اهمیت مستندسازی در پروژه‌های دوربین مداربسته

اهمیت مستندسازی در پروژه‌های دوربین مداربسته

اولین سوالی که می‌تواند ذهن خوانندگان این مقاله را درگیر کند این است که منظور از مستندسازی در پروژه­های دوربین مداربسته چیست؟ به همین دلیل در قدم اول به توضیحی جامع و کامل از مستندسازی در پروژه­های دوربین مداربسته می‌پردازیم.
کد خبر: ۷۴۶۶۶
بازدید : ۷۳۳۹
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

اهمیت مستندسازی در پروژه‌های دوربین مداربسته

 

افرادی که تصمیم به خرید و راه‌اندازی دوربین مدار بسته می‌کنند در اصل حساسیت خاصی نسبت به یک منطقه دارند. به همین دلیل طبیعی است که این افراد نگران صحیح و بدون ایراد بودن مراحل کار باشند. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه خرید دوربین مداربسته پرداختن به موضوع مستندسازی در نصب دوربین مداربسته می‌باشد. چرا که با پرداختن به این موضوع بسیاری از مراحل کار برای مشتریان شفاف‌سازی می‌شود. به این ترتیب اعتماد بیشتری بین پیمان‌کار و مشتری ایجاد می‌شود.

 

امروزه شرکت‌ها سعی دارند تا در بازار رقابتی که وجود دارد توجه و رضایت مشتریان را بیشتر جلب کنند. مستندسازی پروژه‌ها به آن‌ها در این راستا بسیار کمک می‌کند. به همین دلیل نمی‌توان اهمیت مستندسازی در پروژه­های دوربین مداربسته را نادیده گرفت. در ادامه سعی کرده‌ایم تا تمامی جزئیات این کار را با مشتریان و خریداران دوربین‌های مداربسته در میان بگذاریم.

منظور از مستندسازی در پروژه­های دوربین مداربسته چیست؟

اولین سوالی که می‌تواند ذهن خوانندگان این مقاله را درگیر کند این است که منظور از مستندسازی در پروژه­های دوربین مداربسته چیست؟ به همین دلیل در قدم اول به توضیحی جامع و کامل از مستندسازی در پروژه­های دوربین مداربسته می‌پردازیم. مستندسازی با هدف شفاف‌سازی تمامی مراحل نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته برای کسب رضایت مشتری انجام می‌گیرد. با این کار قبل از شروع پروژه و بعد از اتمام پروژه گزارش‌هایی به خریداران داده می‌شود. به این ترتیب اعتماد بیشتری بین طرفین ایجاد می‌شود و از مشکلات احتمالی حین کار جلوگیری می‌شود. مستندسازی در پروژه­های نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته شامل مراحل مختلفی است. در زیر به ترتیب این مراحل توضیح داده شده‌اند.

 

اهمیت مستندسازی در پروژه‌های دوربین مداربسته

 

مراحل مستندسازی در پروژه­های دوربین مداربسته

در این قسمت به طور خلاصه‌وار قسمت‌هایی از اصلی‌ترین فعالیت‌هایی که قبل از شروع کار، در طول کار و بعد از اتمام کار تحت عنوان مراحل مستندسازی در پروژه­های دوربین مداربسته صورت می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این مراحل عبارتند از:

  • بررسی و توضیح اولیه در مورد نصب دوربین مداربسته

در مرحله اول و قبل از شروع هر کاری لازم است تا کارفرما را با جزئیات نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته آشنا کرد. در این بخش مشتری با طرز کار، استانداردها و تکنولوژی که قرار است در محل کار، منزل یا ... صورت بگیرد آشنا می‌شود.

  • توضیح اجمالی در مورد نقشه‌کشی جهت نصب دوربین مداربسته

در مرحله بعدی پیمان‌کار محل نصب دوربین را بررسی می‌کند. سپس مسیر و جاهایی که باید توسط دوربین مورد بررسی قرار بگیرند ارزیابی می‌شوند. بر اساس نوع دوربین، نوع مکان و انتظاراتی که خریدار از نصب دوربین دارد نقشه‌کشی جهت نصب انجام می‌گیرد. کارفرما موظف است تا این نقشه‌کشی را در قالب مستندسازی پروژه با مشتری در میان بگذارد.

  • گزارش در مورد اجناس مصرف شده در طول پروژه نصب دوربین مداربسته

بعد از اینکه بررسی‌های کامل انجام شد و نوع دوربین و محل نصب تایید شد یکسری وسایل باید خریداری شوند. تمامی این وسیله‌ها بر روی هزینه نهایی که خریدار باید بپردازد تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل انتظار می‌رود که قبل از شروع کار مستندی در قالب گزارش در مورد اجناس مصرف شده به همراه قیمت‌هایشان به مشتری ارائه داده شود.

  • مطلع کردن مشتری از اطلاعات و عملیات در طول پروژه نصب دوربین مداربسته

مشتریان انتظار دارند که در طول انجام پروژه در جریان تمامی کارها قرار بگیرند. از این رو پیمانکار موظف است تا در مورد مستندسازی و به روزرسانی اطلاعات اهتمام بورزد. خریداران دوربین مداربسته به دلیل هزینه‌ای که بابت این کار می‌کنند و همچنین اهمیتی که نصب بدون ایراد دوربین برای آن‌ها دارد دوست دارند تا از پیشرفت‌های حین کار اطلاع داشته باشند.

  • گزارشات مربوط به پایان کار نصب دوربین مداربسته

ضروریت تقاضای گزارشات مربوط به پایان کار از طرف کارفرما امری طبیعی است. نه تنها در پروژه نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته بلکه در تمامی پروژه‌ها لازم است تا پیمان‌کار گزارش مختصری از کار خود را به کارفرما ارائه دهد. با اینکار باعث می‌شود تا سوالاتی که در ذهن کارفرما ایجاد شده است برطرف شود. همچنین با این کار در واقع شرکت فروش و نصب کننده دوربین مداربسته ضمانتی را در قبال کاری که انجام داده‌اند به کارفرما عرضه می‌کنند.

با توجه به تمامی مواردی که اشاره شد می‌توان گفت که اهمیت مستندسازی در پروژه­های دوربین مداربسته بسیار زیاد است. لذا کلیه مراحل در طول پروژه باید مستند گردند. شرکت دیدافزا با داشتن امکانات مشاوره، کارشناسی، فروش و نصب دوربین مداربسته و تجهیزات دوربین مداربسته آماده ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد. برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین