امیر تتلو در ترکیه بازداشت شد؛ ماجرا از چه قرار است؟

امیر تتلو در ترکیه بازداشت شد؛ ماجرا از چه قرار است؟

روناک، مدیر برنامه‌های امیرتتلو در این باره در اینستاگرامش نوشت: "او سال‌ها ساکن ترکیه بود، اما بعد از مدت‌ها سرانجام "ویزای بریتانیا" را دریافت کرد و هنگام عزیمت به این کشور، از سوی پلیس بازداشت شد." امیر تتلو نیز خبر بازداشتش را تایید کرده و با انتشار تصاویر دست بند بر دستش در اینستاگرامش نوشت که هنگام مراجعه به پلیس مهاجرت اعلام شده که دولت ایران او را فراخوانده است.
کد خبر: ۷۶۵۱۲
بازدید : ۴۴۰۱
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
امیر تتلو در ترکیه بازداشت شد؛ ماجرا از چه قرار است؟
فرادید| امیرحسین مقصودلو که در فضای موسیقی به نام امیرتتلو شهرت دارد، پس از جریان انتخابات ریاست جمهوری، به ترکیه مهاجرت کرد، اما حالا خبر رسیده که تتلو با درخواست پلیس ایران و پیگیری پلیس اینترپل در این کشور بازداشت شده است.

به گزارش فرادید، سردار نوریان سخنگوی نیروی انتظامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان این خبر را تایید کرده وگفته است که به علت پرونده‌های قضایی که برای "تتلو" در ایران تشکیل شده بود، اعلان قرمز اینترپل برای این فرد اعلام و وی در ترکیه بازداشت شد. "

به گفته سردار نوریان "تتلو" در حال حاضر در بازداشت است و بعد از طی مراحل اداری انتقال وی به ایران، او تحویل پلیس اینترپل ایران می‌شود.

البته سخنگوی ناجا در مورد جزئیات پرونده‌های قضایی امیر تتلو صحبتی به میان نیاورده است و مشخص نشده که این شکایات از سوی اشخاص حقیقی بوده یا از سوی مدعی العموم طرح شده است.

روناک، مدیر برنامه‌های امیرتتلو در این باره در اینستاگرامش نوشت: او سال‌ها ساکن ترکیه بود، اما بعد از مدت‌ها سرانجام "ویزای بریتانیا" را دریافت کرد و هنگام عزیمت به این کشور، از سوی پلیس بازداشت شد.

امیر تتلو نیز خبر بازداشتش را تایید کرده و با انتشار تصویر دست بند بر دستش در اینستاگرامش نوشت که هنگام مراجعه به پلیس مهاجرت به "تتلو" اعلام شده که دولت ایران او را فراخوانده است.

امیر تتلو و حاشیه‌ها

همین چند ماه پیش بود که تتلو انتشار یکی از آهنگ هایش را منوط به گذاشتن ۱۵ میلیون کامنت پای یک پست اینستاگرامی خود کرد تا رکورد کامنت را در شبکه اجتماعی اینستاگرام بشکند و با شکستن این رکورد جنجال آفرین شد.

پیش از این اتفاق و قبل از برگزاری کنسرتش در ترکیه، او از مخاطبان خود خواست تا پرچم تتلیتی طراحی شده اش را روی تیشرت‌های شان چاپ و با همان تیشرت‌ها در کنسرت شرکت کنند. طرفداران تتلو با همان تیشر‌ت‌ها در خیابان‌های ترکیه مشغول راهپیمایی شدند و در رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشت.

امیر تتلو شبکه‌ای میان نوجوانان و جوانان طرفدار خود ایجاد و نام تتلیتی را برای آن‌ها انتخاب کرده است. آن‌ها رسم و رسوم خودشان را دارند و چیزی به نام «دوره پاکی» برای خودشان ساخته اند که منظور از آن پاکی از گناه ودوری از انرژی منفی است.

تتلو از این طرفداران که خودش از آن به نام ارتش تتلیتی نام می‌برد برای حمله به منتقدانش استفاده می‌کرد. سال ۹۴ وقتی امیرمهدی ژوله در برنامه خندوانه استندآپ کمدی اجرا می‌کرد به شوخی طرفداران خودش را ژوژولیتی نامید و همین باعث شد که تتلو دست به تایپ شود و ارتش سه میلیونی اش را به پیج ژوله هدایت کند. ماجرا تا آنجا پیش رفت که امیرمهدی ژوله در پست اینستاگرامش از تتلو دلجویی کرد و گفت: «امیدوارم که او هم مجوز بگیرد و بتواند به صورت رسمی فعالیت کند.»

چند سال قبل‌تر وقتی مجری یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج نشین نشان زرشک طلایی هفته را به یک از آهنگ‌های تتلو داد. او باز هم از کوره در رفت و فالوئرهایش را روانه پیچ مجری مورد نظر کرد تا انتقام زرشک طلایی را از او بگیرند. کمی بعد هم در آهنگ «خونه خوبه» از مجری مورد نظر با نام «زالومه» یاد کرد.

امیر حسین مقصود لو درسال ۱۳۹۶ و به دعوت برخی سیاسیون وارد کارزار انتخاباتی شد وبه حمایت از حجت الاسلام ابراهیم رئیسی کاندیدای وقت ریاست جمهوری پرداخت. در جریان این موضع گیری او با حجت الاسلام رئیسی دیدار کرد و از طرفداران خود خواست تا به او رأی دهند.

پس از گذشت چند ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، امیر تتلو موضع خود را تغییر داد ودست با اظهاراتی جنجالی زد.

حاشیه دیگر امیر تتلو، حذف صفحه اینستاگرامی او با بیش از ۴ میلیون مخاطب به دلیل ترویج خشونت علیه زنان بود که با توجه به سیل گزارش‌ها و تایید نقض مقررات اینستاگرام و ترویج خشونت توسط وی، اینستاگرام حساب تتلو را حذف کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین