش در سریال کوچک جنگلی معرفی کرده بود: «من ‏گزینه اصلی تقوایی برای بازی در سریال «کوچک جنگلی» بودم، ولی به‌خاطر جایگزینی بهروز افخمی به‌جای تقوایی درنهایت ‏علیرضا مجلل جای من را گرفت.»

دیروز هم که مجری برنامه از این حرف‌ها یاد کرد با چنین پاسخی از سوی افخمی مواجه ‏شد: «زمانی آقای ارجمند در جلسه‌ای همین غر را می‌زد. من با او شوخی کردم و گفتم ما درحال کودتا بودیم و داشتیم ‏کارگردانی مثل تقوایی را که یک‌سال و نیم با تو کار می‌کرد و عوامل داشت کنار می‌گذاشتیم و معلوم است که بازیگران ‏جانشین را با خودم آورده بودم، چون نمی‌توانستم به تو اعتماد کنم. چیز‌هایی که درباره او شنیده‌ام باعث شد نتوانم اعتماد کنم که ‏به او نقش اول را بدهم.
 
او خیلی هم اصرار داشت و نگران بود که سال‌ها درباره این نقش کار کرده و از او انتظار دارند و در ‏مشهد با این ریش و موی بلند گشته است. یعنی اگر این کودتایی که گفتم جدی بود و من هم استالین بودم تو را تیرباران کرده بودم ‏و الان هر هفته سر قبرت می‌رفتم و می‌گفتم مرد خوبی بود و گناهکار نبود و ما مجبور شدیم.»
 
اظهار نظر‌های تند این ‏کارگردان و منتقد سینما با پیشینه‌ای که از او سراغ داریم چیز عجیب و غریبی نیست.

افخمی‌سال گذشته تقریبا در همین روز‌ها ‏سخنانی درباره صادق هدایت، روی آنتن تلویزیون به زبان آورد که همه را حیرت‌زده کرد: «چیز‌هایی در ‏مورد صادق هدایت هست که کم و بیش همه می‌دانند، ولی به‌وسیله روشنفکران و کسانی که هوادارش هستند، سانسور شده است. ‏این مسأله، تمایلات همجنس‌خواهانه یا همجنس‌گرایانه یا هر چیزی است که درحال حاضر عنوان دگرباشی را برایش برگزیدند.»

‏این سخنان واکنش تند اهالی ادب و هنر را در پی داشت. همان زمان علی دهباشی، سردبیر نشریه بخارا از صحبت‌های بدون سند ‏و مدرک گلایه کرد: «در هیچ کتاب فارسی به چنین مسأله‌ای در مورد صادق هدایت اشاره نشده است. از نظر شخصی هم چنین چیزی ‏درباره هدایت نشنیده‌ام.
 
کسی می‌تواند به این صراحت درباره ویژگی تا این‌حد خصوصی دیگری حرف بزند که به او خیلی ‏نزدیک باشد.» به‌هرحال بهروز افخمی در چند‌سال گذشته این راه و روش را برای مطرح شدن نامش در رسانه‌ها پیدا کرده ‏است و احتمالا در هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های آینده هم اشخاص و چهر‌ه‌های دیگری را وارد لیست خود
خواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
خواندنی‌ها
زایمان‌های توریستی
گزارشی از تب فراگیر زایمان زنان باردار شهر‌های مختلف کشور در تهران

زایمان‌های توریستی

چشم‌انداز اقتصادی جهان تا ۲۰۲۴
اکونومیست (EIU) در تازه‌ترین پیش‌بینی خود اعلام کرد:

چشم‌انداز اقتصادی جهان تا ۲۰۲۴

چرا بنزین گران شد؟
۱۲ دلیل برای تصمیم سخت بنزینی

چرا بنزین گران شد؟