"جوکر" روایت آمریکایی منتخب ترامپ
"مایکل مور" فیلمساز آمریکایی عنوان کرد:

"جوکر" روایت آمریکایی منتخب ترامپ

این فیلم درباره ترامپ نیست؛ درباره آمریکایی است که ترامپ را به ما داد - آمریکایی که برای کمک به طردشدگان، به تهی‌دستان هیچ احساس نیازی نمی‌کند. آمریکایی که در آن ثروتمندانِ پلید، فقط ثروتمندتر و پلیدتر می‌شوند.
کد خبر: ۷۵۱۶۹
بازدید : ۸۱۳
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
 
مایکل مور، فیلمساز برجسته آمریکایی، در یادداشتی برای مجله «ورایتی» کمدی-درام تاد فیلیپس را ستود. مور خود در سال ۲۰۰۳ برای فیلم «بولینگ برای کلمباین» برنده اسکار بهترین فیلم مستند شد.

او در ادای احترام به فیلم «جوکر»، همکار خود را چنین مورد ستایش قرار داد: «داستانی که تاد فیلیپس در جوکر بازگو می‌کند و معضلاتی که این شاهکار سینمایی به آن‌ها اشاره می‌کند، به قدری ژرف و به قدری ضروری هستند که اگر از ذکاوت این اثر هنری روی برگردانید، آینه‌ای را که این فیلم به شما هدیه می‌دهد از دست خواهید داد.»

او افزود: «بله، یک دلقک شوریده در این آینه است، اما او تنها نیست - ما نیز درست در کنار او ایستاده ایم.»

مور سپس با اشاره به «نیویورک سیتی» که در فیلم جوکر مدل فرضی برای «گاتهام سیتی» است، این شهر را «مقر واقعی‌ترین شرارت» دانسته و اضافه کرد: «این فیلم درباره ترامپ نیست؛ درباره آمریکایی است که ترامپ را به ما داد - آمریکایی که برای کمک به طردشدگان، به تهی‌دستان هیچ احساس نیازی نمی‌کند. آمریکایی که در آن ثروتمندانِ پلید، فقط ثروتمندتر و پلیدتر می‌شوند.»

فیلم جوکر که از اکتبر ۲۰۰۱۹ روی پرده سینما‌ها رفته، پس از آغاز جنجال برانگیزی، به پرفروش‌ترین اثر در تاریخ فیلم‌های بالای ۱۷ سال بدل شده است.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه