کافه زباله در هند

کافه زباله در هند

یکبار یک خانواده کامل با کیسه‌های بزرگ پلاستیکی به وزن هفت کیلوگرم به اینجا آمدند. مردم غذا‌های ما را دوست دارند، چون مغذی و خوشمزه است.
کد خبر: ۷۵۳۵۵
بازدید : ۶۹۵۶
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
افتتاح کافه زباله در هند
 
کافه‌ای در هند افتتاح شده است که در آن به ازای زباله‌های پلاستیکی، غذا داده می‌شود. در هند، "کافه زباله" افتتاح شد که در آن به ازای یک کیلوگرم زباله پلاستیکی، ناهار داده می‌شود که بسته به انتخاب می‌تواند: سوپ داغ، قرص نان و برنج باشد این پروژه به طور کامل توسط شهردار محلی تأمین اعتبار می‌شود.

رستوران "کافه زباله" با این شعار که "هرچه زباله بیشتر شود، طعم آن بهتر می‌شود" در ماه اکتبر توسط شهرداری شهر آمبیکاپور افتتاح شد. در این مراسم که وزیر بهداشت ایالت چاتیسگار حضور داشت، یک کیسه زباله پلاستیکی شامل عینک، بطری و چیز‌های دیگر با خود به همراه آورد و گفت که این کافه برای همه شهروندان باز است.

این کافه به گفته مسئولان از یک سو باعث افزایش سطح آگاهی شهروندان راجع به لزوم جمع آوری و دفع زباله‌های پلاستیکی می‌شود و از سوی دیگر راهی برای تهیه غذا برای افراد بی خانمان و فقیر می‌باشد. طی چند روز این کافه محبوبیت زیادی را در بین اهالی شهر به دست آورد.
 
مقامات برای این کافه در ایستگاه اصلی اتوبوس شهر و در تقاطع دو جاده شلوغ مکانی اختصاص دادند. به گفته شهردار هر روز ده‌ها نفر با ضایعات پلاستیکی به کافه می‌آیند. شهردار گفت: یکبار یک خانواده کامل با کیسه‌های بزرگ پلاستیکی به وزن هفت کیلوگرم به اینجا آمدند. مردم غذا‌های ما را دوست دارند، چون مغذی و خوشمزه است.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه