بهترین عکس‌های نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۹/ بخش اول

بهترین عکس‌های نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۹/ بخش اول

بهترین عکس‌های سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله نشنال جئوگرافیک.
کد خبر: ۷۴۹۹۰
بازدید : ۲۳۸۲۶
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
فرادیدمجله نشنال جئوگرافیک هر سال ۱۰۰ عکس برتر خود را اعلام می‌کند. آنچه در ادامه می‌بینیم، عکس‌های منتخب این نشریه برای سال ۲۰۱۹ هستند.
 
NATIONAL
پژوهشگرانِ هنر بر این باورند که تابلوی مونا‌لیزای داوینچی، تصویری از لیزا گراردینی، همسرِ فرانچسکو دل ژوکوندو، یک تاجر ابریشم اهلِ فلورانس بوده است. هر سال، میلیون‌ها بازدید‌کننده فقط برای دیدن این تابلو به موزه لوور در پاریس می‌روند. این نقاشی در قابی با شیشه ضخیم محافظت می‌شود که باید مرتباً تمیز شود. نقاشی مونا‌لیزا تا کنون ترمیم نشده است.
عکاس: Paolo Woods and Gabriele Galimberti
NATIONAL
الکس هانولد بدونِ طناب و گیره‌های ایمنی (صعود به سبکِ سولو) و درحالیکه دره یوسیمیتی در کالیفرنیا زیر پا‌های اوست، صخره‌نوردی می‌کند. او نزدیک به ۱۰۰۰ متر از زمین فاصله دارد. هانولد پیش از اقدام به صخره‌نوردی به سبکِ سولو نزدیک به ۱۰ سال درباره آن فکر و یکسال و نیم برای چنین صعودی برنامه‌ریزی کرده بود.
عکاس: Jimmy Chin
NATIONAL
یک زرافۀ یتیم در اردوگاهِ سارارا در کنیا مراقب خود را در آغوش گرفته است. گله‌دارانِ سارارا این بچه زرافه را درحالیکه تنها رها شده بود پیدا کردند. معروف است ساکنان سارارا پستاندارانِ یتیم را بزرگ می‌کنند و دوباره آن‌ها را به طبیعت باز می‌گردانند. این زرافه جوان اکنون با یک گله وحشی زندگی می‌کند.
عکاس: Ami Vitale
NATIONAL
پِترونِلا چیگومبورا، یکی از اعضای آکاشینگا - یک سازمان غیرانتفاعی زنانه فعال در مبارزه با شکار غیرقانونی حیوانات در زیمبابوه - است. او در حال تمرینِ تکنیک استتار است.
عکس: Brent Stirton
NATIONAL
یک فیل نر در پارک ملی گرونگوسا در موزامبیک عصرانه خود را میل می‌کند. اکثر فیل‌های پارک به خاطر عاجشان که در جنگ‌های ۱۵ ساله داخلی برای درست کردن سلاح از آن‌ها استفاده می‌شد، کشته شدند. این جنگ‌ها در سال ۱۹۹۲ پایان یافت و با کنترلِ شکار غیرقانونی تعداد فیل‌ها در حال افزایش است.
عکس: Charlie Hamilton James
NATIONAL
عیسی دیاکیت، ۵۰ ساله، که اصالتاً اهلِ مالی است در یکی از ده‌ها زاغه‌ای که در اطرافِ منطقه کشاورزی اندلس در اسپانیا وجود دارند زندگی می‌کند و هم خانه و هم هالتر‌هایی که در دست گرفته را خودش ساخته است. او به عنوانِ کارگر مزرعه به این منطقه آمده و اکنون به سایر مهاجران کمک می‌کند که برای خودشان سرپناه بسازند.
عکاس: Aitor Lara
NATIONAL
سینتیا آیکیرِزی (مرکز عکس) به همراه سایر دانشجویانِ پیشگام در آکادمی دخترانه گاشورا در روآندا. آموزش دختران و آماده کردن آن‌ها برای نقش‌های مدیریتی یکی از الویت‌های دولت روآندا برای توانمندسازی زنان است.
عکاس: Yagazie Emezi
NATIONAL
جسد سوزان پاتر که با الکل پلی وینیل پوشانده شده آماده فریز شدن است. او بدن خود را به علم اهدا کرد. بدن او یخ زد؛ سپس به ۴ قطعه بزرگ تقسیم شد؛ بعد هر قطعه ۲۷۰۰۰ تکه شد؛ و سپس از هر تکه عکسبرداری شد. نتیجه: یک جسدِ مجازی که می‌تواند از قبر با دانشجویانِ پزشکی صحبت کند.
عکاس: Lynn Johnson
NATIONAL
سربازانِ کانادایی روی لاشه یک هواپیما که هزار مایل با قطب شمال فاصله دارد. با گرمتر شدنِ قطب شمال و افزایش تنش‌ها درباره آینده آن، ارتش‌های آمریکا و کانادا در این منطقه عملیات گشت‌زنی برای جمع‌آوری اطلاعات انجام می‌دهند.
عکس: Louie Palu
NATIONAL
در حدود ۴۰۰ سرباز چترباز آمریکایی در پایگاهِ نظامی آمریکا در آلاسکا تمرین نظامی می‌کنند. این تمرین با مشارکت نیرو‌های کانادایی و به منظور آماده‌سازی نیرو‌ها برای انجام عملیات در شرایط آب‌و‌هوایی فوقِ سرد انجام شد.
عکاس: Louie Palu
NATIONAL
سربازانِ کانادایی در حال ساخت ایگلو (خانه قطبی) در قطب شمال. این کار بخشی از تمرین نظامی سربازان کانادایی است. در این بخش از عملیات آن‌ها یاد می‌گیرند در قطب سفر کنند، زنده بمانند و برای خودشان سرپنا بسازند.
عکاس: Louie Palu
NATIONAL
خریداران در بازار احشام در آگادز در نیجر حیوانات از قبیل: شتر، بز، گوسفند و سایر حیوانات را انتخاب می‌کنند تا به کشتارگاه ببرند. گوشت این حیوانات سپس به قصابی‌ها فرستاده می‌شود.
عکاس: Pascal Maitre
NATIONAL
۱۳۰۰ دانش‌آموز در منطقه آگادز در نیجر درس می‌خوانند. در این مدارس دختران و پسرا با دیوار از هم جدا شده‌اند. دختران باید روبنده بزنند، اما می‌توانند در مدارس آموزش ببینند.
عکاس: Pascal Maitre
NATIONAL
یک نوجوانِ نیجری که در معدن طلا کار می‌کند و صورتش با غبار معدن پوشانده شده است. او یکی هزاران نیجریه‌ایست که به امید یافتن طلا روانه شمال شده‌اند. اکتشاف معدن آخرین امید این مردانِ بیکار بعد از سقوط گردشگری، کاهشِ اکتشافِ اورانیوم و جرم شناخته شدنِ انتقال مهاجران است.
عکاس: Pascal Maitre
NATIONAL
این مهاجران که از منطقه آگادز در نیجر به سمتِ لیبی حرکت می‌کردند، بعد از خراب شدنِ کامیون در کویر گیر افتادند و برای گرم شدن لاستیک خودرو را آتش زده‌اند.
عکاس: Pascal Maitre
NATIONAL
جنگجویانِ کرد یک زن داعشی را بعد از سقوط باغوز در سوریه در ماه مارس، محاصره کرده‌اند. یکی از زنانِ جنگنده کرد می‌گوید: «این زنان نسخه اشتباهی از اسلام را آموخته‌اند و باید هدایت شوند.»
عکاس: Lynsey Addario
NATIONAL
نایت مای (سمت چپ) و فلورنس استیما (سمت راست) اهالی سودانِ جنوبی هستند و در یک آرایشگاه در اردوگاه پناهجویانِ بیدی‌بیدی در اوگاندا کار می‌کنند. هر کدام کمتر از ۵ دلار در روز درآمد دارند. کسب و کار‌های کوچک این منطقه را پر کرده است، اما شرکت‌ها خصوصی نیز به ظرفیت اشتغال در اردوگاه پی برده‌اند.
عکاس: Nora Lorek
NATIONAL
زمزم یوسف ۳۵ ساله، ۶ ماه بعد از تولد فرزندش با احساس ضعف و سرگیجه به یک درمانگاه در روستای هاباسوین در سومالی آمده است. فشار خون او بسیار بالا بود. یوسف توسط یک دانشجوی مامایی و زیر نظر مؤسس بیمارستان، اِدنا عدن اسماعیل، ۸۱ ساله، درمان می‌شود.
عکاس: LYNSEY ADDARIO
NATIONAL
عایشه بارکا و دخترش، مریم، روزهاست چیزی نخورده‌اند. آن‌ها بعد از آنکه به خاطر خشکسالی تمام حیواناتشان را از دست داند، خانه‌شان را ترک کردند و در سال ۲۰۰۸ خودشان را به این اردوگاه در اریتره رساندند. بعد از آنکه ارتش اریتره شروع به سربازگیری از میانِ مردانِ جوان کرد، بسیاری از اریتره گریختند.
عکاس: John Stanmeyer
NATIONAL
کودکان در یک مهدکودک در منطقه بایان زورخ در مغولستان خوابیده‌اند. همه اتاق‌ها به تهویه هوا مجهز است تا میزان آلودگی هوا در اتاق‌ها کاهش پیدا کند. کودکان در مقابل آلودگی هوا بسیار حساس هستند.
عکاس: MATTHIEU PALEY
NATIONAL
مردم در حال تردد در خیابانی در گینزا، یکی از مقاصد تجاری در توکیو. تردد خودرو در روز‌های آخر هفته در این خیابان ممنوع است.
عکاس: David Guttenfelder
NATIONAL
مردان جوان از نیجر و مناطق دیگر در یک «گِتو» در منطقه آگادز منتظر هستند تا به سمتِ لیبی حرکت کنند. امید به زندگیِ پایین، فرصت‌های محدود تحصیلی و میزان بالای فقر، نیجر را در انتهای فهرستِ شاخص‌های توسعه انسانی سازمان ملل قرار می‌دهد.
عکاس: Pascal Maitre
NATIONAL
جوزف واچیرا، یک مراقبت‌کننده حیوانات در منطقه حفاظت‌شده اُل پِجِتا در کنیا با آخرین کرگدن سفیدِ نر به نام سودان خداحافظی می‌کند. سودان در سال ۲۰۱۸ مرد. اکنون دو ماده از این گونه وجود دارد.
عکاس: Ami Vitale
NATIONAL
یک شکارچی از روستایی در اندونزی هر هفته پانگولین‌ها (پولک‌پوست) را برای فروش به شهر می‌برد. این حیوان در کشور‌هایی که خاستگاه او هستند، یک گونه محافظت‌شده تحتِ قانون است و تجارت بین‌المللی آن ممنوع است. با این حال، شکار غیرقانونی و قاچاق بزرگترین تهدید برای بقای این حیوان است.
عکاس: Brent Stirton
NATIONAL
یک پانگولینِ زمینی به نام تامودا در یک مرکز نگهداری حیوانات در زیمبابوه به دنبال مورچه و موریانه می‌گردد. این حیوان از دستِ تجار غیرقانونی حیات‌وحش که احتمالاً می‌خواستند این حیوان را برای مصارف پزشکی سنتی به آسیا قاچاق کنند، نجات یافته است.
عکاس: Brent Stirton
NATIONAL
در پایانِ فصلِ خشک، پرندگان گرسنه شامل لک‌لک‌ها، مرغان ماهیخوار و ... به بقایای یک برکه که از رودخانه موسیکادزی در موزامبیک منشعب شده است، روی آورده‌اند. این برکه در پارک ملی گروگونگوسا قرار دارد.
عکاس: Charlie Hamilton James
NATIONAL
یک کروکودیل در پارک ملی گرونگوسا در موزامبیک در حال استراحت است.
عکس: Charlie Hamilton James
NATIONAL
ده‌ها هزار لاک‌پشت ماده یک یا دو بار در ماه در فصل بارانیِ کاستا‌ریکا به ساحل می‌آیند تا طی یک مراسمِ دستِ‌جمعی تخم‌گذاری کنند. تخم‌ها ۴۵ روز بعد به جوجه لاک‌پشت تبدیل می‌شوند.
عکس: Thomas P. Peschak
 
منبع: MSN.COM
ترجمه: سایت فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین