پایان کلاهبرداری‌های مرد هزارچهره

پایان کلاهبرداری‌های مرد هزارچهره

از طریق فضای مجازی با دختران جوان آشنا می‌شدم و با اعمال و رفتار متقلبانه اعتماد آن‌ها را جلب کرده و پس از فریب سوژه‌ها مبالغی از آن‌ها دریافت می‌کردم و سپس متواری می‌شدم.
کد خبر: ۷۶۴۴۹
بازدید : ۲۶۳۴
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
پایان کلاهبرداری‌های مرد هزارچهره
 
مرد هزارچهره‌ای که با اغفال دختران جوان و جلب اعتماد آن‌ها ۲۰‌میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد. هفتم خردادماه سال‌جاری پرونده‌ای مبنی بر کلاهبرداری از زنی جوان به ارزش ۱۰‌میلیارد ریال به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۶ تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارسال شد.

شاکی با حضور در اداره چهاردهم به کارآگاهان گفت: «حدود دوماه پیش از طریق فضای مجازی با فردی به نام «همایون» ۳۶ساله آشنا شدم. همایون که خود را یک فعال اقتصادی و سرمایه‌گذار معرفی می‌کرد، بعد از چند روز مراوده، پیشنهاد یک طرح اقتصادی مبنی بر فروش طلا و جواهر را به من داد و قرار شد مبلغی را برای سرمایه‌گذاری به او بدهم.
 
من هم در مرحله اول مقداری طلاجات شخصی‌ام به ارزش ۲‌میلیارد ریال را به او سپردم و در مراحل بعدی با ترفند‌هایی اعتمادم را جلب و مبالغی از من دریافت کرد که در مجموع حدود ۱۰‌میلیارد ریال به او دادم و بعد از گذشت مدتی همایون غیبش زد و هرچه با او تماس گرفتم، جوابگوی تلفنم نبود و متوجه شدم از من کلاهبرداری شده و او شیاد است.»

شاکی درخصوص ویژگی‌های همایون برای کارآگاهان گفت: «همایون بسیار خوش‌لباس، مبادی آداب و خوش‌رفتار بود و همین طرز رفتار او باعث جلب اعتماد من شد تا جایی که این برخورد او موجب شد پیشنهاد ازدواجش را قبول کنم.» کارآگاهان در گام بعدی به بررسی محل‌های قرار و تردد همایون پرداختند و با پایش اطلاعاتی و تحقیقات میدانی عکسی از او به دست آوردند.

تنها سرنخ به دست آمده از همایون، کارآگاهان را کمک کرد که با تطبیق چهره او با متهمان و مجرمان سابقه‌دار آدرس و مشخصات واقعی او را به دست بیاورند.

در ادامه تحقیقات با توجه به اینکه او خود را به اسم‌های مختلف معرفی می‌کرد، امکان به دست آوردن مخفیگاه او برای کارآگاهان میسر نشد تا اینکه با هوشیاری و ذکاوت کارآگاهان مشخص شد متهم با هویت جعلی در یکی از هتل‌های لوکس تهران اقامت دارد. با دستور بازپرس پرونده، او ۲۷ دی‌ماه در یکی از هتل‌ها دستگیر شد.
 
او در ابتدا هویت خود را همان هویت جعلی معرفی می‌کرد که درنهایت لب به اعتراف گشود و به جرم کلاهبرداری اعتراف کرد.

متهم با انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی گفت: حدود یک‌سال است از طریق فضای مجازی با دختران جوان آشنا می‌شدم و با اعمال و رفتار متقلبانه اعتماد آن‌ها را جلب کرده و پس از فریب سوژه‌ها مبالغی از آن‌ها دریافت می‌کردم و سپس متواری می‌شدم. اغلب مبالغی که از سوژه‌هایم به دست می‌آوردم، بین ۵۰۰ تا یک‌میلیارد ریال بود تا این سوژه آخر که حدود ۱۰میلیارد ریال از او کلاهبرداری کردم.
 
مبلغ کلاهبرداری‌شده از دختران جوان با توجه به اعترافات متهم نزدیک به ۲۰‌میلیارد ریال برآورد شده است. متهم با دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۶ تهران به منظور شناسایی سایر شاکیان در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین