جزئیات ٥ خودکشی در یک روز

جزئیات ٥ خودکشی در یک روز

این دختر جوان پس از شرکت در آزمونی آزمایشی خودش را از طبقه دوم دانشگاه آزاد این شهر به پایین پرتاب کرد و با وجود انتقال سریع او به بیمارستان و تلاش کادر درمانی، ساعتی بعد روی تخت بیمارستان جان باخت.
کد خبر: ۷۶۶۹۶
بازدید : ۳۵۴۱
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
جزئیات ٥ خودکشی در یک روز
 
پس از کلی کلنجار رفتن و درگیری ذهنی، دست آخر تصمیم دلهره‌آوری می‌گیرند و همه را شوکه می‌کنند، حتی نزدیک‌ترین افراد زندگی‌شان را. هیچ وقت معلوم نمی‌شود که در لحظات آخر به چه چیزی فکر می‌کردند و چطور توانستند چنین سرنوشت تلخی را برای خودشان رقم بزنند، همان پنج زن و مردی که از جمعه شب تا دوشنبه دست به خودکشی زدند.
 
یکی از استرس امتحان و قبولی در آزمون خودش را به پایین پرتاب‌کرد، دیگری نتوانست غم از دست دادن فرزند را تاب بیاورد و به طناب دار پناه برد و آن یکی با مشکلات شدید مالی تصمیم‌گرفت به زندگی‌اش پایان دهد. اینکه این افراد چرا و چطور خودشان را در پایان راه دیدند، شاید هیچ وقت معلوم نشود.
 
با این حال، اما برخی نشانه‌ها از شرایط زندگی و اوضاع و احوال روحی این افراد نشان می‌دهد که فشار‌های ریز و درشت آن‌ها را به آخر خط رسانده است.

نخستین حادثه را مأموران پلیس پایتخت فاش کرد. وقتی آن‌ها با کمک نیرو‌های آتش‌نشانی بعد از شکستن در، وارد آپارتمان بزرگی در شمال تهران شدند، جسد خون‌آلود مردی را دیدند که با چاقو رگ‌هایش را زده بود. براساس آنچه از بررسی‌های پلیس به دست آمده، این مرد پنجاه ساله به دلیل مشکلات شدید مالی اقدام به خودکشی کرده است.
 
ظاهرا این مرد طلافروش چند روز قبل از پایان‌دادن به زندگی‌اش، با برنامه قبلی خانواده‌اش را به مسافرت فرستاده بود و روز جمعه با چاقو اقدام به خودکشی کرده است. نکته مهم درخصوص این مرد ماجرای گروگان‌گیری او از سوی سه مرد ناشناس بود.
 
این آدم‌ربایی فروردین ماه سال‌جاری رخ داد. آدم‌ربایان در ازای آزادی او ٦٠٠‌میلیون تومان مطالبه کرده بودند. هرچند گروگان‌گیران در آن ماجرا به هدف‌شان نرسیدند و بعد هم خبر دستگیری یکی از آن‌ها منتشر شد، اما به نظر می‌رسد آن حادثه هم بی‌ارتباط با مشکلات مالی این مرد نبود.
 
دومین خودکشی، اما کیلومتر‌ها دورتر از تهران، توسط یک دختر ایلامی رقم خورد. این دختر جوان پس از شرکت در آزمونی آزمایشی خودش را از طبقه دوم دانشگاه آزاد این شهر به پایین پرتاب کرد و با وجود انتقال سریع او به بیمارستان و تلاش کادر درمانی، ساعتی بعد روی تخت بیمارستان جان باخت.
 
محمد میرزایی حیدری، رئیس دانشگاه آزاد ایلام هم ضمن تأیید این حادثه دلخراش گفت: «این دختر جوان دانشجوی دانشگاه آزاد ایلام نبود و در آزمونی که روز جمعه گذشته یازدهم بهمن یکی از موسسه‌های آموزشی این شهرستان در محل دانشگاه آزاد برگزارکرده بود، شرکت و بعد از آزمون خودش را از طبقه دوم ساختمان به پایین پرت کرد.»
 
اما شنبه صبح خودکشی دیگری در شهرک گلستان به پلیس تهران اعلام شد. به دستور بازپرس جنایی پایتخت تیمی از مامورأن به محل حادثه اعزام شدند. با حضور تیم جنایی در محل حادثه مشخص شد که زنی چهل‌ویک ساله خودش را در خانه حلق‌آویز کرده است. در همان بررسی‌های ابتدایی مشخص شد این زن دست به خودکشی زده است. جسد زن جوان به دستور بازپرس پرونده به پزشکی‌قانونی منتقل شد و پلیس تحقیقات را برای روشن‌شدن انگیزه این مرگ خودخواسته ادامه می‌دهد.

روز یکشنبه، اما حادثه مشابه دیگری این بار در جنوب تهران به نیروی انتظامی گزارش شد. زن پنجاه ساله‌ای خودش را در خانه حلق‌آویز کرده بود. براساس آنچه پلیس اعلام کرد، این حادثه در شهرک علائین شهرری رخ داده است. دختر جوان این زن چند روز پیش از این جانش را از دست داده بود و ظاهرا مادر هم به همین دلیل تصمیم به خودکشی گرفته است. آن‌طور که پلیس اعلام کرده، آگهی فوت این مادر هم در کنار بنر‌های تسلیت مرگ ناگهانی دخترش جاخوش کرده است.

و، اما آخرین حادثه‌ای که روز دوشنبه در شمال کشور رخ داد، خودکشی دختر پانزده ساله‌ای است که در اقدامی غیرمنتظره خودش را از بالای پل عابرپیاده‌ای به پایین پرتاب کرد. با وجود این، اما شانس با این دختر رضوانشهری یار بود و او درحال حاضر در بیمارستان بستری است و آن‌طور که گفته می‌شود حال عمومی او مساعد است. به گفته امیر وهاب‌زاده، فرمانده انتظامی رضوان‌شهر، این دختر نوجوان به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه کمر در بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی بستری شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین