پاسخ صداوسیما به انتقادها از پخش نشدن مصاحبه ظریف

پاسخ صداوسیما به انتقادها از پخش نشدن مصاحبه ظریف

کد خبر: ۷۵۱۹
بازدید : ۴۴۰۹
۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲
روابط عمومی سازمان صداوسیما با انتشار اطلاعیه‌ای به موضع‌گیری سخنگوی وزارت امور خارجه درباره مصاحبه مجری برنامه ورزشی «90» با وزیر امور خارجه پاسخ داد. در مطلب روابط عمومی سازمان صداوسیما آمده است: پیرو موضع‌گیری سخنگوی وزارت امور خارجه درباره مصاحبه مجری برنامه ورزشی «90» با وزیر محترم امور خارجه، ذکر نکاتی برای اطلاع افکار عمومی ضروری است:

1-گفت‌وگو و مصاحبه با رجل سیاسی، مذهبی و شخصیت‌های مختلف تابع میل و نظر شخصی تهیه‌کننده یا عوامل برنامه نیست. درصورتی که شبکه‌ای قصد انجام مصاحبه با این‌ افراد را داشته باشد، مسوولان شبکه از مصاحبه‌شونده به‌طور رسمی دعوت به‌عمل می‌آورند تا مصاحبه انجام شود و این روالی است که در همه رسانه‌ها مرسوم است.

2-در موضوع مصاحبه مجری برنامه ورزشی نود با رئیس دستگاه دیپلماسی هیچ‌گونه درخواستی از سوی شبکه سه سیما برای انجام مصاحبه با جناب آقای دکتر ظریف ارسال نشده است و مجری برنامه شخصا و بدون اطلاع و هماهنگی با شبکه به انجام این مصاحبه و اعلام خبر پخش آن مبادرت ورزیده است.

3-برنامه ورزشی نود که سال‌ها از عمر آن می‌گذرد، یک برنامه صرفا ورزشی و آن هم در حوزه فوتبال است و تمام تلاش دست‌اندرکاران شبکه سه، ساماندهی برنامه برای پاسخگویی به مطالبات ورزشی مخاطبان در حوزه تخصصی فوتبال و تحلیل و بررسی این رشته ورزشی است.

4-درخصوص اینکه وزارت امور خارجه نامه رسمی از طرف مسوولان سازمان را برای انجام مصاحبه درخواست نکرده، خود باید پاسخگو باشد؛ اما اینکه تهیه‌کننده بدون اطلاع و هماهنگی مسوولان شبکه اقدام کرده است از سوی سازمان پیگیری می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه